Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

iPhone SE 2016

- - - - -
  • Please log in to reply
2224 replies to this topic

#1459
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Ce treaba are folia de ecran cu difuzorul?

#1460
dem3ntor

dem3ntor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,138
  • Înscris: 16.04.2007
cred ca folia obtura fanta de la casca

#1461
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013

 dagulicious, on 16 martie 2018 - 22:21, said:

Dupa 5 luni de zile, am decis sa ma despart de micut. Desi mi-am asumat asta cand l-am cumparat, nu ma impac cu diagonala mica.
Ce telefon îți cumperi?

#1462
blanaru_mihai

blanaru_mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 28.01.2008
Exista posibilitatea ca pe 27 martie sa aflam vesti despre iphone se2.

#1463
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013

 December, on 17 martie 2018 - 11:58, said:

O poveste adevarata: ma suna un prieten acum 15 minute.... Are doua iphone SE, unul cumparat in ianuarie, unul cumparat aseara. La ambele aude extrem de prost. Eu il aud ok. Intreb daca a facut actualizare. Da, e facuta. Incearca apel wi-fi, incearca pe 4g. Nimic, abia aude ce vorbesc. Pe speaker ma aude bine. Mda, or fi amandoua bușite..
Ultima varianta: resetare generala si vezi daca merge. Daca nici asa nu merge, la garantie cu ele. Ok zice prietenul meu, te sun dupa.
Inchid telefonul si mantrazneste o idee si il sun: “auzi, ai dat foliile jos?”
In momentul ala se aude un “sa-mi bag pu*a” si apoi.......

Adica ala, prietenu', a tinut folia cu care vine telefonul in cutie din ianuarie pana azi? Gizas. Fa-ti un favor si rareste-o cu prietenul ala. Ca te vede lumea in compania lui si te faci de ras. Ca de exemplu, iesiti si voi la un restaurant si pune pe masa iphonul cu folia din cutie, de nici nu se apasa calumea butonul home. Apropo, nu l-a deranjat ca nu ii mergea amprenta?

#1464
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Al sotiei lui era din ianuarie, il folosea putin ca e in concediu de crestere a copilului.
Al lui era luat de aseara si era ofticat ca se aude naspa. Dupa ce am vorbit cu el, m-am uitat la un unboxing sa vad cat de mare e "limba" de la folie, are vreo juma' de centimetru.
Attached File  28944408_2059861640696147_1743223524_o.jpg   117.21K   64 downloads
Nu mi-a zis nimic de amprenta, ciudat e cum a stat asa cu telefonul.

#1465
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Maloneee

Attached Files



#1466
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Bre, stiu ca pare incredibil, dar eu rad si acum cand imi aduc aminte.... Si faceam calcule....2 SE-uri, loturi diferite (unul luat de la shop, unul de la partener) ambele probleme cu casca, nici nu stiam ce sa zic.
Si cand l-am sunat, am zis chiar asa: stiu ca urmeaza o intrebare prosteasca, dar, ai dat foliile jos de pe telefon"?
Si ii recomandasem sa mearga cu ele sa le schimbe.....oare ce or fi zis cei de la magazin?

#1467
cruiser71

cruiser71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 11.07.2010

 December, on 17 martie 2018 - 11:58, said:

O poveste adevarata: ma suna un prieten acum 15 minute.... Are doua iphone SE, unul cumparat in ianuarie, unul cumparat aseara. La ambele aude extrem de prost. Eu il aud ok. Intreb daca a facut actualizare. Da, e facuta. Incearca apel wi-fi, incearca pe 4g. Nimic, abia aude ce vorbesc. Pe speaker ma aude bine. Mda, or fi amandoua bușite..
Ultima varianta: resetare generala si vezi daca merge. Daca nici asa nu merge, la garantie cu ele. Ok zice prietenul meu, te sun dupa.
Inchid telefonul si ma trazneste o idee si il sun: “auzi, ai dat foliile jos?”
In momentul ala se aude un “sa-mi bag pu*a” si apoi.......
Din greseli invatam.
Nimeni nu este perfect.
De aia o fi pus Apple folia sa atarne in afara ,dintr-o bucata cu cea de pe spate,ca sa evite astfel de situatii.
De acum incolo o sa stie.Posted Image

Edited by cruiser71, 18 March 2018 - 08:00.


#1468
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Cică iPhone se2 prototip https://m.youtube.co...h?v=gAg8gNAoWRg

Am zis prima dată că este iPhone x cu carcasa schimbată dar apare unul mai mic lângă, poate sa fie pe bune. Ar fi mișto, ce părere aveți?

Da lol am observat acuma, e fake unde apar ambele se vede că e lipit pe ecran ceva. Ce aiureala pfff

Edited by calbog, 18 March 2018 - 08:50.


#1469
dagulicious

dagulicious

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 27.11.2010

 calbog, on 17 martie 2018 - 14:16, said:


Ce telefon îți cumperi?

Nu m-am hotărât. Clar, ceva cu diagonala mai mare.
Ori iPhone 7/8 plus, ori ceva android mai curat, fără mult bloatware.
Probabil rămân pe IOS, dacă tot am făcut schimbarea asta.

In legătura cu ce zicea colegul mai devreme... da, ai dreptate cu forjatul telefonului, mulțumit? :))

#1470
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013

 dagulicious, on 18 martie 2018 - 14:19, said:

In legătura cu ce zicea colegul mai devreme... da, ai dreptate cu forjatul telefonului, mulțumit? Posted Image)

Data viitoare ca sa salvam timp, hai sa presupunem ca am intotdeauna dreptate ;)

#1471
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Esti un veritabil zeu intre oameni!

#1472
vali_devill

vali_devill

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 05.07.2010
Saluti...ios 10.3.1, brightness-ul se modifica singur,nici o setare nu e pe on...de obicei il tin la maxim de luminozitare, cum se stinge ecranul iar apoi il aprind, lumina este deja modificata.
Se poate trai cu asta, dar e enervant
Vreo idee?
Brgds

#1473
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Settings - Accesibility - Display Accommodations - Auto Brightness => esti sigur ca este OFF?

#1474
vali_devill

vali_devill

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 05.07.2010
Cu cea mai mare siguranta, nu am tinut telu decat pe luminozitate maxima.
Am tot citit pe net, sunt multi care se confrunta cu deranjul asta inclusiv la aifon ics🤣
Nu stiu cum sa il iau, ca un bug sau ca un malfunction la senzorul de proximitate
Astept o parere😄
Brgds

#1475
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Nici, nici. Eu zic ca e ca și limitarea proc-ului când îți simte bateria slaba. It’s not a bug, it’s a feature :) Sigur n-ai probleme la ecran? Mie mi-ar ieși ochii din orbite cu luminozitatea pe maxim

#1476
vali_devill

vali_devill

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 05.07.2010
Bateria este 100%, am dat si hard reset...

Cum il aprind, cum e deja luminozitatea mai mica...e un pic deranjant ca insinte de a da un mesaj sau a face o poza, intai sa umblu la luminozitate apoi sa fac ce doresc
Brgds

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate