Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Philips S309 Dual SIM, 4", Dual-core 1 Ghz, 1 GB RAM: 217 lei

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#37
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Nu cred ca vor aduce update pentru acest telefon.

#38
eugenpop

eugenpop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 12.02.2007
Pe pagina telefonului de la PC Garage la comentarii cineva scie "Se rezolva daca stergi batterystats.bin si dai un restart, dar pentru asta iti trebuie root"    incearca cineva? :)

#39
sir-gilles

sir-gilles

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 31.01.2008
Salut, s-a rezolvat problema cu touchscreen-ul in service la CORDON ELECTRONICS - ROMANIA ( durat o saptamana). Fiind in garantie, au fost gratuite transportul si reparatia.

#40
zen7979

zen7979

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 09.09.2013

 eugenpop, on 27 octombrie 2016 - 23:56, said:

Pe pagina telefonului de la PC Garage la comentarii cineva scie "Se rezolva daca stergi batterystats.bin si dai un restart, dar pentru asta iti trebuie root"    incearca cineva? :)
Si unde gasesc acest batterystats.bin ?

#41
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Am acest telefon de la Digi cumparat,are 2 probleme aparute bateria tine foarte putin si procentul este afisat eronat,in ultima vreme se reseteaza singur fara sa-i fac nimic.
Am certificatul de garantie in cutia produsului oferit de Philips dar este necompletat din cate observ,se poate trimite asa catre service?

#42
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,411
  • Înscris: 16.03.2011

 VladutzU2013, on 07 decembrie 2016 - 17:08, said:

Am acest telefon de la Digi cumparat,are 2 probleme aparute bateria tine foarte putin si procentul este afisat eronat,in ultima vreme se reseteaza singur fara sa-i fac nimic.
Am certificatul de garantie in cutia produsului oferit de Philips dar este necompletat din cate observ,se poate trimite asa catre service?
In ziua de astazi toate certificatele sunt necompletate,conditia e sa ai factura fiscala.

Edited by NFS01, 08 December 2016 - 12:56.


#43
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Intradevar,pana la urma nu stiu ce sa fac,daca este bine sa-l duc la service,daca nu-l repara cei de acolo.
In prezent acesta a inceput sa se restarteze si singur pe langa defectul cu bateria.

#44
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Va confirm faptul ca daca trimiteti telefonul catre service se rezolva problema cu bateria. (la mine au facut update soft,respectiv inlocuire acumulator)

#45
eugenpop

eugenpop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 12.02.2007

 VladutzU2013, on 16 ianuarie 2017 - 14:43, said:

Va confirm faptul ca daca trimiteti telefonul catre service se rezolva problema cu bateria. (la mine au facut update soft,respectiv inlocuire acumulator)
  Cit timp a luat de cind l ai trimis in service si l ai primit inapoi? Esti din Bucuresti?  Am gasit un tutorial de update la Android 7.0  http://www.nougat.ho...-s309-8009.html

Edited by eugenpop, 20 January 2017 - 08:27.


#46
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Nu a durat foarte mult procesul de reparatie in service,cateva zile,mai mult a durat transportul acestuia,a fost trimis prin curier catre service.
Te poti adresa catre unitatea de service indicata pe certificatul de garantie pentru reparatie.

#47
eugenpop

eugenpop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 12.02.2007

 VladutzU2013, on 21 ianuarie 2017 - 22:01, said:

Nu a durat foarte mult procesul de reparatie in service,cateva zile,mai mult a durat transportul acestuia,a fost trimis prin curier catre service.
Te poti adresa catre unitatea de service indicata pe certificatul de garantie pentru reparatie.
Mersi de informatii. Ti au facut update la Android Nougat 7.1? Daca da, cum ti se pare bateria? tine mai mult sau cam la fel decit pe android 5.1? Merge gps ul?

#48
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
eugenpop - Versiunea sistemului de operare android a ramas tot 5.1 doar ca s-a aplicat un update de soft cel mai probabil care corecteaza aceste erori.
Android Nougat 7.1 - nu este disponibil pentru acest telefon.
Pe partea de GPS o sa revin cu informatii.

#49
mihaela10

mihaela10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.04.2007
Pe ambele SIM-uri functioneaza 3G in acelasi timp?

Am doua abonamente la DIGI si le-as vrea pe ambele in acelasi telefon.

Am 3 telefoane dual sim dar la toate daca setez un sim 4G/3G celalalt sim obligatoriu este 2G

Edited by mihaela10, 11 March 2017 - 04:08.


#50
Logatu

Logatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,688
  • Înscris: 08.04.2011
Nu functioneaza 3G simultan pe ambele SIM-uri. Pentru asta poti lua un ZTE Axon 7 Mini, spre exemplu.

#51
usb3

usb3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 14.08.2014
Salut posesori de philips s309
Sunt posesorul unei conserve philips s309 , chipset mediatek mt6572 (china) , dupa problemele pe care le-am auzit la voi eu sunt un pic mai norocos  , nu pot sa-i fac root ca nu vrea sa se deblocheze bootloaderul . A  facut cineva root la acest model ?????
Din ADB terminal  si in fastboot mode am incercat sa deblochez bootloaderul    (ca altfel nu pot sa-i fac root) , dupa ce am dat comanda  # fastboot oem unlock am fost trimis in pagina de selectie optiuni  ""yes  or no  unlocked bootloader""  , beleua este ca butonul de volum plus nu functioneaza ( adica nu face comanda ) pe cind cel de volum  minus este functionala , deci intru-un cuvint nu-mi da voie sa deblochez
Aceasta problema se regaseste la o gramada de telefoane de la media-tek , unele chiar scumpe . Daca cineva a root-at acest model de telefon sa dea de veste  , o zi buna

#52
serban57

serban57

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 28.02.2017
Este disponibila o nouă actualizare pentru modelul s309, philips_s309_1709_v14_ee.
În changelog-ul update-ului scrie "bug fix". Rămâne de văzut daca se va rezolva problema cu procentajul bateriei.

#53
eugenpop

eugenpop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 12.02.2007
a rezolvat update ul problema cu bateria?

#54
eugenpop

eugenpop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 12.02.2007
am pus respectivul update si repara bugul cu afisajul bateriei.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate