Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
12923 replies to this topic

#12907
m3rishor

m3rishor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 09.03.2009
Deseara pot posta poze cu modulul. Am unul nou fara protectia anti QC.

#12908
razvan_3asy

razvan_3asy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 19.03.2008

View Post81octavus, on 07 noiembrie 2019 - 08:03, said:

a schimbat careva placuta cu portul de incarcare? mi s-a rupt plasticul ala unde intra mufa si nu gasesc surubelnite atat de mici ca sa-l desfac sa vad ce cod are placa.
de fapt, codul placii ma intereseaza :)
Nu stiu ce cod ar avea, dar gasesti pe ally la super preturi, eu am schimbat o de cateva ori.

Attached Files



#12909
m3rishor

m3rishor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 09.03.2009
Asta ar fi. Testata, ok.

Attached Files



#12910
81octavus

81octavus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 01.02.2011

View Postrazvan_3asy, on 07 noiembrie 2019 - 11:51, said:

Nu stiu ce cod ar avea, dar gasesti pe ally la super preturi, eu am schimbat o de cateva ori.

View Postm3rishor, on 07 noiembrie 2019 - 16:08, said:

Asta ar fi. Testata, ok.

Mersi pt raspunsuri!
Eu parca aveam varianta pro. Sunt universale?
Cu ce ati desfacut surubelele. Am incercat cu o surubelnita de ceasuri dar avea coada de plastic si nu am putut s-o manevrez cum trebuie. Cateva din suruburi sunt intepenite

#12911
razvan_3asy

razvan_3asy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 19.03.2008

View Post81octavus, on 08 noiembrie 2019 - 08:43, said:





Mersi pt raspunsuri!
Eu parca aveam varianta pro. Sunt universale?
Cu ce ati desfacut surubelele. Am incercat cu o surubelnita de ceasuri dar avea coada de plastic si nu am putut s-o manevrez cum trebuie. Cateva din suruburi sunt intepenite
Varianta pro am si eu, are mai multi pini, 9 parca.

#12912
m3rishor

m3rishor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 09.03.2009
E placa pt pro, kenzo. Cineva preciza ca nu ar fi compatibila cu kate dar mie imi pare a fi. Redmi Note 3 mediatek e hennesy, aia sigur nu e ce trebuie, difera mult. Surubelnite pt gsm desigur. Undeva deasupra mufei de incarcare lipseste o dioda zenner de 9,1 V, cand incercai sa alimentezi kernel cu QC, intra in scurt.

Edited by m3rishor, 08 November 2019 - 16:28.


#12913
luxury54

luxury54

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 25.10.2004
salut @m3rishor, ai reusit cumva sa activezi volte pt digi mobil pe RN3 folosind custom ROM sau orice altceva decat MIUI?
citesc despre ceva patch folosind partitia EFS care ar activa volte pe custom ROM-uri, iar la rezultate vad ca nu doar airtel a fost activat ci un user din anglia a raportat ca i-a activat volte si pt reteaua O2 UK

https://forum.xda-de...-kenzo-t3913839

#12914
m3rishor

m3rishor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 09.03.2009
Nu am incercat, rom-urile custom au metehnele lor. Dar reteaua aia are profil in telefon, mi se pare normal sa ii mearga

#12915
m3rishor

m3rishor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 09.03.2009
M-am jucat nitel cu ce e p-acolo. Nici o schimbare desi ar fi loc de crearea unui profil Digi VoLTE VoWiFi. Din pacate nu dețin toate setarile necesare pentru asta iar volumul de munca/teste e mare.
Dar ca idee, tipul nu a facut decat sa reseteze modemul pentru a putea activa VoLTE pe o oarecare retea, conditia obligatorie fiind ca profilul acelei retele sa EXISTE deja. Si ajuta si la activarea VoLTE in acea retea daca se poate asta (activare VoLTE prin semnalizarea telefonului ca exista posibilitatea ca acesta sa utilizeze). Cu exceptia Orange, neaplicabil in RO pt acest telefon. Ca sa nu zic ca profilul Orange_RA mie nu mi-a functionat pt activare VoLTE Orange si nici ulterior. Pe prepay. La postpaid nu exclud. Am activat pe Samsung S8 la vremea respectiva.
VoLTE merge pe toate cele 3 retele cu profilul specificat cateva posturi in urma.

Edited by m3rishor, 10 November 2019 - 14:52.


#12916
iuli0078

iuli0078

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 28.01.2016
Am o nedumerire legata de memoria interna a telefonului ,din cate vad in Windows 10 :
1.   La stocare interna, arata apropare 10 gb ocupati
2.   Cand adun toate folderele din stocare interna ,arata doar 2,57 gb ocupati

Am curatat diferite fisiere inutile si am a ajuns la 8 gb ocupati ,dar tot este o diferenta 5 gb care nu ies la socoteala.
Din cate stiu spatiul pentru sistemul de operare si programele necesare sunt in spatiul neafisat de telefon intre 10,2 si 16 gb.

Attached Files

  • Attached File  1.png   4K   7 downloads
  • Attached File  2.png   27.78K   8 downloads

Edited by iuli0078, 12 November 2019 - 10:17.


#12917
m3rishor

m3rishor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 09.03.2009
Spatiul este alocat partitionat. Partitia la care are acces user-ul obisnuit este cea catalogata memorie interna unde intra si diverse fisiere ale SO si programe. La celelalte userul obisnuit nu are acces.

#12918
iuli0078

iuli0078

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 28.01.2016
Multumesc , pe viitor o sa aleg un telefon cu memorie ceva mai multa, 64 sau 128 gb sa nu mai am probelme cu spatiul , nu am jocuri instalte sau prea multe programe dar spatiul lipseste cu desavarsire  , oricum  am fost multumit de telefon , la cate cazaturi a luat ,a rezistat foarte bine, poate si datorita husei Nillkin si a foliei de protectie din sticla.
Ultima data a scapat intr-o galeata cu apa , am oprit repede telefoniul , am scos simul si cartela ,am scos capacul din spate si vazand ca se incinge difuzorul l-am scos dupa pozitie , oricum telefonul mergea ok a doua zi mai putin difuzorul care se auzea mai incet dar si-a revenit in cateva zile ,singura urmare a contactului cu apa este ca a devenit ceva mai sensibil tochscreen-ul ,cand inchid capacul husei se mai aprinde lanterna aiurea .
Singurele minusuri ale telefonului din punctul meu de vedere au fost legate de camera , si anume pozele pe lumina slaba  si cand este luminozitatea mai puternica se intuneca imaginea .

Edited by iuli0078, 14 November 2019 - 22:18.


#12919
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,043
  • Înscris: 26.09.2010
La vremea lui, a fost foarte bun. Merge și astăzi, dar nu prea poți avea pretenție mare de la el. Eu am avut 3/32, prima data varianta MTK și apoi am luat Kenzo. Persoana care l-am cumpărat de la mine încă îl folosește și își face treabă cu el.

#12920
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Un telefon legendar pentru mine, il folosesc si acum ca telefon de dispecerat,inca functioneaza, bateria ma tine decent, chiar sunt surprins ca inca mai tine la nivelul asta decent,si nu, nu poti avea pretentii de la el, sunt curios ce alt telefon mai are 718 pagini alocate :)

#12921
81octavus

81octavus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 01.02.2011

View Postrazvan_3asy, on 07 noiembrie 2019 - 11:51, said:

Nu stiu ce cod ar avea, dar gasesti pe ally la super preturi, eu am schimbat o de cateva ori.

View Postm3rishor, on 07 noiembrie 2019 - 16:08, said:

Asta ar fi. Testata, ok.

salutare si la multi ani!

am reusit in sfarsit sa desfac telefonul dar codul de pe placa nu l-am gasit la nici un comerciant de pe Ali.

trimiteti-mi si mie va rog un pm cu linkurile placilor care au functionat la voi, caci as vrea sa merg la sigur. mentionez inca o data ca am varianta pro.

multam'!

#12922
alseeme

alseeme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,945
  • Înscris: 17.03.2005

View Post81octavus, on 10 ianuarie 2020 - 08:20, said:

...trimiteti-mi si mie va rog un pm cu linkurile placilor care au functionat la voi, caci as vrea sa merg la sigur. mentionez inca o data ca am varianta pro...

#Aliexpress US $0.88  11%OFF | For Xiaomi Redmi Note 3 4 5 5A 6 7 Pro USB Dock Connector Charging Port Flex Cable Power Charger For Redmi Note 3 Pro SE 152mm
https://aliexpress.com/_saXzOs

Edited by Ciubex, 26 December 2021 - 02:26.


#12923
ghita_49

ghita_49

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 21.08.2007
Am Xiaomi redmi note 3 pro.As vrea sa-i instalez un Android mai mare de versiunea 6,versiune care o am acum.
Nu stiu,mai ales,de unde sa descarc un astfel de Android.Evident ca nici cu restul nu sunt prea lamurit.
Bootloaderul il am deblocat.Poate careva aveti"practica"in asta si ma veti lumina si pe mine.Va multumesc.

#12924
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Din pacate atat se poate.
Ultimul firmware oficial pentru acest device e din 25 ianuarie 2019 si are Android 6: https://xiaomifirmwa...com/miui/kenzo/

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate