Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

București - Londra, cu mașina

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,900
  • Înscris: 20.10.2015
Imi place mult prin Luxembourg + iei gaz mai ieftin si evitam centura Bruxelles-ului.
In Luxembourg faceam si cumparaturi din Auchan

Nu cred ca-s chiar 100km
La 2500 nu mai conteaza

#38
denisr

denisr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 10.01.2015
Stie cineva cam in cat timp se poate parcurge distanta dintre Frankfurt si Calais? Google maps estimeaza maxim 6 ore de condus continuu. Noi o sa facem acest drum cu un copil de aproape 5 ani in masina intr-o duminica prin iunie.
Sunt oarecum stresat de ajungerea in timp util la ferry. Chiar trebuie ajuns cu o ora inainte de plecarea acestuia?


Sent from my iPhone 6
using Tapatalk

#39
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,900
  • Înscris: 20.10.2015
De ce nu dormi aproape de ferry?
Nu am nici un glob de cristal sa il intreb sa-mi spuna?

Sunt lucrari pe autostrada, pot fi accidente, ai de trecut 2-3 granite in masura in care nu stii care va fi situatia de siguranta atunci, si tu vrei sa-ti spuna cineva ca ai timp sa ajungi?
Daca nu vrei sa pierzi timpul sa ajungi cu 2-4 ore mai devreme, dormi acolo, cat mai aproape de terminal

#40
denisr

denisr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 10.01.2015
Din pacate sunt oarecum conditionat sa ajung in duminica aia in Londra. Am luat deja 2 cazari la Viena si Frankfurt. O sa fac rezervarea la feribotul care pleaca la ora 19 din Calais. Daca plecam la maxim 9 dimineata din Frankfurt cred ca este imposibil sa nu ajungem in 10 ore.


Sent from my iPhone 6
using Tapatalk

#41
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,900
  • Înscris: 20.10.2015
Ar trebui sa fie okay cu un 90%
Eu as fi mers Vienna - Calais in 12 ore
Sau as fi schimbat si si Vienna pe un motel la granita Austria - Germania, parca Europa se numeste, sa-ti fie mai usor, altfel risti sa ajungi cu 3-4 ore inainte de plecarea feribotului si e al dracu de placut
iti dau un motl langa feribot unde nisi nu e necesara prezenta receptionistului. Iti iei cheia cu cardul.
Ma rog tu stii
Eu, cand plec la drumuri d-astea lungi, 2 lucruri ma intereseaza, siguranta si somnul dormit bine, fara emotii

#42
denisr

denisr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 10.01.2015
Exact la siguranta si la somn m-am gandit si eu, mai ales ca avem si copilul cu noi. Daca eram singur probabil varianta ta ar fi fost optima. Ultima data am facut Stuttgart-Craiova dintr-o bucata. Nu am rezervat nimic cu gandul ca acolo unde imi vine oboseala opresc si imi iau cazare. Drumul si masina( proaspat cumparata) au fost atat de ok incat nu am mai simtit nevoia.


Sent from my iPhone 6
using Tapatalk

#43
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,900
  • Înscris: 20.10.2015
Luandu-ti masuri de siguranta, o sa ai un timp mort de 4 ore la Calais in care nici nu poti dormi
Nu-ti fac eu planul, ti-am dat variante, te-am prevenit, faci cum crezi
Cand merg, o fac logic, si noaptea, de regula dorm.
E prea periculos si nu vad nimic, e si obositor.
Imi fac rezervarile pe booking si imi iau la hoteluri in care au recotie 24 de ore daca se intampla sa ajung tarziu.
Cand am de mers cu feribotul imi caut de dormit cat mai aproape sa salvezi timpul

#44
denisr

denisr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 10.01.2015
Din ce am citit pe tripadvisor exista mari sanse sa te imbarce mai devreme daca sunt locuri disponibile. Pe de alta parte,avand in vedere ca o sa calatorim cu copilul, estimez ca drumul va dura undeva la 8 ore( nu 6).


Sent from my iPhone 6
using Tapatalk

#45
cabral223

cabral223

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 25.03.2014
la feribot, daca ajungi mai devreme sau chia mai tarziu, te poti imbarca oricum, daca mai sunt locuri, eu nu am mai platit nimic,am ajuns cu vreo 3 ore mai devreme si m-a pus pe cel cu 2 ore mai devreme decat cel pe care aveam bilet) dar este posibilitatea sa platesti vreo diferenta(nu prea mare)

#46
theangel

theangel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 02.01.2007
La feribot daca ajungi mai repede de cele mai multe ori poti sa te imbarci dar cu conditia sa platesti in plus aprox. 20 de euro...foarte rar am patit sa fie totul ocupat si sa nu pot sa ma imbarc mai devreme

Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate