Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 

Viza SUA - Viza b1 b2 si restul

- - - - -
  • Please log in to reply
4661 replies to this topic

#4015
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,830
  • Înscris: 04.02.2008
As mai avea o intrebare:
Daca aplic pentru viza ca familie, presupun ca vizele primite vor fi individuale astfel incat sa poate fiecare membru al familiei sa intre separat in SUA ??
Multzam

#4016
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Corect.

#4017
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,830
  • Înscris: 04.02.2008
Incerc sa-mi fac un cont pe site-ul de viza si nu ma lasa.
Imi a un mesaj ca trebuie sa-mi creez un nume de utilizator de forma "[email protected]".
Eu am pus o adresa de mail cu @yahoo.ro.

Mai apare si mesajul asta:

Erori
  • Your request cannot be processed at this time. The site administrator has been alerted.

  • User could not be created. Please ensure First Name and Last Name are entered as they are in your passport.
Care ar putea fi problema ??

Revin:
Daca incerc sa deschid formularul DS-160 apare alterat. Sa fie o problema cu site-ul lor ??

Edited by judas, 20 November 2018 - 10:49.


#4018
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,830
  • Înscris: 04.02.2008
Am reusit pana la urma sa intru in formular.

La U.S.Point or Contact Information scrie asa:
"Your U.S. Point of Contact can be any individual in the U.S. who knows you and can verify, if necessary, your identity. If you do not personally know anyone in the U.S., you may enter the name of the store, company, or organization you plan to visit during your trip."
Nu cunosc pe nimeni si nu stiu ce sa scriu in casutele respective. Nu ma lasa sa trec mai departe........

#4019
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,830
  • Înscris: 04.02.2008
Tot eu.
Am reusit sa termin formularul DS-160, am primit si printat confirmarile.
Verificand formularul am vazut o greseala care s-a perpetuat la toti membrii familiei in sensul ca
la telefonul meu mobil la prefixul tarii am pus 007 in loc de 004.
Poate reprezenta o problema greseala asta ??

Edited by judas, 21 November 2018 - 10:34.


#4020
Aranzazu

Aranzazu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 24.09.2018
Intrebarea urmatoare va fi: - De ce trebuie sa scriu numele pe fiecare pagina din application? ... nu stie deja cine sint.  

Reciteste de cateva ori sa fie fara greseli formularul inainte sa-l trimiti, nu se accepta greseli de nici un fel.

Cum sa te sune la un numar gresit?  Ti-au mai scris ca numele din pasaport First and Last name trebuie sa fie si pe application, nu uita initiala daca exista pe vre-un act ca nu le place.

Unu cu barba si mustata aplica pentru cetatenie si de 3 ori s-a intors dosarul ca avea greseli a durat 2 ani cand a revenit plicul cu a 3-a incercare si motivul a fost ca la data de azi, a scris data de nastere.   El a gasit normal o eroare din asta, puteau ei sa-l corecteze ca banii de applicare nu se da inapoi doar cererea.
Au scris in rosu, ca un copil de o zi n-are nevoie sa aplice pentru cetatenie ca automatic devine cetatean prin nastere, sa aibe ce rumega.
Aveau bilete de mers in Romania in vacanta si "aia" le-au sucit programul ...  

Cand intocmesti acte americane, uita sa fi roman, avansezi si culegi succesele mai repede, nu lacrimi!

#4021
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 judas, on 21 noiembrie 2018 - 10:34, said:

Tot eu.
Am reusit sa termin formularul DS-160, am primit si printat confirmarile.
Verificand formularul am vazut o greseala care s-a perpetuat la toti membrii familiei in sensul ca
la telefonul meu mobil la prefixul tarii am pus 007 in loc de 004.
Poate reprezenta o problema greseala asta ??

Este in regula. Nu te ingrijora.

 Aranzazu, on 21 noiembrie 2018 - 10:51, said:

Intrebarea urmatoare va fi: - De ce trebuie sa scriu numele pe fiecare pagina din application? ... nu stie deja cine sint.  

Reciteste de cateva ori sa fie fara greseli formularul inainte sa-l trimiti, nu se accepta greseli de nici un fel.

Cum sa te sune la un numar gresit?  Ti-au mai scris ca numele din pasaport First and Last name trebuie sa fie si pe application, nu uita initiala daca exista pe vre-un act ca nu le place.

Unu cu barba si mustata aplica pentru cetatenie si de 3 ori s-a intors dosarul ca avea greseli a durat 2 ani cand a revenit plicul cu a 3-a incercare si motivul a fost ca la data de azi, a scris data de nastere.   El a gasit normal o eroare din asta, puteau ei sa-l corecteze ca banii de applicare nu se da inapoi doar cererea.
Au scris in rosu, ca un copil de o zi n-are nevoie sa aplice pentru cetatenie ca automatic devine cetatean prin nastere, sa aibe ce rumega.
Aveau bilete de mers in Romania in vacanta si "aia" le-au sucit programul ...  

Cand intocmesti acte americane, uita sa fi roman, avansezi si culegi succesele mai repede, nu lacrimi!

Eu unul, nu prea am inteles mare lucru din ce ai vrut sa explici.

#4022
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,830
  • Înscris: 04.02.2008

 Aranzazu, on 21 noiembrie 2018 - 10:51, said:

Cand intocmesti acte americane, uita sa fi roman, avansezi si culegi succesele mai repede, nu lacrimi!
Trebuie sa recunosc ca m-ai pierdut.........

#4023
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,830
  • Înscris: 04.02.2008
Am ajuns la faza de plata si programare.
La programare exista posibilitatea de a-mi alege eu ziua si ora interviului ?? Sau ma programeaza ei automat, la rand ??
Multzam.

#4024
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,830
  • Înscris: 04.02.2008

 judas, on 22 noiembrie 2018 - 11:50, said:

Am ajuns la faza de plata si programare.
La programare exista posibilitatea de a-mi alege eu ziua si ora interviului ?? Sau ma programeaza ei automat, la rand ??
Multzam.
Am ajuns sa imi raspund singur. Posted Image
Am vorbit la ambasada, pot alege ziua interviului si in functie de ordinea programarilor te ordoneaza ei la intrare intre 08.00 si 10.00.
Multumesc tuturor pentru informatii.

Edited by judas, 22 November 2018 - 15:03.


#4025
EMotanuIO

EMotanuIO

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,497
  • Înscris: 05.07.2018
Gud lac!

#4026
allah2

allah2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 06.12.2006
Daca locuiesc si lucrez in Franta, pot obtine viza de aici?

Sunt angajat aici, am attestation de domicile aici... practic tot in afara de cetatenie.

Ar fi mai usor sa iau viza?

Pot merge la ambasada in Franta (intr-un oras mare gen Lille) sau sunt impus sa ma intorc in Bucuresti pt interviul de la ambasada?

#4027
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 14.11.2005

 allah2, on 22 noiembrie 2018 - 19:05, said:

Daca locuiesc si lucrez in Franta, pot obtine viza de aici?


Da

#4028
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 allah2, on 22 noiembrie 2018 - 19:05, said:

Daca locuiesc si lucrez in Franta, pot obtine viza de aici?

Sunt angajat aici, am attestation de domicile aici... practic tot in afara de cetatenie.

Ar fi mai usor sa iau viza?

Pot merge la ambasada in Franta (intr-un oras mare gen Lille) sau sunt impus sa ma intorc in Bucuresti pt interviul de la ambasada?

Nu doar ca ar fi mai usor, ar fi si recomandat sa incerci doar acolo.

#4029
EMotanuIO

EMotanuIO

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,497
  • Înscris: 05.07.2018

 allah2, on 22 noiembrie 2018 - 19:05, said:

Daca locuiesc si lucrez in Franta, pot obtine viza de aici?

Sunt angajat aici, am attestation de domicile aici... practic tot in afara de cetatenie.

Ar fi mai usor sa iau viza?

Pot merge la ambasada in Franta (intr-un oras mare gen Lille) sau sunt impus sa ma intorc in Bucuresti pt interviul de la ambasada?
Din cate stiu eu Ambasada e in Paris.

#4030
danpaul78

danpaul78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 21.03.2011
Intrebare scurta la cei care au experienta:

Am avut interviu pt viza B1 pe 29 noiembrie. ofiterul consular mi-a oprit pasaportul si mi-a zis ca viza a fost aprobata.

la verificare online pe ceac.state.gov la status apare : administrative processing.

care ar fi de fapt statusul vizei ?

#4031
EMotanuIO

EMotanuIO

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,497
  • Înscris: 05.07.2018
"Administrative processing, also known as Security Advisory Opinion (SAO), is the time period during which visa applications undergo additional review outside of the “normal” visa processing times."

Ai intrat sub lupa.

#4032
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sunt doua situatii posibile:

https://jp.usembassy...a-status-check/
  • The visa issuance process (visa has been approved but not yet printed)
  • Pending for additional documents/information

Edited by MembruAnonim, 04 December 2018 - 08:07.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate