Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office
 Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...
 Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto
 Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...
 

LIDL - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * * - 11 votes
  • Please log in to reply
5444 replies to this topic

#5419
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,356
  • Înscris: 05.09.2006
A venit si raspunsul Lidl:
"Buna ziua,
Va multumim pentru mesaj
Ne cerem scuze pentru neplacerea creata, produsul mentionat nu a ajuns datorita unei probleme logistice.
Transmitem catre departamentul responsabil, ca acest produs sa revine cat mai repede la raft.
Multumim pentru intelegere!
Cu stima,
Serviciul Clienti Lidl"

#5420
Carol_I

Carol_I

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 14.03.2024

View PostSkyler-ftw, on 14 mai 2024 - 13:54, said:

Faptul ca scria mare pe el Pecorino Romano nu ti-a dat de inteles ca e pecorino romano si nu parmezan?

Tot cu p incepe si ala, da' si alalalt :D

#5421
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,526
  • Înscris: 17.09.2007
Apropo de Lidl Tg-Jiu si situatia parcarii, mai jos un clip care arata ca parcarea e aproape goala dar niste tarani au ales sa parcheze pe banda de intrare.
De remarcat si modul oarecum penibil cum au ales sa limiteze parcarea, cu stalpii aia de plastic (intr-o vreme erau niste butoaie de plastic). Pana la limitatoarele alea taranii parcau pana in dreptul magazinului. Si repet, in mare parte din timp parcarea cu o multime de locuri disponibile.
Am avut o situatie cand era o coada la intrare din cauza unor astfel de berbeci si in plus un taxi a parcat chiar in fata magazinului sa ia un client, am asteptat partial pe trecerea de pietoni sa-si puna si cumparaturile in portbagaj.
Evident e vina magazinului ca nu ia masuri, e parcarea proprie.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tDdSebIBuxw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5422
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,221
  • Înscris: 08.12.2006
Daa…sunt unii…ar intra cu masina in mahazin, ar parca acolo pe raft, daca s-ar putea.

intr-adevar e vina magazinului. Eu am facut odata scandal pe tema asta, tot la un Lidl, un magar si-a parcat masina exact in usa magazinului, toata lumea se chinuia sa ocoleasca masina , cu carucioarele.faza e ca toti injurau printre dinti si comentau, dar nu l-am auzit pe unul sa strige in gura mare…cine plm e boul care a parcat aici.
L-am imtrbat pe martalogu ala de paznic, bah tu ce draq pazesti aci, de ce nu il ii pe nesimtitu ala la intrebari si sa il gonesti de acolo…raspunsul martalogului…nu mi s-a cerut sa fac asa ceva de catre managemet…ok…m am intors in magazin si am cerut sa vorbesc cu managerul…a venit o tipa , i-am arata masina parcata exact in usa magazinului si am intrebat-o de ce nu il pune pe martalogu ala de paznic care oricum  nu face nimic, sa ii goneasca pe magarii de genul…s-a uitat aia lung la mine ca si cand…baiete, esti dus cu vaca.

deci…cam asta e situatia, cand nesimtitului i se perite sa fie nesimtit, va fi nesimtit la patrat. Si ne miram ca educatia omului se fce doar cu biciul.

Edited by cuculea, 19 May 2024 - 19:22.


#5423
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,855
  • Înscris: 07.06.2014
eu am patit ca in parcare sa vina un idiot cu un suv si sa parcheze in fata a 3 masini. nici una nu mai putea iesi, inclusiv eu. am fost persoana norocoasa, ca eram in extrema si am putut merge cu caruciorul spre masina. cel de la mijloc nu avea luxul asta

am zis maruntel din gura, m-am uitat stanga dreapta, nimeni nu schita nimic. am pus ce aveam in masina si ma pregateam sa-i fac o poza tembelului. cand ce crezi, vine si el la masina. el fiind un individ ce statea pe la carucuioare fara nici un stres, ba chiar s-a intors cu spatele cand m-am uitat in acea directie

vine si imi spune direct: dar ce erai asa deranajata? ce, ai stat mai mult de 5 min sa-mi mut eu masina? i-am zis prostului ca e vb de nesimtire, nu de 5 minute, pt ca blocheaza 3 masini si nici cu cosul nu se mai poate trece. a mutat masina la urmatoarele 3 masini

asadar, daca a fost nesimtit de la inceput, macar sa continue pana la capat. am plecat si animalul tot cu degetul in dos statea acolo

#5424
Adi757

Adi757

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 01.11.2012

Vizualizare mesajDany_Darke, pe 19 mai 2024 - 20:13, a scris:

ma pregateam sa-i fac o poza tembelului
Ai grija in astfel de situatii, am vazut acum cateva luni o scena identica... n-a apucat omul sa faca poza masinii individului care ii blocase masina, ca l-a observat matahala, s-a intors de la intrare si aproape l-a luat la bataie.

Edited by Adi757, 19 May 2024 - 20:23.


#5425
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,526
  • Înscris: 17.09.2007

View Postcuculea, on 19 mai 2024 - 19:18, said:

L-am imtrbat pe martalogu ala de paznic, bah tu ce draq pazesti aci, de ce nu il ii pe nesimtitu ala la intrebari si sa il gonesti de acolo…raspunsul martalogului…nu mi s-a cerut sa fac asa ceva de catre managemet…ok…m am intors in magazin si am cerut sa vorbesc cu managerul…a venit o tipa , i-am arata masina parcata exact in usa magazinului si am intrebat-o de ce nu il pune pe martalogu ala de paznic care oricum  nu face nimic, sa ii goneasca pe magarii de genul…s-a uitat aia lung la mine ca si cand…baiete, esti dus cu vaca.
Pai acum un an cand am intrebat paznicul de ce tolereaza situatia asta mi-a spus ca au incercat sa-i roage pe cei care parcau aiurea masinile sa le mute si au primit reclamatii la management. De noaptea mintii, tot taranii care parcheaza aiurea sunt ofensati daca li se spune sa-si mute masinile.
Si da, daca faci poza masinii sau lovesti din greseala cu caruciorul masina tembelului imediat se sesizeaza organul.

#5426
Pudu

Pudu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 20.10.2020
Faina 000 - 2 kg la 3,15 lei

Attached Files

  • Attached File  Lidl.jpg   279.83K   43 downloads


#5427
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,356
  • Înscris: 05.09.2006
Pentru cei interesati, salamul de Sibiu Agricola a reaparut la Lidl (sub marca proprie).

Attached Files



#5428
ioni68939

ioni68939

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 06.05.2019
A luat cineva pepene verde grecia? e bun de ceva?

#5429
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,149
  • Înscris: 13.03.2005
DA, e bun de loz in plic, ca depinde pe care l-ai tras!

#5430
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,564
  • Înscris: 24.02.2017

View Postl_dan, on 23 mai 2024 - 11:37, said:

Pentru cei interesati, salamul de Sibiu Agricola a reaparut la Lidl (sub marca proprie).


Am luat Sambata unul. 24 de Lei mi s-a parut mai mult decat rezonabil. Am feliat o parte la feliatorul pe care il am acasa.

Pepene nu am incercat. Nu sunt mare fan. Mananc de regula 1-2 pe an. uneori niciunul. Astept sa se mai ieftineasca ciresele.  :)  Confirm ca este loz in plic. Nu ai de unde sa ghicesti daca e bun sau nu.

#5431
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,321
  • Înscris: 14.04.2009

View Postwertyck, on 24 mai 2024 - 07:46, said:

DA, e bun de loz in plic, ca depinde pe care l-ai tras!

View PostBogotta, on 27 mai 2024 - 08:08, said:

Confirm ca este loz in plic. Nu ai de unde sa ghicesti daca e bun sau nu.
Ultima data cand am jucat la loz in plic, am luat 20 de lozuri inseriate...35-40% 'money back' si nici unul n-a participat la tombola finala (lucru care a cantarit decisiv in a nu mai juca la loz in plic)...daca organizau si o tombola finala la pepenii din Lidl, poate mi-as fi incercat norocul in extra-sezon, altfel astept sezonul pepenilor incepand cu ultima saptamana a lunii iunie pana la mijlocul lunii septembrie...

#5432
canarel

canarel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,590
  • Înscris: 13.10.2010
de unde vin pepenii?
am incercat de Paste la Istanbul, si nu a fost bun nici cel verde, nici cel galben. nu erau copti, aratau bine, dar nu erau dulci.

#5433
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 16.05.2015
https://www.facebook...536529510555728

Eu am luat un pepene de la Penny. La fel, niciun gust. Fad ca apa.

#5434
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,891
  • Înscris: 10.12.2006
Am vazut si in piata pepeni cu 10 lei/kg, estetic aratau bine dar nu m-am stresat. Am dat 10 lei pe capsuni si tot fara gust si aia, nu mai poti scapa de tepe.

#5435
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,526
  • Înscris: 17.09.2007

View Postcanarel, on 27 mai 2024 - 14:21, said:

de unde vin pepenii?
am incercat de Paste la Istanbul, si nu a fost bun nici cel verde, nici cel galben. nu erau copti, aratau bine, dar nu erau dulci.
99,9% fructele sau legumele din Turcia nu au gust, ai sanse mai mari sa castigi la loz in plic.
La capsuni din pacate e varietate mare, am prins la Lidl cu si fara gust din Romania de la producatori diferiti.
Culmea, sotia a cumparat din piata acum 5 zile unele fabuloase la gust/miros si ieri de la acelasi vanzator/producator a cumparat unele care nu aveau gust deloc.

#5436
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,991
  • Înscris: 07.02.2003
Branza englezeasca buna (cedar maturat) la Lidl la Crangasi. 14.99 lei.

Attached File  20240528_153301.jpg   299.14K   28 downloads

Este echivalenta cu asta luata din Germania de la Edeka:

Attached File  20240521_135600.jpg   187.69K   21 downloads

Merge foarte bine ca branza secundara / aromata pentru pizza de calitate home made. Cea din Lidl vine prin brandul deja cunoscut Milbona.

Edited by andreic, 28 May 2024 - 17:03.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate