Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

Apartament langa lift ?

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008
Eu am peretele de la lift comun cu bucătăria (bloc vechi). Nu se aude mai nimic. Se aude doar dacă cinevă închide prea hotărât ușa de la lift, dar și aia puțin.

#38
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Buna ziua! Chiar nu stie nimeni o solutie, ceva?Buna ziua. Poate mai intra cineva pe aici si poate sa-mi de un raspuns???
Locuiesc intr-un bloc din 1988, la etaj 8 din 8...blocul este de garsoniere( ca si descriere, liftul este pe jumatatea blocului, dar blocyl da senzatia ca ar fi 2 lipite si despartite de scari si zona liftului).
Deranjant pt mine este: liftul nu este langa mine, nu este nici deaspura mea, dar se aud la oprire niste bubuituri 3-4 succesive...sunt foarte puternice si nu inteleg de ce se aud asa.
Motorul nu ma deranjeaza cand merge sau cand pleaca, dar bubuiturile de oprire nu imi explic de unde sunt.
Am vorbit cu liftierul (parea cel mult un carpaci de cartier)...el spune ca trebuie schimbat troliul, pret 1500 de euro.
Dar eu cred ca se poate schimba doar limitatorul de viteza sau ceva pe parte electrica.!!!
Ideea este ca blocul este locuite de batranii, care sunt destul de "carpanaosii" si cred ca or sa plateasca la....eu as vrea sa-l platesc eu,
numai sa am liniste. Am verificat pe siteuri de profil, dar nu apar si preturi
Multumesc si poate stie cineva o rezolvare care sa nu fie foarte costisitoare pt aceasta situatie?
Zi placuta!

#39
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,548
  • Înscris: 09.09.2017
Vinde apartamentul!!

#40
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Multumesc pt ca imi raspunzi, dar te rog...Pe mine ma intereseaza o solutie nu sa plec din tara!!!

#41
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,548
  • Înscris: 09.09.2017
Pai nu pleci. Il vinzi si iti iei la etaj intermediar!

#42
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Am avut o experienta urata cu o astfel de locatie, firma la care lucram pe vremuri imi inchiriase o garsoniera in Cluj , garsoniera era la parter langa lift. Problema cea mai mare era ca , intre holul de la intrare si camera unde stateai si dormeai , nu era use. Nu va inchipuiti cati draci imi faceam , oriceine intra /iesea din/in bloc de pe intrarea principala care avea interfon, oriceine trantea usa la lift (ca nu se putea altfel decat trantita, ca asa e romanul civilizat) , tot zgomotl asta parca era cu mine in pat. Blocul mare, cu 10 etaje, va imaginati ca si nopatea se intra-iesea din bloc/lift, la orice ora .

Sincer, a fost cumplit, cand am plecat dupa 3 luni de acolo, am fost cel mai fericit om.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate