Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Românii cer C.N.A.-ului să desfințeze SHOW-urile Dan Capatos, WowBiz, La Măruță și postul de televiziune Kanal D

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#19
tibi_filip

tibi_filip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 480
  • Înscris: 24.05.2015
Eram ironic la faza cu petitia. Evident ca o mana de oameni de pe softpedia n-o sa inchida nimic... Si nici daca-s 1000 sau 5000.

#20
alexupit

alexupit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 23.09.2008
Eu am o idee si mai buna. Sa nu se mai uite lumea la aceste "show-uri" si o sa dispara de la sine din lipsa de audienta. Faceti audienta pe emisiunile culturale si sa vedeti cum, ca prin minune, astea ajung in prim-plan. Ipocrizia oamenilor ma dezgusta la fel de mult ca acele "show-uri". Aveti libertatea de a alege ce urmariti, iar ce se da mai mult la TV reflecta exact ce vor mai multi oameni, pentru ca exact asa lucreaza audienta.

#21
tibi_filip

tibi_filip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 480
  • Înscris: 24.05.2015
Ideea e foarte simpla. Nu-ti place, nu te uiti. Pentru orice gen de emisiune e un procent din popuatie care se uita.

#22
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006
vedem destule la stiri daca suntem curiosi.
ii facem vedete pe guta, alti 100 de manelari si inca nu stiu cate pupeze care nu stiu lega nici 10 cuvinte in romana. ei sunt modele noastre. eu nu ma uit la ei, dar mi-e frica pentru fetitza mea, care creste si are acces la aceste emisiuni. ce va invata ea? sa fie ca daniela crudu sau ca nu stiu ce pupaza din show-biz. ca alea castiga bani si o duc bine.
as vrea o romanie care sa incurajeze cultura, emisiuni educative, din care sa ramai cu ceva bun.
acum avem educatie sexuala din clasa a 5-a .....le zice : protejati-va. de ce nu le zice : nu e voie. interzis.
sunt profund dezamagit. nu imi gasesc cuvintele sa imi exprim nemultumirea.

#23
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004

View PostPlaton, on 09 februarie 2016 - 13:23, said:

Rezolvarea acestei probleme este una foarte simpla si la indemana oricui, TELECOMANDA!  Si inafara de asta se poate folosi la ora respectiva un ceai cald insotit de o carte buna, exista muzica buna, exista un film bun, aceste emisiuni sunt create deoarece au publicul lor, sa ne apucam sa le interzicem ar fi o prostie imensa, ar crea si mai multa audienta

Problema care este este cu cei care nu schimbă postul şi fac haudienţă acelor emisiuni.

#24
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,927
  • Înscris: 04.02.2006

View Posttom_1133, on 09 februarie 2016 - 13:17, said:

Eu cred ca toata scena aia cu Guta batand-o pe iubita lui a fost regizata !

Au primit toti bani sa joace telenovela aia in direct.

Dar daca subiectul ala e real si ce s-a intamplat acolo la fel, atunci e grav.
Nu stiu ce e mai grav: ca un cocalar imputit ca Guta sa bata o femeie in direct sau ca niste idioti sa plateasca un cocalar imputit ca Guta sa simuleze ca bate o femeie in direct.

Vina cea mai mare e a telespectatorilor care se uita la mizeriile astea si le fac rating.

#25
VladBtz

VladBtz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 24.09.2014
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZeCIyvvjR3o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Exista niste interese la mijloc , cineva vrea sa indobitoceasca romanii cu radio si tv. Sa luam de exemplu piesa genti de bani de la CTC , care a ajuns pe Radio Guerilla si la scurt timp a fost data jos de  Adrian Videanu , care avea relatii si a putut da un telefon la cine trebuie . Bine ca ajung pe radio-urile mari toate mizeriile ... Conducerea CNA e plina de comunisti si corupti .

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3jRT9yu8RyM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Inca o piesa care n-are ce cauta pe tv si radio:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4A3DMIpxO-U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Si din " N-are cine ce sa ca sa"  :

Deliric, vrei pe radio, nu vorbi de politica
Daca vrei la TV, tre' sa ai conditie fizica
Daca n-ai cap patrat, macar patratele
Daca vrei in CANCAN fa scandal cu catele
Da Deliric, ai grija ce pui pe discuri
Daca faci ce-ti place asta implica riscuri
Cica ei fac bani si eu cant pe sticks-uri
Dar ei au mai multi pesti ca Maxi Mix-u

Nu m-am mai uitat la teelvizor de un an jumate si sincer nu regret nimic . Intr-o zi cred ca o sa imi pun televizorul pe OLX .

Edited by VladBtz, 09 February 2016 - 13:48.


#26
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
Vorba Paraziţilor: Publicul strigă #U*E C.N.A., iar Pilif râde.

#27
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Din partea mea sa ramana, nu poti sa interzici asa ceva daca majoritatea tot acolo se uita. Romanii cer? Pai tot ei se uita. Eu nu ma uit si gata. E ca si cand au cerut sa interzica manelele. Nu va uitati si gata. Eu daca nu urmaresc nici desene animate ar trebui sa cer interzicerea lor? Fiecare emisiune are publicul lui. Majoritatea scandalurilor oricum sunt regizate pentru ca tara e are destui ''destepti'' care se uita si pune botul.
Sa se desfiinteze postul de televiziune Kanal D? :lol: Asta mi se pare totusi o gluma buna si atat. Astia concureaza pentru locul 1 la audiente, ar fi culmea sa il desfiinteze.

Edited by Kalman2007, 09 February 2016 - 13:49.


#28
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
Off-topic: lumea se întreabă de ce nu am televizor L.C.D. Lăsând nostalgia deoparte, dacă nu prea am la ce să mă uit la televizor, de ce să investesc în el?   :huh:

#29
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Sunt peste 150 de canale, cam greu sa nu gasesti nimic ma refer evident la filme, seriale, documentare, muzica. Nu 5 emisiuni de genul WowBiz inseamna televiziune. Posted Image Chiar sa nu ai abonament la cablu tot ai ce sa faci cu televizorul. Eu sigur am ce sa fac cu el (canale de pe satelit, cablu tv, pc conectat la el, smart aplicatii etc.)

Edited by Kalman2007, 09 February 2016 - 14:03.


#30
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Eu am TV si chiar ma laud cu el, se vad foarte bine filmele online.

#31
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Îmi vine să râd. Care români? Unii, câțiva, doi?
Să închidă televizoarele.
Ăia vând exact ce se cumpără.
Chiar am râs. Eu, noi românii, am râs de această așa-zisă inițiativă.
Încă ceva: românii să lase protestele și să meargă la muncă. Iar acolo, să muncească.

#32
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Fake, si e pacat ca se consuma timp pentru asa ceva.
Propun stergerea.

View PostVladBtz, on 09 februarie 2016 - 13:41, said:



Nu m-am mai uitat la teelvizor de un an jumate si sincer nu regret nimic . Intr-o zi cred ca o sa imi pun televizorul pe OLX .
Specii tati!

#33
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015

View Postkruger, on 09 februarie 2016 - 13:36, said:

Vina cea mai mare e a telespectatorilor care se uita la mizeriile astea si le fac rating.

Cea mai mare vina o au companiile care platesc publicitate sa apara in astfel de emisiuni cu un asemenea public,la astia trebuie sa vezi reclame cu covoare,butelii,perdele,kosmodisk,rahaturi de genul asta.

#34
casadivino

casadivino

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,161
  • Înscris: 17.07.2013
Digiu in toate formele lui inca rezista bine in ale TV-ului...in rest cacanuri de joasa speta

#35
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,927
  • Înscris: 04.02.2006

View Postmaxxmedia1999, on 09 februarie 2016 - 14:39, said:

Cea mai mare vina o au companiile care platesc publicitate sa apara in astfel de emisiuni cu un asemenea public,la astia trebuie sa vezi reclame cu covoare,butelii,perdele,kosmodisk,rahaturi de genul asta.
Gresesti si iti spun sincer ca nu ma mira. Companiile care finanteaza aceste emisiuni fac aceeasi mizerie ca popii care organizeaza calcatul in picioare pentru pupat moaste. Te vad criticandu-i pe astia din urma? Nici vorba, ii aperi pe popi din rasputeri iar pe televiziunile astea le acuzi. Nu mai bine te abtii?

Daca "norodul" e prost, nu poti spune ca aia care profita de ei au toata vina.

Edited by kruger, 09 February 2016 - 14:50.


#36
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Eu am auzit Genti de Bani și pe ProFM la un matinal în iunie 2011 prezentat de Sara și Nicolai. Mai era difuzată și pe 1 Music.

Edited by necolae, 09 February 2016 - 14:57.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate