Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Primesc telefoane de la brokeri! Ce sa fac sa scap de ei?

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#37
ionut27

ionut27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 30.11.2008
Eu am avut un deces in familie si fiind prima situatie de acest gen, am sunat la 112 sa aflu cum sa procedez. Mi-au spus sa merg la medicul de familie sa constate decesul. La 5 minute am fost sunat de o firma de pompe funebre. Asta mi s-a parut culmea nesimtirii. Si la serviciul de urgenta sa fie astfel de "combinatii".

#38
KelCooper

KelCooper

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 01.08.2011
Raspunsul este Truecaller. De cand l-am instalat am liniste deplina :)
Stiu ca jigodiile suna de pe mai multe numere dar fiecare care are Truecaller baga numarul in spam si se creeaza o mare baza de numere in spam si nu mai suna.

#39
floryanm

floryanm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 12.02.2004
Eu ti-as recomanda altceva. Asculta pana la capata, e in engleza, insa te descurci la adaptatul in romana. Have fun :D!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YvJQxgtJW94?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#40
noha_1508

noha_1508

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 03.08.2007
Si pe mine ma suna unii de la firma royal security. Cred ca numarul este cel din primul post. Este posibil sa aibă numerele de la registrul comertului. Sunt date cu caracter public. Eu mi-am pierdut răbdarea cu ei. Sunt foarte insistenti.

#41
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007
Chiar ieri m-a sunat o paiata, foarte incisiva... m-a intrebat foarte taioasa daca ma intereseaza aia si aia. I-am raspuns clar ca nu si s-a simtit jignita. A inceput sa ridice tonul si sa tipe, cred ca avea un scurtcircuit pe undeva.

#42
SouL

SouL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 22.08.2005
Salutare! Sotia mea este de asemenea contactata de catre un borker din acesta, mai nou de pe nr 0312295157, saptamanal. Nu se intelege compania de la care suna, insa la fel, sunt foarte insistenti, nu au bun simt, nu intreaba daca ai cateva momente libere sa poti discuta ci te "ataca" direct si cu tupeu.  Saptamana trecuta sotia a amenintat ca doreste sa faca o reclamatie si a spus ca ii va sterge nr din baza de date, la care dupa o saptamana fiind sunata de la o alta companie.Din pacate nu stiu ce putem rezolva.

#43
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
A aplicat vreuna din metodele descrise aici? Nu a mers niciuna?

Edited by MembruAnonim, 29 February 2016 - 07:05.


#44
kiwy

kiwy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.01.2004
Telefoanele le au de la registrul comertului si de la banci.
Cand deschizi un cont pe firma in teancul de acte semnate este o bifa ca esti de acord sa fi contactat de ei si firme afiliate. Bifa care vine implicit pusa si care tu trebuie sa le ceri sa o scoata.

#45
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
M-au sunat si pe mine de pe 0312295157 pe digi, e curios de unde colecteaza numerele de telefon deoarece au si numele proprietarului. Eu din cate stiu nu-s prin nicio baza de date online.

#46
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010
Dupa cum a mai zis cineva mai sus, cand mai semnati diverse contracte sau comandati online de pe site-uri e foarte posibil sa existe o prevedere ca datele sunt impartite cu firme partenere. M-a sunat cineva de la o firma de asigurari si mi-au zis ca au numarul de la raiffeisen... insa tot cu tupeu si insistente, mai , mai sa ma jigneasca deoarece nu ma interesa o asigurare privata de sanatate...

#47
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Aia cu asigurarea da, aveau ceva parteneriat cu Raiffeisen, dar astia... pana la urma sper sa ajungem la un atribut comun ca sa aflam sursa.

#48
wasteyard

wasteyard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 14.11.2012
Cel mai bine ii întrebi ce iti recomanda de 50-100 de lei, ca atat ai putea sa strangi in vreo 2-3 luni. Te scot ei de pe lista, ca neinteresant. Daca revin totusi, injura-i, asta sigur o sa meargă. :))

#49
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 05.11.2005
Si pe mine m-au sunat, precis au nr. meu de tel. de la BRD deoarece cu cca. 2 saptamani inainte am dus la BRD o adeverinta de salariu .
Am scapat repede de ei atunci cand le-am spus ca sunt bugetar .
Cu mine au fost politicosi.

#50
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Am avut si eu cont la BRD pana in urma cu doi ani.

#51
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Incerci sa le vinzi ceva, daca tot au sunat. Izmene, un pix vechi, ma rog ce ai prin casa. Poate e interesat.

#52
alc2

alc2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 17.12.2005
De la  0312295157 primesc  si  eu apel fara motiv 2-3 ori zilnic . Suna si inchide . Asta  se  intampla  dupa  ce  le-am   transmis  pe  un  ton  mai  energic  sa  ma  lase  in  pace   cu  ofertele  lor . O sa  incerc  cu  Truecaller  .

#53
bobo88

bobo88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.02.2014

 angyeee, on 25 ianuarie 2016 - 13:17, said:


Aici ai dreptate...ai pus punctul pe i.

Incredibil!

Exact cand am deschis topicul, ma suna iar un baiat care sa ma "Imbogatesca"

De data asta am fost mai "Inteligenta" si am aflat numele firmei:
QUANTUM TRADE GROUP INVEST SRL
Firma este https://www.ejobs.ro...vest-srl/235665
Site-ul lor minune este : https://www.ufx.com/ro-RO/

Acum pot sa le trimit o cerere prin care sa le cer sa imi comunice de unde au numarul meu de telefon, si care este acordul din partea mea sa ma sune.

Nu am timp, chiar dimpotriva! dar simt ca trebuie sa rup o buruiana din radacina, chiar daca mai sunt alte sute de firme pe piata!




QUANTUM TRADE GROUP INVEST SRL il detine Dan Nicorescu.....cum o fii facut o avere asa de mare?cu prosteala...

#54
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
La fel procedeaza Telekom. Niste nesimtiti, care suna pana raspunde cineva mai credul la telefon, ca sa accepte o pre;lungire de contract cu "acelasi pret" care e de fapt mai mare, la sesizari nu se raspunde. Doar ANPC e singura rezolvare.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate