Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

E-Boda T310

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#19
Tony44

Tony44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 18.10.2014

View PostCisskoice, on 22 martie 2016 - 17:46, said:

Cu puțin scandal am reușit să iau telefonul de la RCS RDS. (nu l-au livrat nici după o lună).
O să Ăźncerc să descriu telefonul să vă faceți o idee despre el, deoarece eu Ăźnainte să Ăźl cumpăr nu am găsit o asemenea descriere. Voi Ăźncerca să subliniez aspectele care mă interesa să le știu și nu le-am găsit.

Aspectul telefonului este cel care m-a atras, din pozele prezentate părea un telefon Ăźnchegat, elegant, care poate fi folosit ca 2nd phone Ăźn viața de zi cu zi.

Dimensiunea acestuia este mai mare decĂąt mă așteptam, mai Ăźnalt, mai lat, mai gros.

Deși Ăźn imagini pare a fi un telefon metalic, acesta este confecționat Ăźn Ăźntregime din PLASTIC de slabă calitate.

Capacul bateriei poate fi ușor asemănat cu carcasele de Nokia 3310 pe care le luam de la diverse tonete cu 5 lei bucata, un plastic vopsit cu spray-ul, cu urme de vopsea pe interior.

Butoanele sunt zgomotoase, dĂąnd de asemenea impresia de kitsch.

Geamul, care defapt este un plastic moale, nu cred că oferă protecție suficientă ecranului, acesta se va sparge cu siguranță la cea mai mică presiune aplicată Ăźn buzunar.

Telefonul este Dual sim, deși eu folosesc o singură cartelă. Are, de asemenea, slot pentru card de memorie MicroSD.

Bateria acestuia are forma și specificațiile bateriei de Nokia BL-5Ca, fiind branduită E-Boda.

Camera nu este nici măcar decentă, nu văd de ce ai vrea să folosești așa ceva. În orice caz, la un asemenea telefon camera nu este un criteriu.

Softul este unul rudimentar, avĂąnd funcții de bază: telefon, mesaje, apelare rapidă, alarmă, cĂąteva jocuri / convertor / calculator / to-do list / calendar / player media / explorator fișiere. Are un browser rudimentar, care intră Ăźn aceeași categorie cu camera telefonului, adică inutilizabile, lucruri care nu constituie un criteriu.

Traducerea Ăźn romĂąnă este făcută cu Google translate, lucru care m-a determinat să Ăźl setez Ăźn limba engleză.

Sunetul este destul de bun pentru un astfel de telefon, se aude tare, dar pe medii.

La blocarea și deblocarea telefonului se aude un sunet ca la blocarea iPhone-ului. Posted Image

În cutie se găsește telefonul, un manual de utilizare, delcarație de conformitate, cablu usb de aproximativ 20 cm, Ăźncărcător cu usb.

În concluzie, nu Ăźmi pare rău că am luat telefonul gratis de la Digi, dar nu aș da bani pe așa ceva.
Știu că nimic nu este gratis, dar abonamentul Ăźl făceam oricum.
Are un aspect elegant, primești și dai apeluri, suficient pentru mine (2nd phone).
Multumesc mult pt. detalii.
Se aude tare cand suna telefonul?
Bateria cate zile tine?

#20
pitbululrosu

pitbululrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 03.12.2014
salut colegu,vreau sa cumpar si eu solnita asta de telefon,ma intereseaza pentru vorbit,baterie,semnal,claritate in convorbiri, se incadreaza in cerintele mele... cine stie,ms

Edited by pitbululrosu, 29 March 2016 - 11:49.


#21
Cisskoice

Cisskoice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 25.11.2007
Bateria ţine cam 4 zile, folosit pentru câteva convorbiri în fiecare zi (utilizare moderată). Soneria este mai puternică decât ţi-ai dori. Nu ţin volumul la maxim.
Semnalul este bun, l-am folosit doar în oraş.
Stimă!

#22
pitbululrosu

pitbululrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 03.12.2014

View PostCisskoice, on 29 martie 2016 - 16:11, said:

Bateria ţine cam 4 zile, folosit pentru câteva convorbiri în fiecare zi (utilizare moderată). Soneria este mai puternică decât ţi-ai dori. Nu ţin volumul la maxim.
Semnalul este bun, l-am folosit doar în oraş.
Stimă!


ms

#23
bluebilly

bluebilly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 15.08.2006
L-am comandat si eu, sa vad daca imi vine saptamana asta.
L-am luat pentru utilizare senior, nu stiu cum se vad caracterele, daca se pot modifica marimea lor?
E gratuit cu Avantaj 2 pe 2 ani. Sper sa fie semnal in zona, caci la Vodafone de aceea am renuntat.

Edited by bluebilly, 30 March 2016 - 20:49.


#24
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016

View Postbluebilly, on 30 martie 2016 - 20:48, said:

Sper sa fie semnal in zona, caci la Vodafone de aceea am renuntat.
Pai in ce retea vrei sa-l folosesti? Orange sau  Telekom? Sper ca nu l-ai luat pentru Digi in zona unde nu este semnal Vodafone!
LE
Pentru retele 2G ai mai multe optiuni de telefoane pentru seniori

Edited by since2004, 30 March 2016 - 21:02.


#25
bluebilly

bluebilly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 15.08.2006
Fara suparare, dar Digi are semnal in zona respectiva si Vodafone nu. Am facut 2 sesizari la cei de la Vodafone...si ....nimic.
Asa ca portam..... la Digi.

E adevarat ca nu am cautat alte telefoane pentru seniori, dar cum vroiam sa trec la Digi, la Vodafone aveam 20 minute gratuite in reteaua lor (plateam 3 euro degeaba).

Edited by bluebilly, 31 March 2016 - 08:50.


#26
pitbululrosu

pitbululrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 03.12.2014

View PostCisskoice, on 29 martie 2016 - 16:11, said:

Bateria ţine cam 4 zile, folosit pentru câteva convorbiri în fiecare zi (utilizare moderată). Soneria este mai puternică decât ţi-ai dori. Nu ţin volumul la maxim.
Semnalul este bun, l-am folosit doar în oraş.
Stimă!



colegule da tastatura la e-boda t310,este din guma din aia de cauciuc care se sterge cu timpul si nu se mai cunoaste nimic...sau din plastic...

merita sa cumpar telefonul doar pentru vorbit....

#27
Cisskoice

Cisskoice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 25.11.2007

View Postpitbululrosu, on 31 martie 2016 - 12:11, said:

colegule da tastatura la e-boda t310,este din guma din aia de cauciuc care se sterge cu timpul si nu se mai cunoaste nimic...sau din plastic...

merita sa cumpar telefonul doar pentru vorbit....


Tastatura este din plastic tare. Îl folosesc deja de vreo 2 săptămâni, iar pentru vorbit este foarte bun.

Edit: Tetrisul e bun când stai la cozi la instituţii..

Edited by Cisskoice, 01 April 2016 - 15:05.


#28
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu se mai fac telefoane inteligente cu butoane. Ma interesa ceva de genul asta, dar adus la ultimele tendinte. Stiti ceva?

#29
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016
Mi-a picat si mie in mana; este ok pentru vorbit si pt seniori. Designul e ridicol pt ca e luat dupa HTC; pe spate au simulat led dual si camera duala!Posted Image
LE
Nu este pentru net, clar!

Attached Files


Edited by since2004, 01 April 2016 - 17:05.


#30
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sa vezi o stire, sa postezi un tweet sau sa iti verifici mail-ul. Eu zic ca isi face treaba.

View Postsince2004, on 01 aprilie 2016 - 16:54, said:

Nu este pentru net, clar!

Mie imi plac telefoanele cu butoane. Este pacat ca aproape s-a renuntat la fabricarea acestora. Neaparat trebuie sa-mi fac rost de unu, dar sa fie cat mai evoluat. Vechiul Nokia C5 5Mpx mi-a fost „sustras”! :)

#31
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016

View PostMembruAnonim, on 01 aprilie 2016 - 17:20, said:

Sa vezi o stire, sa postezi un tweet sau sa iti verifici mail-ul. Eu zic ca isi face treaba.
Masochism sau fite; se gasesc pe piata telefoane smart mai ieftine decat pretul de 200 si ceva de pe hartia RDS sau cei 200 lei ai E-Boda.

Attached Files

  • Attached File  Utok.PNG   695.35K   66 downloads

Edited by since2004, 01 April 2016 - 18:50.


#32
pitbululrosu

pitbululrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 03.12.2014

View PostCisskoice, on 01 aprilie 2016 - 15:04, said:

Tastatura este din plastic tare. Îl folosesc deja de vreo 2 săptămâni, iar pentru vorbit este foarte bun.

Edit: Tetrisul e bun când stai la cozi la instituţii..



ms..

#33
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postsince2004, on 01 aprilie 2016 - 18:48, said:


Masochism sau fite; se gasesc pe piata telefoane smart mai ieftine decat pretul de 200 si ceva de pe hartia RDS sau cei 200 lei ai E-Boda.
Nici-nici. Masochism mai mare este în cazul telefoanelor cu touch, dar care sunt mai mici de 4,5 inch. Îți rupi ochii și degetele. ��

#34
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016

View PostMembruAnonim, on 01 aprilie 2016 - 20:42, said:

Nici-nici. Masochism mai mare este în cazul telefoanelor cu touch, dar care sunt mai mici de 4,5 inch. Îți rupi ochii și degetele. ��
Ia unul vechi din 2009-2011 de 2,8" - 3,2" si incerca sa scrii un sms, un mail si ai sa vezi ca scrii de 2-3 ori mai repede decat pe orice telefon cu butoane. Una e ce ne place(nimic rau in asta!) si alta e ce e practic.
LE
Telefoanele smart cu buton frontal si launcher pentru seniori sunt mai usor de folosit decat Nokia 1100.

Attached Files


Edited by since2004, 01 April 2016 - 21:18.


#35
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 08.03.2007

View PostCisskoice, on 22 martie 2016 - 17:46, said:

Cu puţin scandal am reuşit să iau telefonul de la RCS RDS. (nu l-au livrat nici după o lună).
(...)
Are un aspect elegant, primeşti şi dai apeluri, suficient pentru mine (2nd phone).

View Postsince2004, on 26 martie 2016 - 18:05, said:

Se aude suficient de tare in casca in timpul convorbirii; sunt telefoane care sunt inutilizabile din punctul asta de vedere pentru seniori.  Digi KNH P202 se auzea foarte tare dar avea alte inconveniente. Vad ca se gaseste si la liber cu 200 lei.
Merge unul din sim-uri si pe 2G ca la P202? As vrea sa schimb pt un senior un P202 cu acest e-boda; la tara orange si vodafone sunt praf, e un pic de acoperire Digi si Telekom, trebuie sa te misti prin casa/curte ca sa prinzi una din cele 2 retele... se completeaza, oarecum...

since2004, se aude suficient de tare pt tine, dar nu si pt cineva mai in varsta? ai idee daca Allview M9 Join se aude mai ok?

Edited by cristi712, 03 April 2016 - 13:59.


#36
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016
L-am comandat si pentru mine astazi de la E-Boda de pe sait; 165 lei cu tot cu taxa de transport de 15 lei. Vine si cu o cartela Orange; daca n-are credit pe ea o sa ajunga direct in gunoi. Il cumpar ca telefon de rezerva dual-sim. La pretul asta mai exista ceva alternative pe piata de la ZTE si Alcatel.

Attached Files


Edited by since2004, 15 April 2016 - 12:43.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate