Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...
 Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...
 Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Ce abonamente aveți?
 

start menu - windows 10 dupa update

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
donPedros

donPedros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 938
  • Înscris: 25.03.2008
Stimati colegi,

Ieri am observat ca probabil dupa vreun update mi-a disparut interfata din start menu si nu mai pot accesa programs. Mi-a disparut si icoana cu cortana
As fi vrut sa postez un prinscrren dar nu stiu de unde sa deschid paint.
Daca dau click pe icoana cu windows 10 nu se intampla nimic. Daca dau click dreapta de deschide un meniu cu dar nu stiu de unde sa accesez Programs.
Are o comanda Programs and  Features dar nu ma descurC sa accesez Paint, de ex. pentru a posta un printscreen.

Stie cineva ce s-a intamplat sau e vreo problema numai la mine?

Ar mai fi un amanunt : de vreo cateva ori am fost anuntat sa-mi schimb parola din contul microsoft, dar nu am facut-o, oare sa aibe ceva legatura cu asta?

Multumesc

#2
radu000

radu000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 19.01.2004
Pt Paint: click dreapta -> selectezi Run -> scrii mspaint -> OK -> ... voila

#3
donPedros

donPedros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 938
  • Înscris: 25.03.2008
Multumesc pentru raspuns, merge.
Am atasat poza, dar pentru mine nu e OK, trebuie sa stiu toate comenzile ca sa accesez un program si eu nu le stiu.
De ce nu mai apare lista cu toate programele cum era si in celelalte versiuni de windows ?

Multumesc

Attached Files



#4
real32

real32

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 02.07.2006
Sa inteleg ca imaginea s-a marit putin si depaseste limitele de afisare pe ecranul monitorului?

#5
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
In print screen e capturat un click dreapta pe butonul de start. Scuzati-mi ironia...dar cu click stanga pe butonul de start ati incercat?

#6
donPedros

donPedros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 938
  • Înscris: 25.03.2008

View Postluci_flash, on 31 ianuarie 2016 - 17:34, said:

In print screen e capturat un click dreapta pe butonul de start. Scuzati-mi ironia...dar cu click stanga pe butonul de start ati incercat?

Cu click stanga nu se intampla nimic.
Am mai atasat un fisier unde in bara de jos imi arata ca as avea un mesaj dar nu pot sa-l accesez.
Dupa cum se vede a disparut si icoana de Cortana din bara de jos.
Poate m-am exprimat gresit, update de la win7 la win10 am facut anul trecut si a mers totul bine, acum s-a facut update uzual.

Attached Files


Edited by donPedros, 31 January 2016 - 21:20.


#7
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
Aaa...asta-i altceva.
Tre sa ajungi la settings cumva.
Daca dai click pe ceas, iar apoi pe date and time settings merge?
De acolo dai back, intrii la updates -> advanced options -> view update history -> uninstall updates.
Dai uninstall la cel mai nou update, sau la ultimele updateuri, pana revine la normal.

Nota: e posibil sa nu fie totusi de la updateuri. Eu am patit un lucur similar, cu placa video. Dupa un update nu mi-a mai vazut placa dedicata; singura rezolvare a fost reflash-ul de bios.

#8
donPedros

donPedros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 938
  • Înscris: 25.03.2008

View Postluci_flash, on 31 ianuarie 2016 - 21:31, said:

Aaa...asta-i altceva.
Tre sa ajungi la settings cumva.
Daca dai click pe ceas, iar apoi pe date and time settings merge?
De acolo dai back, intrii la updates -> advanced options -> view update history -> uninstall updates.
Dai uninstall la cel mai nou update, sau la ultimele updateuri, pana revine la normal.

Nota: e posibil sa nu fie totusi de la updateuri. Eu am patit un lucur similar, cu placa video. Dupa un update nu mi-a mai vazut placa dedicata; singura rezolvare a fost reflash-ul de bios.

Nu merge daca dau click stanga pe data, click  dreapta merge.
Nu merge nici click pe speakers, nici pe retea numai pe Langu

Edited by donPedros, 31 January 2016 - 21:59.


#9
cocogeo

cocogeo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 31.03.2006
Ai rezolvat ceva ? Am patit si eu acelasi lucru si pe langa asta nici toolbar-ul nu se mai autoascunde. L-am dezactivat, inchis, activat din nou...nimic. Ma enerveaza tare mult...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate