Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

E-Boda T310

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#1
Logatu

Logatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,688
  • Înscris: 08.04.2011
Am văzut acest nou telefon cu taste în oferta Digi Mobil.

[ http://www.rcs-rds.ro/resources/telefoane-oferta/images/e-boda_t310.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Specificatii
  • 3G
  • Altele: Bluetooth, MP3 , FM Radio
  • Baterie: 800 mAh
  • Cameră: 0.3 MP
  • Ecran: 2.8” TFT
  • Memorie internă: 512 Mb
  • Rezolutie ecran: 320 x 240 px
  • Sim: Dual SIM
  • Sistem operare: proprietar
  • Timp in convorbire: pana la 12 ore
  • Timp in stand-by: pana la 360 ore
http://www.rcs-rds.r...mitat#abonament

Pe alte site-uri încă nu am dat de el.

#2
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015
E varianta 3G si ceva mai dotata a T300, care e un telefon dumbphone OK, are meniu simplu, structurat bine.

#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
E bun ca macar la asta nu are ce sa vina virusat.

#4
Logatu

Logatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,688
  • Înscris: 08.04.2011
La Allview am citit ca au fost cazuri de genul asta si pe telefoane simple, cu tastatura.

View Postfish_b0oy, on 16 noiembrie 2015 - 10:17, said:

Tatal meu are o problema cu telefonul asta. Deocamdata nu a facut figura asta decat o singura data, dar cred ca in scurt timp poate deveni ceva foarte grav... Am primit, probabil toti cei aflati in lista lui de contacte, un SMS catre un link:
Oh God! Funny apps http://bit.ly/1GGRx4R 
Acum link-ul este sigur, insa a fost blocat de site.
Pe telefonul lui nu apare niciun mesaj trimis.
Tare mi-e teama ca vor fi probleme tot mai mari cu sistemele astea de operare care nu se pot actualiza automat.

Edited by Logatu, 06 February 2016 - 18:52.


#5
bqbert

bqbert

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.02.2016
V-aș mulțumi dacă careva i-ați face o probă ca modem de date / pe tethering la un PC și ați verifica dacă e capabil de viteze de domeniul HSPA (~7.2 Mbs, cel puțin 3 Mbs pe download).

Am niște rude la care le-am dat un stick din acela de la RDS (Huawei E3131H). Ar fi excelent dacă l-aș putea înlocui cu un telefon (au deja 4GB de date pe contractul pe care li l-am făcut), dar pt că sînt oameni bătrîni, un smartphone cu touchscreen e absolut out of question.

Edited by bqbert, 07 February 2016 - 21:15.


#6
cuddles

cuddles

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 10.09.2014
Tare de tot Eboda asta, la 140 lei si ce configuratie are  e furt pe fata Posted Image)

Attached File  taredetot.JPG   43.14K   337 downloads

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postcuddles, on 08 februarie 2016 - 23:41, said:

Tare de tot Eboda asta, la 140 lei si ce configuratie are  e furt pe fata Posted Image)

Attachment taredetot.JPG
Photoshop? Posted Image
Acum i-ai triplat scoru, cel putin.

Edited by MembruAnonim, 09 February 2016 - 00:07.


#8
cuddles

cuddles

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 10.09.2014
Nu e niciun photoshop. E greseala alora de la Digi , poate au rezolvat intre timp. Eu aia vedeam la configuratie. Ma pregateam deja sa cumpar 10 :))

Edited by cuddles, 09 February 2016 - 19:12.


#9
Logatu

Logatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,688
  • Înscris: 08.04.2011
Așa apare și acum în Digicare. :lol:

#10
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016
Ce caricatura de telefon, puteau macar sa se inspire din designul Nokia ca sa fie util si utilizabil macar. Nu nene! L-au facut sa semene cu... HTC din ce vad eu in poza aia.

#11
Cisskoice

Cisskoice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 25.11.2007
Cine îl are poate spune din ce material este făcut? metalic sau plastic?

#12
1fresh

1fresh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 11.06.2006
Seamana foarte mult cu Allview h3 la aspect...

#13
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

View PostLogatu, on 06 februarie 2016 - 16:35, said:

Am văzut acest nou telefon cu taste Ăźn oferta Digi Mobil.

[ http://www.rcs-rds.ro/resources/telefoane-oferta/images/e-boda_t310.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
    Specificatii
  • 3G
  • Altele: Bluetooth, MP3 , FM Radio
  • Baterie: 800 mAh
  • Cameră: 0.3 MP
  • Ecran: 2.8” TFT
  • Memorie internă: 512 Mb
  • Rezolutie ecran: 320 x 240 px
  • Sim: Dual SIM
  • Sistem operare: proprietar
  • Timp in convorbire: pana la 12 ore
  • Timp in stand-by: pana la 360 ore
http://www.rcs-rds.r...mitat#abonament

Pe alte site-uri Ăźncă nu am dat de el.
hmmmm.....interesant telefon, 20 de lei cu avantaj 2 e destul de bine, zic eu. :)

#14
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016
De telefoane cu butoane au nevoie doar unii seniori, iar acest telefon nu este adaptat pentru asa ceva. Mai e si pentru categoria Gica Contra, ce vor sa se dea de interesanti ca nu sunt la moda, ca sunt diferiti....(oha!); vin cu argumente false de genul ca smarturile sunt scumpe ceea ce nu este adevarat, sau nu sunt rezistente, lucru deasemenea neadevarat; un Lumia 430 e 250 lei si e destul de robust, mic si ieftin ca sa dau doar un exemplu. Pentru ei ar fi mai bune Nokiile de 100 lei dar in cazul asta trebuie sa schimbe operatorul. Nu-mi dau seama cui se adreseaza acest model de telefon. La oferte gasesti smarturi android sub 200 lei ce puse intr-o husa rugged rezista la aproape orice. Alternativele reale cu 3G sunt rare scumpe si tot neadaptate pentru seniori gen CAT B30 ce are scrisul mic chiar si pentru mine. Telefoanele astea cu butoane pot fi inlocuite cu succes cu smarturi ieftine si compacte ce pot fi folosite pe post de dumbfone. Am pe aici prin casa un Utok de 4" cu husa groasa de silicon ce a costat, nou, 140 lei la Emag, adica cat un KNH P202. La un android ieftin ii pui un soft gen Big Launcher si devine mai usor de folosit decat un tel cu butoane; tata foloseste un smart cu abonament de la Digi dar n-a consumat nici macat 1MB in doi ani! Il foloseste cu mai mare usurinta decat Nokia 100 pe care il avea inainte. L-am vazut intr-un punct RDS.
LE
Oferta de telefoane cu butoane adaptate pentru seniori este chiar foarte bogata dar nu au 3G in general, merg doar pe 2G

Attached Files


Edited by since2004, 26 February 2016 - 23:50.


#15
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016

View PostLogatu, on 28 februarie 2016 - 09:54, said:

A aparut recent si H3 Join de la Allview pe segmentul telefoanelor 3G cu tastatura.
Merita un topic separat; ALLVIEW H3 Join, 2.8", 5MP, 3G

Attached Files



#16
Tony44

Tony44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 18.10.2014

View PostLogatu, on 06 februarie 2016 - 16:35, said:

Am văzut acest nou telefon cu taste Ăźn oferta Digi Mobil.

[ http://www.rcs-rds.ro/resources/telefoane-oferta/images/e-boda_t310.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
    Specificatii
  • 3G
  • Altele: Bluetooth, MP3 , FM Radio
  • Baterie: 800 mAh
  • Cameră: 0.3 MP
  • Ecran: 2.8” TFT
  • Memorie internă: 512 Mb
  • Rezolutie ecran: 320 x 240 px
  • Sim: Dual SIM
  • Sistem operare: proprietar
  • Timp in convorbire: pana la 12 ore
  • Timp in stand-by: pana la 360 ore
http://www.rcs-rds.r...mitat#abonament

Pe alte site-uri Ăźncă nu am dat de el.
Si tot nu sunt lamurit !!!
Merita a fi cumparat ca si tel. simplu?
Se aude bine in convorbiri?
Bateria cate zile tine?
As dori sa il iau pt. o cunostinta...
Aceste aspecte ne intereseaza in general !!!
Trecand peste forme si alte chestii !!!

Edited by Tony44, 17 March 2016 - 09:39.


#17
Cisskoice

Cisskoice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 25.11.2007
Cu puțin scandal am reușit să iau telefonul de la RCS RDS. (nu l-au livrat nici după o lună).

O să încerc să descriu telefonul să vă faceți o idee despre el, deoarece eu înainte să îl cumpăr nu am găsit o asemenea descriere. Voi încerca să subliniez aspectele care mă interesa să le știu și nu le-am găsit.

Aspectul telefonului este cel care m-a atras, din pozele prezentate părea un telefon închegat, elegant, care poate fi folosit ca 2nd phone în viața de zi cu zi.

Dimensiunea acestuia este mai mare decât mă așteptam, mai înalt, mai lat, mai gros.

Deși în imagini pare a fi un telefon metalic, acesta este confecționat în întregime din PLASTIC de slabă calitate.

Capacul bateriei poate fi ușor asemănat cu carcasele de Nokia 3310 pe care le luam de la diverse tonete cu 5 lei bucata, un plastic vopsit cu spray-ul, cu urme de vopsea pe interior.

Butoanele sunt zgomotoase, dând de asemenea impresia de kitsch.

Geamul, care defapt este un plastic moale, nu cred că oferă protecție suficientă ecranului, acesta se va sparge cu siguranță la cea mai mică presiune aplicată în buzunar.

Telefonul este Dual sim, deși eu folosesc o singură cartelă. Are, de asemenea, slot pentru card de memorie MicroSD.

Bateria acestuia are forma și specificațiile bateriei de Nokia BL-5Ca, fiind branduită E-Boda.

Camera nu este nici măcar decentă, nu văd de ce ai vrea să folosești așa ceva. În orice caz, la un asemenea telefon camera nu este un criteriu.

Softul este unul rudimentar, având funcții de bază: telefon, mesaje, apelare rapidă, alarmă, câteva jocuri / convertor / calculator / to-do list / calendar / player media / explorator fișiere. Are un browser rudimentar, care intră în aceeași categorie cu camera telefonului, adică inutilizabile, lucruri care nu constituie un criteriu.

Traducerea în română este făcută cu Google translate, lucru care m-a determinat să îl setez în limba engleză.

Sunetul este destul de bun pentru un astfel de telefon, se aude tare, dar pe medii.

La blocarea și deblocarea telefonului se aude un sunet ca la blocarea iPhone-ului. Posted Image

În cutie se găsește telefonul, un manual de utilizare, delcarație de conformitate, cablu usb de aproximativ 20 cm, încărcător cu usb.

În concluzie, nu îmi pare rău că am luat telefonul gratis de la Digi, dar nu aș da bani pe așa ceva.
Știu că nimic nu este gratis, dar abonamentul îl făceam oricum.
Are un aspect elegant, primești și dai apeluri, suficient pentru mine (2nd phone).

Attached Files



#18
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016
Se aude suficient de tare in casca in timpul convorbirii; sunt telefoane care sunt inutilizabile din punctul asta de vedere pentru seniori.  Digi KNH P202 se auzea foarte tare dar avea alte inconveniente. Vad ca se gaseste si la liber cu 200 lei.
LE
Vad ca au mai aparut si vreo doua modele Alcatel cu 3G. Mai sunt si cele trei modele de la Allview

Attached Files


Edited by since2004, 26 March 2016 - 18:16.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate