Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

balcon inchis inclus in m. patrati utili

- - - - -
  • Please log in to reply
119 replies to this topic

#91
cezar21

cezar21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 08.08.2007

View Post_Smiley_, on 16 februarie 2016 - 13:51, said:

stim, ni s-a spus deja ca devine mini dormitor.
ai observat ca aveam dreptate..balconul daca este inchis(cu toate aprobarile,actele necesare etc)devine spatiu util al casei..implicit o incapere de sine statatoare..ca tu vrei sa il folosesti in continuare ca balcon sa iti intinzi rufele sau sa fumezi acolo este problema ta...asa ca atentie la neatentie cum am mai spus

#92
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Post_Smiley_, on 16 februarie 2016 - 13:51, said:

devine mini dormitor.
devine minidormitor, debara, camara, cotineata.. ce vrei tu.

Edited by MembruAnonim, 16 February 2016 - 14:10.


#93
cezar21

cezar21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 08.08.2007
Poti pune acolo foarte bine un patut si sa iti intinzi oasele...poti impinge chiar bucataria acolo..un aragaz..un blat pe care sa intinzi aluatul..un scaunel si chiar o masuta pe care sa iti intinzi bucattele si sa te infrupti...cate nu poti face intr o noua incapere (balcon INCHIS)

View PostMembruAnonim, on 16 februarie 2016 - 14:10, said:


devine minidormitor, debara, camara, cotineata.. ce vrei tu.
chiar 2 fotolii confortabile..o masuta...o mini camera in toata regula

View PostMembruAnonim, on 16 februarie 2016 - 14:10, said:


devine minidormitor, debara, camara, cotineata.. ce vrei tu.
chiar 2 fotolii confortabile..o masuta...o mini camera in toata regula

View PostMembruAnonim, on 16 februarie 2016 - 14:10, said:


devine minidormitor, debara, camara, cotineata.. ce vrei tu.
chiar 2 fotolii confortabile..o masuta...o mini camera in toata regula

View PostMembruAnonim, on 16 februarie 2016 - 14:10, said:


devine minidormitor, debara, camara, cotineata.. ce vrei tu.
chiar 2 fotolii confortabile..o masuta...o mini camera in toata regula

#94
itzi-bitzi

itzi-bitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,844
  • Înscris: 26.02.2015
Poti sa pui butoiul cu varza murata si sa atarni suncile afumate, primite de la mama soacra.

#95
cezar21

cezar21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 08.08.2007

View Postitzi-bitzi, on 16 februarie 2016 - 14:13, said:

Poti sa pui butoiul cu varza murata si sa atarni suncile afumate, primite de la mama soacra.
sau iti poti caza chiar soacra daca respecti pasii de mai sus si il transformi in mini dormitor

#96
itzi-bitzi

itzi-bitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,844
  • Înscris: 26.02.2015
Daca iti iubesti asa mult soacra, poti face si asta :)

#97
cezar21

cezar21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 08.08.2007

View Postitzi-bitzi, on 16 februarie 2016 - 14:15, said:

Daca iti iubesti asa mult soacra, poti face si asta :)
o pedepsesc in felul asta

Desi nu trebuie sa se simta jignita..pt ca o cazez intr o incapere de sine statatoare..si nu in balcon..dupa cum am ajuns la aceasta concluzie impreuna

#98
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,632
  • Înscris: 06.03.2005
Mie imi pare indispensabil balconul si nu inteleg de ce trebuie schimbata destinatia sa il faci orice altceva.Ideea este sa stai la aer, la soare, dimineata la o cafea, la fumat.Am folosit solutia cu geamuri glisante pentru a avea balcon deschis dar in caz de ploaie, zapada, ger napraznic sa existe posibilitatea de protectie temporara.

#99
bicosu

bicosu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 03.01.2007

View PostFC72, on 16 februarie 2016 - 16:11, said:

Mie imi pare indispensabil balconul si nu inteleg de ce trebuie schimbata destinatia sa il faci orice altceva.

Din lipsa de bani

#100
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,074
  • Înscris: 24.02.2006

View PostFC72, on 16 februarie 2016 - 16:11, said:

Mie imi pare indispensabil balconul si nu inteleg de ce trebuie schimbata destinatia sa il faci orice altceva.Ideea este sa stai la aer, la soare, dimineata la o cafea, la fumat.Am folosit solutia cu geamuri glisante pentru a avea balcon deschis dar in caz de ploaie, zapada, ger napraznic sa existe posibilitatea de protectie temporara.
deoarece romanul nu cumpara niciodata apartament. el cumpara de fapt o panza. si in sufletului sau romanul este, asa cum ni s-a spus de mici, un artist. asa cum imediat dupa cumpararea unei panze pictorii incep sa puna vopsea pe ea, asa si romanul nostru: imediat dupa cumpararea unui apartament incepe sa-l modifice, sa-i mute peretii, sa-l transforme intr-o opera de arta.

#101
cezar21

cezar21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 08.08.2007

View Post_Smiley_, on 17 februarie 2016 - 07:38, said:


deoarece romanul nu cumpara niciodata apartament. el cumpara de fapt o panza. si in sufletului sau romanul este, asa cum ni s-a spus de mici, un artist. asa cum imediat dupa cumpararea unei panze pictorii incep sa puna vopsea pe ea, asa si romanul nostru: imediat dupa cumpararea unui apartament incepe sa-l modifice, sa-i mute peretii, sa-l transforme intr-o opera de arta.
daca ai avea apartamentul la parter si primaria ti ar da autorizatie,ti ai face si tu un frumos balcon intrand pe spatiul acela verde un metru,doi..cat iti acorda autorizatia? Sau preferi sa nu ai balcon pt ca tu ai principii..e fix aceeasi treaba

View PostFC72, on 16 februarie 2016 - 16:11, said:

Mie imi pare indispensabil balconul si nu inteleg de ce trebuie schimbata destinatia sa il faci orice altceva.Ideea este sa stai la aer, la soare, dimineata la o cafea, la fumat.Am folosit solutia cu geamuri glisante pentru a avea balcon deschis dar in caz de ploaie, zapada, ger napraznic sa existe posibilitatea de protectie temporara.
balconul va ramane acolo chiar daca il inchizi...vad doar avantaje facand asta...izoleaza camera,te fereste de vant,ploi,zapada...adaugi mp utili locuintei...poti sa fumezi la fel de bine si intr un balcon inchis sau ce mai vrei tu sa faci acolo

#102
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,632
  • Înscris: 06.03.2005
Daca vrei mp patrati in plus cauti o locuinta care sa aiba asta, daca iti trebuie spatiu de depozitare, la fel.Daca nu iti trebuie balcon, cumpara una fara balcon, sunt destule mai ieftine si nu mai este nevoi sa faci modificari.
Doar nu te obliga nimeni sa cumperi ce nu iti place sau nu ai nevoie.
Un balcon inchis cu termopan arata jalnic din acest motiv nu se da aprobare de la urbanism, cu 1-2 ferestre care se deschid partial, nu este nici camera utila, nici balcon, este un fel de marchiza de la tara.

#103
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,074
  • Înscris: 24.02.2006

View Postcezar21, on 17 februarie 2016 - 07:47, said:

daca ai avea apartamentul la parter si primaria ti ar da autorizatie,ti ai face si tu un frumos balcon intrand pe spatiul acela verde un metru,doi..cat iti acorda autorizatia? Sau preferi sa nu ai balcon pt ca tu ai principii..e fix aceeasi treaba.....

daca-mi doresc balcon, prefer sa nu ajung sa am un apartament fara balcon, indiferent unde este el pozitionat.
daca totusi s-ar intampla sa am un apartament fara balcon si mi-as dori mult un balcon, as vinde apartamentul fara balcon si as cumpara unul cu balcon.

#104
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postcezar21, on 17 februarie 2016 - 07:47, said:

balconul va ramane acolo chiar daca il inchizi...vad doar avantaje facand asta...izoleaza camera,te fereste de vant,ploi,zapada...adaugi mp utili locuintei...poti sa fumezi la fel de bine si intr un balcon inchis sau ce mai vrei tu sa faci acolo
de unde va vin ideile astea?? izoleaza camera? ce camera? camera e deja izolata.

daca tu inchizi balconul iar vecinul de sub si/sau deasupra nu il au inchis sa vezi tu atunci punte termica cu mucegai, condens etc. in plus, unde iti usuci rufele daca il inchizi?

#105
cezar21

cezar21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 08.08.2007
Domnule..izoleaza camera nou creata..si toate balcoanele vor fi inchise...dar cine nu te lasa domnule sa deschizi geamurile astfel incat sa se usuce rufele

#106
cezar21

cezar21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 08.08.2007
Moderatorul mi a dat avertisment pt ca am facut reclama complexului..cum s a ajuns aici..reclama astora nu le mai facusem

Ma simt nedreptatit si vreau sa imi sariti in ajutor

#107
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,074
  • Înscris: 24.02.2006
eu cred ca ai dreptate :)

#108
cezar21

cezar21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 08.08.2007

View Post_Smiley_, on 17 februarie 2016 - 19:11, said:

eu cred ca ai dreptate :)
:)))

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate