Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz
 EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost
 De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice
 Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea
 

Orange TV - Topic general. Nou: Aleph Business și Smart TV.

* * * * * 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4125 replies to this topic

#91
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,484
  • Înscris: 30.08.2003

View PostKalman2007, on 25 mai 2016 - 19:01, said:

Asta e vrăjeală marca Orange. Posted Image

Decât să le comprime cum face Telekom cu posturile pe DTH mai bine să nu le introducă.

Pozitia 31.5 anul trecut a primit un satelit nou, frumos, cu un spot perfect pentru Romania si mai are cateva TP-uri bune libere. In loc sa comprime mai poate sa cumpere inca un TP sau 2. Din toamna apar in HD Antena 1, 2, 3, 4 si Zu oare cum vor rezolva situatia asta? Tot pe TP-urile existente? Daca da, prevad multi oameni suparat pentru ca probabil vor renunta la unele canale HD pentru a avea Antenele in HD.

#92
bir75

bir75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,887
  • Înscris: 03.06.2014
Transponderul pe care e VTV si DW e aproape gol,loc este dar nu vor.


#93
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,534
  • Înscris: 30.04.2006
poate vor vrea in perioada urmatoare Posted Image ...
cica ptr HBO sunt foarte multe cereri si se pare ca vor sa faca ceva in directia asta...

PS...mai sunati si voi la 499, vedeti ce versiune va baga si voua...Posted Image

#94
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,724
  • Înscris: 21.03.2014
Heheh... poate până de crăciun am atât fibră cât și HBO HD pe satelit. ;)

Poate...

#95
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,843
  • Înscris: 13.07.2010
Așteptăm noutățile.

#96
bir75

bir75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,887
  • Înscris: 03.06.2014
Cereti si Dolce Sport.
PE SATELIT

#97
tibi29a

tibi29a

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 24.08.2011
lipseste multe programe de la oarange   cum ar fi : diva ,DOQ,Discovery World, tnt ,DaVinci Learning,Filmbox,Filmbox Premium,Filmbox Plus,History2,cbs Fine Living, cel mai inportant hbo hd ,hob sd, hbo2 hd ,hbo sd , hbo3 , cinemax hd cinemax sd cinemax 2hd cinemax sd si dolce sport 1 .2 3 4  varianta sd si  hd.dolce sport 1 ,2

#98
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,484
  • Înscris: 30.08.2003
De ce ar lipsi variantele SD Tibi? Orange transmite numai in mpeg4 si are STB HD. Nu au deloc STB SD. Deci, daca ar introduce HBO HD, HBO 2 HD, HBO 3 HD, CINEMAX HD si CINEMAX 2 HD are fi de ajuns pentru ca chiar daca folosesti STB-ul cun un TV SD acesta ar face downscale la SD. Deci variantele SD ar fi in plus. Pro TV are atat versiunile SD cat si HD pentru ca versiunile SD sunt preluate de la TP-ul CME, nu sunt ridicate de Orange. Insa Orange sa introduca pe TP-urile proprii atat versiuni HD cat si SD ar fi numai o risipa de latime de banda atat timp cat tehnologia utilizata permite downscale-ul de la HD la SD. Iar variantele HD si SD la programele din pachetul MaxPak au aceeai continut, nu este cum ar fi la NatGeo HD si SD ... Si nici macar acolo nu exista varianta SD

#99
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,843
  • Înscris: 13.07.2010
Sunt programe care ar trebui să fie introduse. BBC Earth HD ar fi unul, Davinci Learning (l-au introdus și ceilalți), History 2, Diva, etc. Orange România ar trebui să aibă în vedere o completare a grilei de canale între cablu și satelit.  Ar fi extraordinar dacă ar face așa ceva. Posted Image

#100
tibi29a

tibi29a

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 24.08.2011

View PostMrMxyzptlk, on 28 mai 2016 - 08:40, said:

De ce ar lipsi variantele SD Tibi? Orange transmite numai in mpeg4 si are STB HD. Nu au deloc STB SD. Deci, daca ar introduce HBO HD, HBO 2 HD, HBO 3 HD, CINEMAX HD si CINEMAX 2 HD are fi de ajuns pentru ca chiar daca folosesti STB-ul cun un TV SD acesta ar face downscale la SD. Deci variantele SD ar fi in plus. Pro TV are atat versiunile SD cat si HD pentru ca versiunile SD sunt preluate de la TP-ul CME, nu sunt ridicate de Orange. Insa Orange sa introduca pe TP-urile proprii atat versiuni HD cat si SD ar fi numai o risipa de latime de banda atat timp cat tehnologia utilizata permite downscale-ul de la HD la SD. Iar variantele HD si SD la programele din pachetul MaxPak au aceeai continut, nu este cum ar fi la NatGeo HD si SD ... Si nici macar acolo nu exista varianta SD
  Ai dreptate colegu eu am orange tv de cîteva luni ce pot spune claritate peste toți dth. Problema e ca lipsesc programele menționate mai sus National gorafic sd are grila diferită de cea hd daca nu ma însel . Ar fi bine sa introducă programe tv care sunt lipsa . Si un packethbo cum e pe home cablu la 3 e uro nu e mult deloc. Am paket univers e hd asteptam hbo Si dolce sport si programele lipsa

View PostMrMxyzptlk, on 28 mai 2016 - 08:40, said:

De ce ar lipsi variantele SD Tibi? Orange transmite numai in mpeg4 si are STB HD. Nu au deloc STB SD. Deci, daca ar introduce HBO HD, HBO 2 HD, HBO 3 HD, CINEMAX HD si CINEMAX 2 HD are fi de ajuns pentru ca chiar daca folosesti STB-ul cun un TV SD acesta ar face downscale la SD. Deci variantele SD ar fi in plus. Pro TV are atat versiunile SD cat si HD pentru ca versiunile SD sunt preluate de la TP-ul CME, nu sunt ridicate de Orange. Insa Orange sa introduca pe TP-urile proprii atat versiuni HD cat si SD ar fi numai o risipa de latime de banda atat timp cat tehnologia utilizata permite downscale-ul de la HD la SD. Iar variantele HD si SD la programele din pachetul MaxPak au aceeai continut, nu este cum ar fi la NatGeo HD si SD ... Si nici macar acolo nu exista varianta SD
  Ai dreptate colegu eu am orange tv de cîteva luni ce pot spune claritate peste toți dth. Problema e ca lipsesc programele menționate mai sus National gorafic sd are grila diferită de cea hd daca nu ma însel . Ar fi bine sa introducă programe tv care sunt lipsa . Si un packethbo cum e pe home cablu la 3 e uro nu e mult deloc. Am paket univers e hd asteptam hbo Si dolce sport si programele lipsa

#101
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,843
  • Înscris: 13.07.2010
Toată lumea introduce canale noi, numai Orange se odihnește! Ei n-au nicio treabă de cerințele clienților!Posted Image

#102
bir75

bir75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,887
  • Înscris: 03.06.2014
O sa ridice pe satelit si HBO.
De la 499 spun ca sunt in faza de semnare a contractului.
Pentru prima oara nu mai fac pe prostii când aud de HBO si spun cu subiect si predicat ca îl vor introduce.

#103
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015

View Postbir75, on 30 mai 2016 - 10:17, said:

O sa ridice pe satelit si HBO.
De la 499 spun ca sunt in faza de semnare a contractului.
Pentru prima oara nu mai fac pe prostii când aud de HBO si spun cu subiect si predicat ca îl vor introduce.
La 499, ACUM, mi-au spus ca NU il au si nu stiu cand il vor introduce.
Daca l-ar pune, as reconsidera pozitia mea fata de serviciul TV al Orange si mi-as face abonament, asa ca raman pe alte meleaguri.

Stima,
Ares4

#104
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,724
  • Înscris: 21.03.2014
Depinde de agent...

#105
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,534
  • Înscris: 30.04.2006

View Postbir75, on 30 mai 2016 - 10:17, said:

O sa ridice pe satelit si HBO.
De la 499 spun ca sunt in faza de semnare a contractului.
Pentru prima oara nu mai fac pe prostii când aud de HBO si spun cu subiect si predicat ca îl vor introduce.
speram cu totii sa fie asa...
oricum m-am saturat de pixelii teleko, ma uit si eu la un episod din GoT si vad lumini si umbre (oricum serialul este mai dark asa, dar totusi nici ca la teleko)
daca mai prind si un episod din actualul sezon pe orange, promit ca ma imbat in ziua aia...Posted Image

#106
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,843
  • Înscris: 13.07.2010
Hai Orange, hai că puteți mai mult! E delăsare totală cu dth-ul ăsta. Aveți calitate, dar dorim o îmbunătățire a grilei.Posted Image

#107
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,534
  • Înscris: 30.04.2006
trebuie sunat tot timpul la 499 si cerute programele care acum sunt lipsa in grila...
pana la urma cu ajutorul nostru sau nu sunt sigur ca le vor introduce in grila...

#108
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
eu nu inteleg  cum cei de la orange  tv cu 300 de mii de abonati sa nu aiba in grila posturile hbo si cinemax.sigur sunt posturi pay-tv insa cred ca sunt doritori sa se aboneze la respectivele canale.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate