Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Situatie incredibila la ANAF

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Stau in Bucuresti,in sectorul 4 si azi am fost la ANAF sectorul 4 (cel de la Brancoveanu) pentru ca aveam nevoie de o adeverinta cum ca e platita taxa de mediu la masina.Asa ca imi fac in prealabil niste copii la carte,talon si buletin si ma prezint la ghiseul informatii ca sa intreb unde depun actele....
La ghiseu dau de un barbat de vreo 50 si ceva de ani,mai acru ca o lamaie,fara ecuson si care imi spune ca pe langa copiile alea mai e nevoie sa completez si un formular(sau cerere sau cum dracu i-o zice).Acum vine partea incredibila....Ma trimite SA CUMPAR acel formular de la xeroxul de dupa coltul blocului.Am ramas in prima faza "masca"!Apoi dupa ce m-am dezmeticit il intreb cum adica sa cumpar formularul ???Iar el imi raspunde pe un ton foarte ridicat ca nu e obligatia lui sa imi dea acel formular!Deci incredibil cat tupeu si nesimtire!Binenteles ca am cerut sa vorbesc cu seful lui si m-a trimis la o alta camera (unde se elibereaza adeverintele).Aici erau mai multi angajati si imediat cum am intrat mi-am expus nervos problema in plen,moment in care o angajata de acolo mi-a scos la imprimanta un formular!Asa ca l-am completat si am depus actele...
Stau si ma gandesc cat tupeu sa trimiti oamenii sa cumpere formulare pe care tu esti OBLIGAT sa le dai!!!!!Chiar nimeni nu vede nesimtirea asta????

#2
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
solutia?niste bete pe spinare date de populatie acestor angajati aroganti!

#3
mihnearau

mihnearau

    viitor banat

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,485
  • Înscris: 19.12.2015
trebuia sa-i amintesti de DNA

#4
ipopovici11

ipopovici11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 06.06.2015

View Postgeorge_eu25, on 05 februarie 2016 - 20:43, said:

Stau in Bucuresti,in sectorul 4 si azi am fost la ANAF sectorul 4 (cel de la Brancoveanu) pentru ca aveam nevoie de o adeverinta cum ca e platita taxa de mediu la masina.Asa ca imi fac in prealabil niste copii la carte,talon si buletin si ma prezint la ghiseul informatii ca sa intreb unde depun actele....
La ghiseu dau de un barbat de vreo 50 si ceva de ani,mai acru ca o lamaie,fara ecuson si care imi spune ca pe langa copiile alea mai e nevoie sa completez si un formular(sau cerere sau cum dracu i-o zice).Acum vine partea incredibila....Ma trimite SA CUMPAR acel formular de la xeroxul de dupa coltul blocului.Am ramas in prima faza "masca"!Apoi dupa ce m-am dezmeticit il intreb cum adica sa cumpar formularul ???Iar el imi raspunde pe un ton foarte ridicat ca nu e obligatia lui sa imi dea acel formular!Deci incredibil cat tupeu si nesimtire!Binenteles ca am cerut sa vorbesc cu seful lui si m-a trimis la o alta camera (unde se elibereaza adeverintele).Aici erau mai multi angajati si imediat cum am intrat mi-am expus nervos problema in plen,moment in care o angajata de acolo mi-a scos la imprimanta un formular!Asa ca l-am completat si am depus actele...
Stau si ma gandesc cat tupeu sa trimiti oamenii sa cumpere formulare pe care tu esti OBLIGAT sa le dai!!!!!Chiar nimeni nu vede nesimtirea asta????

Pai ma nene, nu vrei sa castige si "mediul privat", in speta chioscul de acte, o paine? In capitalism banii trebuie sa circule, nu?

#5
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,127
  • Înscris: 10.07.2013

View Postmihnearau, on 05 februarie 2016 - 20:48, said:

trebuia sa-i amintesti de DNA

In Romania orice este posibil............inca!Posted Image

#6
ipopovici11

ipopovici11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 06.06.2015

View Postmihnearau, on 05 februarie 2016 - 20:48, said:

trebuia sa-i amintesti de DNA

Da, il ia DNA-ul ca nu da un formular. :)))))

Edited by ipopovici11, 05 February 2016 - 20:52.


#7
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Spune-i ca esti cetatean european si ai drepturi.

#8
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

View Postramiz, on 05 februarie 2016 - 20:45, said:

solutia?niste bete pe spinare date de populatie acestor angajati aroganti!
Din pacate populatia risca dosare penale si inchisoarea.

#9
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
Langa toate institutiile statului se afla un XEROX al unui sef sau om influent si toata lumea e trimisa acolo.
La casa de pensii ARGES, la CAS ARGES, la ANAF Pitesti, ANAF Campulung, Trezorerie Campulung, Politia Rutiera Arges, etc.

Edited by anoniymus, 05 February 2016 - 20:54.


#10
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,127
  • Înscris: 10.07.2013
Stat in stat............Posted Image
Rusinica!

Edited by xmanyacs77, 05 February 2016 - 20:55.


#11
ElcapoMafia

ElcapoMafia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 12.01.2011

View Postgeorge_eu25, on 05 februarie 2016 - 20:43, said:

Stau in Bucuresti,in sectorul 4


La Suceava e la fel.Xeroxul cu formulare e chiar la intrarea ANAF.

#12
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014
Si la Arad foarte aproape de ANAF exista un mic magazin unde se poate face o copie, se poate cumpara un imprimat, un formular, comanda o stampila. Toti cei care au nevoie de ceva sint trimisi la acel magazin.

#13
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,127
  • Înscris: 10.07.2013

View PostGaby_M, on 05 februarie 2016 - 21:00, said:

Si la Arad foarte aproape de ANAF exista un mic magazin unde se poate face o copie, se poate cumpara un imprimat, un formular, comanda o stampila. Toti cei care au nevoie de ceva sint trimisi la acel magazin.

Deci cei de la ANAF scot bani........negri?Posted Image

#14
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 05.06.2006
Bine ca nu te-ai dus la chiosc ca pe urma te mai punea sa faci un drum sa-i aduci si bonul fiscal pentru 20 de bani ...

#15
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014

View Postxmanyacs77, on 05 februarie 2016 - 21:02, said:

Deci cei de la ANAF scot bani........negri?Posted Image
Nu pot sa spun ca sint bani negri pentru ca se da bon fiscal.

#16
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Postxmanyacs77, on 05 februarie 2016 - 21:02, said:

Deci cei de la ANAF scot bani........negri?Posted Image

Nu sunt bani negrii, dar sunt obtinuti prin constrangere, de cineva din ANAF, sau cineva cu o pozitie influenta.

#17
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008
Nu ştiu cum e pe la ANAF dar la eliberare caziere în Constanţa este exact acelaşi gen de situaţie, te trimite să cumperi nu ştiu ce cerere de la buticul aflat lângă. Ultima oară aveau şi pixuri (că mulţi vin fără) la 1,5 lei, din alea cumpărate la bax cu maxim 30-40 bani bucata.

Raportat la numărul de oameni = Posted Image

#18
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006

View Postipopovici11, on 05 februarie 2016 - 20:51, said:


Pai ma nene, nu vrei sa castige si "mediul privat", in speta chioscul de acte, o paine? In capitalism banii trebuie sa circule, nu?
trebuie banii sa circule dar nu aiurea. probabil respectivul avea un "contract" cu xeroxu de dupa coltz.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate