Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit eth vs Adap...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Din data de 21.03.2016 HBO 2 și HBO 3 emit oficial în România.

- - - - -
  • Please log in to reply
304 replies to this topic

#19
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012
Adica la noi ar fi HBO SD/HD si HBO 3 SD/HD? Cam asa inteleg?
Fara HBO 2 SD/HD

Edited by smokke2, 29 January 2016 - 22:02.


#20
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

View Postcosti_ionita79, on 29 ianuarie 2016 - 21:43, said:

Donmarinica se referea la: cei da HBO să aibă un canal bun și să nu mai repete filmele foarte des, pe ambele canale. Adică, filmele de pe HBO ruleaza și pe HBO Comedy, chiar dacă nu sunt comedii. La fel și la AXN. Aceleași seriale rulează repetitiv pe toate canalele lor, în loc să fie un canal-două cu numele AXN și AXN  (să zicem) și să nu fie aceleași filme/ seriale pe ambele canale. Idem și pt FilmBox. Un canal - două (la fiecare trust), dar bune.

View Postdonmarinica, on 29 ianuarie 2016 - 21:09, said:

Ocupa frecventele operatorilor de cablu degeaba (...).
Nu am dreptate?

View Postsmokke2, on 29 ianuarie 2016 - 22:01, said:

Adica la noi ar fi HBO SD/HD si HBO 3 SD/HD? Cam asa inteleg?
Fara HBO 2 SD/HD
Da, ai înțeles bine.

#21
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012
E cam aiurea asa.

#22
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007
Megafanro, incerc sa scot in evidenta faptul ca avem 4 AXN-uri, 5 FILMBOX-uri si 2 HBO-uri care NU SE JUSTIFICA pe cablu. Daca te uiti pe port.ro observi, spre exemplu, ca acelasi film este rulat pe toate canalele filmbox intr-o luna de mai multe ori, nu vad rostul. As fi inteles ideea daca erau 5 canale filmbox dupa modelul PINK din Serbia (comedie, horror, western, actiune, drama, etc). Hbo vad ca aplica o politica asemanatoare. As propune HBO origilal, HBO2 cu filme de comedie si drama, HBO3 cu filme de actiune, horror si sf, FARA A AMESTECA FILMELE INTRE CANALELE HBO, CUM SE INTAMPLA ACUM.

#23
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
As dori exemple de filme de pe Filmbox Premium care au rulat si pe Filmbox Family. Eu nu prea am vazut asa ceva.
Pe Filmbox Extra HD insa pot da exemplu film care este pe Filmbox Premium. E si evident sa dea cate un film asa ca macar e HD http://port.ro/burla...48&i_topic_id=1

Sa zicem prin absurd ca ar fi doar un singur post de Filmbox cu toate filmele de pe celelalte din pachet, dar daca nu am apucat sa vad un anumit film ce ma fac? E nevoie si de reluari, cam asa e si cu HBO, doar ca acolo doar asa se poate. Au un numar de premiere plus de cate ori trebuie reluat, asa functioneaza un canal de filme de genul HBO. Dupa cativa ani iarasi primesc o licenta pentru un anumit film si din nou poate fi premiera. Multe filme am vazut asa.

Pe canalele AXN intr-adevar sunt prea multe reluari, asteptam oricum acel rebranding care in alte tari s-a produs deja. Continutul ma gandesc ca nu prea o sa-l schimbe. Unele tari au chiar AXN White HD, AXN Black HD dar si AXN Spin HD.

View Postsmokke2, on 29 ianuarie 2016 - 22:01, said:

Adica la noi ar fi HBO SD/HD si HBO 3 SD/HD? Cam asa inteleg?
Fara HBO 2 SD/HD
Sa speram ca nu va fi asa :lol:

Edited by Kalman2007, 29 January 2016 - 23:03.


#24
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

View Postdonmarinica, on 29 ianuarie 2016 - 22:35, said:

Megafanro, incerc sa scot in evidenta faptul ca avem 4 AXN-uri, 5 FILMBOX-uri si 2 HBO-uri care NU SE JUSTIFICA pe cablu. Daca te uiti pe port.ro observi, spre exemplu, ca acelasi film este rulat pe toate canalele filmbox intr-o luna de mai multe ori, nu vad rostul. As fi inteles ideea daca erau 5 canale filmbox dupa modelul PINK din Serbia (comedie, horror, western, actiune, drama, etc). Hbo vad ca aplica o politica asemanatoare. As propune HBO origilal, HBO2 cu filme de comedie si drama, HBO3 cu filme de actiune, horror si sf, FARA A AMESTECA FILMELE INTRE CANALELE HBO, CUM SE INTAMPLA ACUM.
Nu zic că nu ai dreptate (sunt de acord cu tine), dar nu ocupă frecvențele aiurea (nu sunt de acord cu tine), întrucât sunt „gârlă” în cazul în care se desființează analogicul. La asta mă refeream.

#25
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 14.12.2007

View PostKalman2007, on 29 ianuarie 2016 - 13:44, said:

In Ungaria e oficial deja. Din 21 martie HBO Comedy devine HBO 3 http://www.sat-tv-ra...o.html?Itemid=1
Evident avem program comun cu Ungaria, Cehia si Slovacia dar ei au deja HBO 2 deci evident ca HBO Comedy devine HBO 3. Se aminteste in articol si de Romania despre care nu se stie nimic pentru ca noi nu avem HBO 2. E posibil ca HBO Comedy la noi sa devina HBO 2 ca ar fi absurd sa fie redenumit HBO 3.
Perfect de acord. La noi HBO Comedy va deveni HBO 2, nu are cum sa se numeasca HBO 3. Ar fi faza de "Cascadorii rasului" sa avem HBO 3 fara sa avem HBO 2. Posted Image  Doar daca cei de la HBO Romania ne fac o surpriza frumoasa si vor introduce si ei HBO 2. Slabe sanse insa sa se-ntample asa ceva, de fapt, tind spre zero. Posted Image

Edited by tudor75, 29 January 2016 - 23:04.


#26
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Eu nu m-as supara daca ar lansa si HBO 2 dar din start sa fie HD :D

#27
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007

View Postmegafanro, on 29 ianuarie 2016 - 22:51, said:

Nu zic că nu ai dreptate (sunt de acord cu tine), dar nu ocupă frecvențele aiurea (nu sunt de acord cu tine), întrucât sunt „gârlă” în cazul în care se desființează analogicul. La asta mă refeream.
Corect, ai dreptate, nu m-am facut eu inteles. Frecvente sunt multe si acum dar ma deranjeaza ca sunt inutile in grila aceste canale. Spre exemplu AXN SPIN, care da exclusiv reluari de pe celelalte axn-uri. Oare cei de la Sony nu sunt constienti ca are audienta aproape de zero? Puteau sa ruleze pe el anime-uri, ca doar a fost o ambitie a lor sa inchida animax-ul si sa infiinteze un canal non stop pentru anime-uri (respectiv axn spin). Sincer, intre axn spin si agro tv prefer sa ma uit la ultimul, cel putin acolo vad altceva decat reluari la nesfarsit.

View PostKalman2007, on 29 ianuarie 2016 - 22:45, said:

As dori exemple de filme de pe Filmbox Premium care au rulat si pe Filmbox Family. Eu nu prea am vazut asa ceva.
Pe Filmbox Extra HD insa pot da exemplu film care este pe Filmbox Premium. E si evident sa dea cate un film asa ca macar e HD http://port.ro/burla...48&i_topic_id=1

Sa zicem prin absurd ca ar fi doar un singur post de Filmbox cu toate filmele de pe celelalte din pachet, dar daca nu am apucat sa vad un anumit film ce ma fac? E nevoie si de reluari, cam asa e si cu HBO, doar ca acolo doar asa se poate. Au un numar de premiere plus de cate ori trebuie reluat, asa functioneaza un canal de filme de genul HBO. Dupa cativa ani iarasi primesc o licenta pentru un anumit film si din nou poate fi premiera. Multe filme am vazut asa.

Pe canalele AXN intr-adevar sunt prea multe reluari, asteptam oricum acel rebranding care in alte tari s-a produs deja. Continutul ma gandesc ca nu prea o sa-l schimbe. Unele tari au chiar AXN White HD, AXN Black HD dar si AXN Spin HD.

Sa speram ca nu va fi asa Posted Image
Filmbox Premium, intr-adevar, da altfel de filme, dar celelalte filmbox-uri sunt cam la fel. Sunt de acord cu reluarile, atat la HBO cat si la FILMBOX, dar nu in mod obsesiv. Am hbo go de cateva luni si am observat urmatorul lucru: premiera filmul Alladin si lampa mortii, il tine doua luni pe site, apoi anunta ultima difuzare si dispare. Dupa inca doua luni, vine surpriza. Acelasi film Aladin si lampa mortii apare din nou ca premiera pe hbo go.

Edited by donmarinica, 29 January 2016 - 23:29.


#28
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Corect, și-au bătut joc de A.X.N. SPiN! Canalul este echivalent cu zero.

#29
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
biblioteca de filme de la studioul warner bros  e imensa.de ce hbo si cinemax nu profita de acest lucru?ar putea sa difuzeze foarte multe filme  .mai ales ca aceste filme sunt in curtea lor ca sa zic asa.

https://en.wikipedia...ner_Bros._films

Edited by ramiz, 30 January 2016 - 11:38.


#30
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007

View Postramiz, on 30 ianuarie 2016 - 11:34, said:

biblioteca de filme de la studioul warner bros  e imensa.de ce hbo si cinemax nu profita de acest lucru?ar putea sa difuzeze foarte multe filme  .mai ales ca aceste filme sunt in curtea lor ca sa zic asa.

https://en.wikipedia...ner_Bros._films
Din cauza ca Romania e piata de mana a doua sau a treia. Plus banii, daca e sa transmita filme de warner bros ar trebui sa creasca masiv pretul la abonamentele hbo go (ori acum au facut parteneriat cu vodafone pentru abonamentele reed si e gratuit). Preturi mari ar fi si la operatorii de cablu. Deci nu convine la nimeni.

#31
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
Din cauza ca suntem  țara în care se face scandal când se mărește prețul cu 1 leu deși asta înseamnă HBO Comedy HD, Cinemax HD și HBO GO în leul asta. În principiu cam de asta.

#32
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009

View Postramiz, on 30 ianuarie 2016 - 11:34, said:

biblioteca de filme de la studioul warner bros  e imensa.de ce hbo si cinemax nu profita de acest lucru?ar putea sa difuzeze foarte multe filme  .mai ales ca aceste filme sunt in curtea lor ca sa zic asa.

https://en.wikipedia...ner_Bros._films
Noi avem HBO mai ieftin adică pentru Europa de Est de aceea avem și oferta mai limitată.

#33
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 30.04.2006

HBO 2 se lansează în România, iar HBO Comedy se transformă în HBO 3.


Discutam acum două săptămâni despre zvonul transformării HBO Comedy în HBO 3 in Europa Centrala si de Est. O noua știre confirmă informația si aduce în plus o veste bună: HBO 2 se va lansa în România.

Portalul media broadbandtvnews.com anunță că HBO va relansa canalele sale liniare și că va transforma HBO Comedy în HBO 3, în Europa Centrală și de Est, in data de 21 martie 2016.
Canalul HBO principal va emite in continuare 24 de ore pe zi, inclusiv, serialele originale HBO, difuzate în același timp cu HBO din S.U.A.
Televiziunea HBO 2 va avea program de 24 de ore si va difuza productii destinate familiei.
Televiziunea HBO 3 va inlocui HBO Comedy si va oferi telespectatorilor sezoane complete si recente, inclusiv, ale unor productii cult ale HBO S.U.A., precum și seriale locale HBO Europa, timp de 24 de ore pe zi.
HBO 2 va fi disponibil în România, Bulgaria și teritoriile adriatice, unde telespectatorii vor avea pentru prima dată posibilitatea de a receptiona toate cele trei canale.
Astfel, programele HBO se vor receptiona în Europa Centrala si de Est intr-un total de 14 de țări: Ungaria, Republica Cehă, Slovacia, Polonia, România, Bulgaria, Moldova, Slovenia, Croația, Serbia, Bosnia & Herțegovina, Kosovo, Muntenegru și Macedonia.
Abonații din afara Europei Centrale si de Est, cum ar fi HBO din țările nordice și HBO Olanda, nu vor fi afectati de aceste schimbări.
Sursa: http://hdsatelit.blo...hbo-comedy.html



Spoiler

Edited by megafanro, 10 February 2016 - 15:41.


#34
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
http://forum.softped...ne/page__st__18

Deci vom avea si HBO2.

Edited by Kalman2007, 10 February 2016 - 13:38.


#35
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Asadar  o sa avem HBO, HBO2, HBO3

Astept cu interes HBO4, HBO5, HBO6


Sa inteleg

HBO-  este canalul de main

HBO2- va difuza filme pentru familie si comedie ( un fel de hbo comedy)

HBO3- va difuza seriale si continut original HBO ?


Daca e asa, poate HBO main se va concentra mai mult pe filme decat o mie de seriale cum sunt acum

Edited by a_d_y, 10 February 2016 - 13:48.


#36
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
bun atunci intrebare de bun simt....daca eu am abonament de la dolce cu pachet hbo si hbo comedy ce voi avea de la 21 martie incolo?

de asemenea ce se va intampla cu hbo GO?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate