Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM

Orange TV - Topic general. Nou: Aleph Business și Smart TV.

* * * * * 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4125 replies to this topic

marse212

marse212

Junior Member

• Grup: Members

View Postcrislacor, on 11 mai 2016 - 07:11, said:

Nu, acea colaborare va fi valabilă doar pe fibră și/sau cablu, pe DTH rămîn lucrurile așa cum sînt.

nu-i bai Orange DTH se vinde in toata Europa ca duar este acoperire pe satelitul ala mirific

vio73

vio73

Guru member

• Grup: Senior Members
Orange tv se vinde foarte bine, dar s-ar vinde și mai bine dacă s-ar introduce Maxpack. Probabil că nu se complică și oricum nu-i interesează ce dorește clientul final. Dacă-i interesa, băgau acest pachet de la început.

EricJohn

EricJohn

Senior Member

Exista undeva o lista cu ordinea canalelor pe receptoarele Orange TV?

vio73

vio73

Guru member

Cu ordinea, nu cred. Dar îți faci liste favorite.

crislacor

crislacor

Cui îi pasă...?!

View PostEricJohn, on 11 mai 2016 - 18:07, said:

Exista undeva o lista cu ordinea canalelor pe receptoarele Orange TV?
Uite aici cum era la început: http://forum.softped...st__p__13347061. Sincer, nemaiavînd serviciul de un an, nu știu ce s-a mai schimbat prin grilă, dar Vio poate să-ți spună rapid pe unde sînt modificări...Posted Image

Edited by crislacor, 11 May 2016 - 21:32.

vio73

vio73

Guru member

Nu sunt cine știe ce. Pot să spun cu siguranță cu există calitate.

EricJohn

EricJohn

Senior Member

View Postvio73, on 11 mai 2016 - 17:33, said:

Orange tv se vinde foarte bine, dar s-ar vinde și mai bine dacă s-ar introduce Maxpack. Probabil că nu se complică și oricum nu-i interesează ce dorește clientul final. Dacă-i interesa, băgau acest pachet de la început.
Eu personal as fi dispus sa platesc pana la 5 euro pentru pachetul Maxpack HD, care sa contina HBO HD, HBO2 HD, HBO3 HD, Cinemax HD si Cinemax 2.

crislacor

crislacor

Cui îi pasă...?!

View PostEricJohn, on 12 mai 2016 - 06:25, said:

Eu personal as fi dispus sa platesc (...)
Da, numai că nu e și Orange dispus să te lase...Posted Image  Or fi avînd ei 300.000 de clienți pe DTH, dar ceva îmi spune că majoritatea covîrșitoare sînt pe abonamentul minim, deci neinteresați de pachete premium...

vio73

vio73

Guru member

View PostEricJohn, on 12 mai 2016 - 06:25, said:

Eu personal as fi dispus sa platesc pana la 5 euro pentru pachetul Maxpack HD, care sa contina HBO HD, HBO2 HD, HBO3 HD, Cinemax HD si Cinemax 2.

Să fiu cinstit, nici eu nu am înțeles de ce nu trec peste faza asta. Poate Ludmila va face ceva și în acest sens.

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

• Grup: Banned

View Postvio73, on 12 mai 2016 - 14:28, said:

Să fiu cinstit, nici eu nu am înțeles de ce nu trec peste faza asta. Poate Ludmila va face ceva și în acest sens.
Salut,
Au introdus MaxkPack in varianta SD pe undeva?Posted Image

vio73

vio73

Guru member

Nu.

daniel1976

daniel1976

Senior Member

dar si cand va intra Maxpack-ul in HD (cum ii sta bine lui orange), ce navala va fi....

apropo, orange_helper vreo idee, o stire ceva despre canale noi in grila orange, mai ales acum ca se apropie si Euro 2016 si 3 ani vechimePosted Image ?
ne asteptam la un Maxpack, eventual niste canale dolce sport , ce zici, ce raspuns ne dai?

bir75

bir75

Senior Member

Helper de ce doar pe cablu oferiti HBO???

crislacor

crislacor

Cui îi pasă...?!

Pe cablu nu-i al lor, e „împrumutat”...Posted Image

bir75

bir75

Senior Member

Citat din convorbirea avuta acum 5 minute la 499 pe tema HBO: "nu exista o baza suficienta de clienti pe DTH pentru a introduce si pe satelit HBO".
Acelasi consultant a recunoscut ca la fiecare convorbire pe care o are,clientii ii cer HBO.
Pai cum sa cresti baza de clienti DTH daca tu nu oferi HBO?
Nu pot decat sa ma felicit ca locuiesc in zona de acoperire iptv Telekom.

queron

queron

Senior Member

Lasa-i ca si-au luat o teapa mai mare cu Telekom-u decat si-au luat UPC-ul cu Look-urile... Sunt vai de capul lor si astia.. m-am convins.

De curiozitate, ce prost s-ar abona la Orange, facandu-si intentionat rau si scapand de Filmbox HD, Mezzo Live HD, Sundance HD + Dolce Sport-urile 1,2,3,4?

Daca voiau sa faca ceva cu cap trebuia sa isi aduca toate posturile de pe DTH pe DVB-C, asa daca aduci posturile de la Telekom si chiar mai scazi ceva din ele, ce sanse ai tu (Orange) care iesi clar in dezavantaj fata de firma (Telekom) care are aceleasi posturi plus cele mentionate de mine. Poate exista oamenii cu fetishuri care adora portocaliul si vor ca pe decodor sa scrie neaparat Orange.. la fel si pe telecomanda si card. Sau si mai rau, oameni care adora decodoarele in detrimentul cardurilor CI+ (da, la Orange nu exista CAM-uri nici pentru DVB-C).

Iar analogicul 33 de lei? Duca-se sa nu se mai intoarca, pana si UPC-ul face pipi pe oferta Orange. Cu 32 lei la UPC ai 10 posturi HD, la RCS cu 29 de lei ai 22 de posturi HD + un echipament la alegere. Pana si la Akta care sunt vai de mama lor ai 3 posturi HD si multe decriptate pe digital cu 22-24 de lei in majoritatea tarii.

Edited by queron, 19 May 2016 - 14:15.

crislacor

crislacor

Cui îi pasă...?!

Pierzi din vedere un lucru esențial: aici, citind în stînga și-n dreapta, sîntem informați, putem face comparații, putem alege ceea ce ni se potrivește! Cît la sută din masa clienților o reprezentăm noi? 5%? 10%?15%? Și deja m-am dus mai sus decît trebuia...
Deci, gîndește-te la ceilalți (minim) 85%, ei reprezintă ținta acestor oferte!Posted Image  În traducere, are balta pește...Posted Image

Edited by crislacor, 19 May 2016 - 14:48.

streker

streker

Member

• Grup: Members

View Postcrislacor, on 19 mai 2016 - 14:48, said:

Pierzi din vedere un lucru esențial: aici, citind în stînga și-n dreapta, sîntem informați, putem face comparații, putem alege ceea ce ni se potrivește! Cît la sută din masa clienților o reprezentăm noi? 5%? 10%?15%? Și deja m-am dus mai sus decît trebuia...
Deci, gîndește-te la ceilalți (minim) 85%, ei reprezintă ținta acestor oferte!Posted Image  În traducere, are balta pește...Posted Image
Foarte bine punctat! Parerea mea este ca cei de la HBO Romania si-au "luat-o" pentru ca au fost de acord. In loc sa le spuna "pas" pana nu introduceau MaxPack si pe satelit, unde au cca 300 mii abonati (ar fi obtinut sigur un 10-15000 abonati) au spus da pentru un ipotetic "nimic". Eu sper ca nu au fost chiar asa de fraieri si, in curand, sa avem HBO si pe DTH.

Edited by streker, 19 May 2016 - 15:57.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate