Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Elephone P9000 Lite

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Asa am zis si eu "Am primit eu acum o bucata la $181 fara taxe vamale, a venit in 12 zile. Cititi descrierea produsul sa aflati cum"

#20
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008

View PostMizu, on 28 ianuarie 2017 - 19:03, said:

Nu cred ca exista unul mai bun in pretul asta.

LeEco LE X522 e mult mai bun si mai ieftin. Redmi Note 3 Pro Special Edition data se vrea B20, Redmi Note 4, Redmi Pro etc sunt mai bune.

Edited by devlin2427, 28 January 2017 - 19:10.


#21
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012

View Postdevlin2427, on 28 ianuarie 2017 - 19:05, said:

Tu ai selectat ceva cu livrare din UE.

Trebuie sa alegi ceva din HK si apoi adaugi o treaba de 8$:

Attachment shipping.JPG
Deci inca un magazin care livreaza free taxe.
Trebuie pus la favorite.

#22
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Bine, bine. Se invart la acelasi pret, se echilibreaza minusurile cu plusurile intre telefoane.
Dar revino cu impresii dupa ce pui mana pe un P9000, e lux pe langa plasticul de pe Xiaomi. LeEco vad ca are cadru de metal dar la aspect tot ieftin pare.


Mai vreau sa completez cate ceva despre telefon. In pachet vine doar telefonul, o husa din silicon, si un cablu USB Type C, fara incarcator. Eu folosesc incarcatorul de la P6000 dar presupun ca orice incarcator de smartphone e bun, cititi specificatiile de incarcare.

Telefonul suporta quick charge si incarcare wireless, dar trebuie sa cumparati si acele dispozitive separat.

Are NFC.

De fapt cititi acest review https://www.xda-deve...e-p9000-review/

#23
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
Eu zic sa te calmezi nitel. Xiaomi nu mai face telefoane de plastic de vreo 2 ani asa ca mai usor cu pianu' pe scari.

Eu folosesc Xiaomi de vreo 3-4 ani si am avut 0(zero) probleme. Daca intru pe forumul marcilor astea chinezesti din esalonul 2-3 te cam sperii cand vezi cat de multi au probleme hardware care necesita inlocuirea telefonului. Abia cand ai de trimis un telefon inapoi in China incepe distractia.

#24
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Greseala mea, m-am uitat doar la pozele acelui Redmi Note 4 si parea plastic, oarecum relevant si asa. Daca tu consideri ca arata mai bine ca P9000, e ok. Si eu am avut Xiaomi, sunt telefoane bune. Nu invidiez decat bateria.

Nu stiu ce sa zic de LeEco LE X522, e prima oara cand aud de firma asta. Are 3GB RAM si lipsa optiune de extindere a memoriei interne, nu poti baga card in el. Nu are giroscop, la fel ca Note 4. Are un android modificat, ce nu stii cum o sa mearga. Dar e intr-adevar mai ieftini decat P9000. Si urat.

Sper sa-ti treaca odata prin mana un P9000 sa vezi de ce il laud.

#25
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
Clasamentul la vanzari in China: 1. Huawei. 2.OPPO 3. Vivo 4. Xiaomi 5. ZTE 6. Lenovo (si Motorola) 7. TCL (Alcatel si Blackberry la noi) 8. Gionee (Allview la noi) 9.Meizu 10. LeEco.

[ http://www.gizmochina.com/wp-content/uploads/2017/01/2016-Chinese-manufaturer-Shipments.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Cand o sa intre elephone in top 10 poate o sa merite luate in seama. Pana atunci intra la categoria "altii" adica mai au de crescut.

#26
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Adica telefonul asta nu e bun pentru ca Elephone nu e in top 10 vanzari in China? Asa iti alegi tu telefoanele? Hai ca deja nu mai suntem on topic... firma e intr-adevar una mediocra, dar P9000 are toate caracteristicile unui telefon premium, la bani putini.

#27
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
Ai telefonul de 2 zile? Hai sa vorbim peste vreun an doi, daca rezista atat.

Telefon premium la bani putini e ZUK Z2 sau Mi5, in timp ce P9000 e un mid-ranger la un pret destul de mare tinand cont de firma si hardware.

#28
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ot6_idJ7bj4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#29
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Bun telefonul dacă nu ar exista alte modele mai dotate și performante fabricate de firme cu nume și vândute la preturi mai mici.

#30
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Nu vreau sa intru in comparatii de dotari cu telefoanele, caci asta nu e topic de comparatii. Mi5 la 3GB RAM costa $300, iar ZUK Z2 e hidos, nu suporta memory card, nu are NFC, nu etc.
Intr-adevar, mai dotate, mai performante, si mai ieftine. Voi v-ati uitat peste specificatii inainte sa postati aici?

Am admis deja ca Xiaomi face telefoane bune, ultimul pe care am pus mana de la ei e Mi 4C si am fost foarte incantat de el. Insa pare jucarie fata de P9000.

Daca e si fiabil ramane de vazut, mai am un elephone P6000 de un an de zile si inca merge fara probleme, poate nu o fi chiar el exceptia.

Daca sunteti amatori de telefoane chinezesti stiti prea bine ca specificatiile nu sunt totul, doua telefoane cu hardware similar pot avea randament foarte diferit. Eu stiu ce am acum in mana si il recomand celor care ajung pe-aici interesandu-se de P9000.

[ http://www.xiaomitoday.com/wp-content/uploads/2016/02/Elephone-P9000-pantalla.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#31
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Mizu-le o dai in penibil cu acest p9000 elephantphone,
Eu zic ca ajunge, este un telefon de duzina chinezesc la care fabricantul uita sa-i mai faca update-uri si nimic mai mult.

Ca a venit vorba de P6000, ei uite ca si eu am unul cumparat de vreo 2 ani (exact cand a aparut) se lauda ca o sa aiba lolii, ei uite ca au trecut 2 ani si p--a lolii oficial.

Edited by kiario, 30 January 2017 - 09:43.


#32
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Am niste sticla pentru P9000 daca vrea cineva, in loc de 1 bucata am comandat din greseala 10.

Ei se lauda ca e pentru P9000 insa cred ca e ceva mai universal pentru telefoane de 5.5". Fanta de la difuzor e mai lunga, iar la latime ramane ceva loc de margini, ca si cum ar fi facuta pentru telefoane cu bezel normal.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate