Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

iPhone SE 2016

- - - - -
  • Please log in to reply
2224 replies to this topic

#1297
bogdanchesa

bogdanchesa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 14.01.2015
Salut, scuze pentru intrebarea directa, dar nu am timp sa citesc toate paginile sa vad daca s-a mai discutat de problema. Cand misc telefonul asa ca o vibratie facuta din incheietura, se aude si la voi un sunet ca si cum ceva ar fi desprins ? Adica vreau sa stiu daca e normal sau nu. Mersi !

#1298
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Da, este normal, se aude de la lentilele autofocus.

Edited by honeymik, 20 November 2017 - 18:06.


#1299
versuscristi

versuscristi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 07.12.2006
Salut, băieți.  Acum patru luni am cumpărat un iphone se pe care l-am dus acum o săptămână în service din cauza microfonului de ambient care nu mai mergea. Problema s-a rezolvat prin înlocuirea displayului. Vreau să mă lămuriți dacă e ok așa sau ar fi trebuit înlocuit telefonul. Am un coleg care mi-a povestit că lui, pentru un singur pixel defect, i-au dat alt telefon. Mai am pe cineva în Anglia care, la fel mi-a spus, că pe garanție, cu probleme la display, i-au dat alt telefon. N-ar fi așa mare problemă dar parcă mă deranjează puțin să știu că după numai patru luni am un iphone în care deja s-a umblat...

Edited by versuscristi, 26 November 2017 - 01:50.


#1300
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Ne poti spune despre ce service e vorba?
Pentru ca nu-i normal ce s-a intimplat daca vorbim de un telefon nou.

#1301
versuscristi

versuscristi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 07.12.2006
l-am predat la istyle cotroceni care l-a trimis la istyle service Băneasa. Telefonul este luat prin emag

#1302
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Foarte interesant, n-am mai auzit de iphone reparat in primul an de garantie...

#1303
versuscristi

versuscristi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 07.12.2006
Pe bune, am răspunsul lor pe mail în care precizează la reparație "înlocuit display"

Attached Files


Edited by versuscristi, 26 November 2017 - 10:05.


#1304
dagulicious

dagulicious

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 27.11.2010
Am o mică problema. Deși nu am sincronizat galeria cu iCloud, deja îmi spune ca nu mai am spațiu și ca trebuie sa cumpăr abonamentul.
Din ce s-a umplut 5 gb? Sistemul de operare?

#1305
bogdanchesa

bogdanchesa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 14.01.2015
Setari - is Apple - iCloud - administrare stocare, și vezi acolo ce îți ocupa spatiu

#1306
dagulicious

dagulicious

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 27.11.2010
Da, imi apare ca backup-ul iphonului mi-a ocupat tot spatiu. Am aprox 7 gb ocupati pe telefon, din care automat s-au ocupat cei 5 gb de pe cloud.

Am descarcat in calculator filmuletele facute recent cu telefonul, cu ajutorul google drive (cloud-ul fiind full). Nu-mi merg nici cu VLC, nici nu Windows Media Player. Voi ce folositi? Nu vad de ce sa nu-mi mearga.
Cu VLC-ul se deschide filmuletul dar se blocheaza imaginea si se blureaza dupa 2-3 secunde. Cu WMP merge doar sunetul.

Edited by dagulicious, 07 December 2017 - 23:37.


#1307
tipul01

tipul01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 13.03.2007
Salutari!

Am vrut sa cumpar un SE second hand, si de la doi vanzatori diferiti, unul cu factura emag, altul din abonament telekom, cand am dat reset la ele, s-a activat MDM-ul imediat dupa resetare.

Desi resetul a fost dat cerand passcode-ul si apple id-ul la ambii, si in settings nu exista menu-ul de device management, dupa reset si alegerea de wifi, scria remote management, Tech Data Corporation USA will configure your iphone, se configura, si dupa cateva secunde, wallpaper-ul (doar wallpaperu-l) devenea "Iphone might be stolen, please contact police or this email", era ceva cu @techdata.com, si s-a activat MDM-ul, cu 39 restrictii, inclusiv camera.

Ce ma mira, e ca erau doua iphone-uri diferite, de la oameni diferiti, cumparate, deci nu "aduse".

S-a schimbat ceva la ios11, de nu te lasa sa dai reset din settings, doar de pe calculator din itunes oare? Altfel nu imi explic.

Merci mult!

#1308
username_notfound

username_notfound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 22.08.2014

 tipul01, on 08 decembrie 2017 - 01:18, said:

Salutari!

Am vrut sa cumpar un SE second hand, si de la doi vanzatori diferiti, unul cu factura emag, altul din abonament telekom, cand am dat reset la ele, s-a activat MDM-ul imediat dupa resetare.

Desi resetul a fost dat cerand passcode-ul si apple id-ul la ambii, si in settings nu exista menu-ul de device management, dupa reset si alegerea de wifi, scria remote management, Tech Data Corporation USA will configure your iphone, se configura, si dupa cateva secunde, wallpaper-ul (doar wallpaperu-l) devenea "Iphone might be stolen, please contact police or this email", era ceva cu @techdata.com, si s-a activat MDM-ul, cu 39 restrictii, inclusiv camera.

Ce ma mira, e ca erau doua iphone-uri diferite, de la oameni diferiti, cumparate, deci nu "aduse".

S-a schimbat ceva la ios11, de nu te lasa sa dai reset din settings, doar de pe calculator din itunes oare? Altfel nu imi explic.

Merci mult!
imeiul telefoanelor este la fel cu cel de pe facturi?

#1309
chiriac_marius_antonio

chiriac_marius_antonio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 18.04.2007
sa nu aiba un IMEI pe carcasa si altul pe placa .

#1310
bogdanchesa

bogdanchesa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 14.01.2015
Am un SE și de fiecare data când verific utilizarea bateriei, îmi arată același timp și la stand-by și la utilizare, adică 12 ore 34 de minute, spre exemplu. Știe cineva de ce sau cum sa-l fac sa arate corect ?

#1311
dagulicious

dagulicious

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 27.11.2010

 dagulicious, on 07 decembrie 2017 - 23:35, said:


Am descarcat in calculator filmuletele facute recent cu telefonul, cu ajutorul google drive (cloud-ul fiind full). Nu-mi merg nici cu VLC, nici nu Windows Media Player. Voi ce folositi? Nu vad de ce sa nu-mi mearga.
Cu VLC-ul se deschide filmuletul dar se blocheaza imaginea si se blureaza dupa 2-3 secunde. Cu WMP merge doar sunetul.

Vreo idee?

De asemenea: are cineva probleme cu microfonul? Mai multă lume se plânge ca nu ma aude. Am verificat sa nu fie scame, degeaba.
Am telefonul se 2 luni, deci nu ar fi fost cazul sa se înfunde găurica aia.

#1312
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006

 dagulicious, on 12 decembrie 2017 - 15:58, said:

De asemenea: are cineva probleme cu microfonul? Mai multă lume se plânge ca nu ma aude. Am verificat sa nu fie scame, degeaba.
Am vazut ca sunt multi care se plang de iphone 8, cativa de 8 plus si cativa de X. De SE nu prea am vazut plangandu-se.

https://discussions....tart=0&tstart=0

La garantie pentru alt telefon.

Sunt 5 pagini de citit, unii din ei aveau huse care nu erau originale si cand le-au dat jos le-a functionat perfect telefonul.

#1313
dagulicious

dagulicious

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 27.11.2010
Am husa care se potrivește perfect.
Sunt momente când nu țin husa și am aceeași problema. Paradoxal, am dat odată pe speaker și interlocutorul mi-a zis ca ma aude mult mai bine. E ciudat, microfonul e același teoretic.

Nu as avea chef de schimbat telefoane. Dar dca problema persista, apelez și la asta.
Mai ales ca și cu semnalul sta jalnic.
Sunt cam dezamăgit... :(

#1314
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Nu, ai trei microfoane.
[ https://support.apple.com/library/content/dam/edam/applecare/images/en_US/iphone/iphone6/iphone6-mic-locations.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Pe speaker se aude mai bine daca ai unul din telefoanele reclamate. Daca spui ca si fara husa se aude la fel, incearca urmatoarele:
https://support.appl.../ro-ro/HT203792

Daca nici asa nu-i bun, alt telefon. Nu-i mare smecherie sa faci backup si apoi sa-l restaurezi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate