Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Cu receiver HD pot sa vizionez pachetul FREESAT pe tv fara HD ?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
loko_eu

loko_eu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.01.2010
Buna ziua ! M-a preocupat receptia satelit pana prin anul trecerii la Na3.De atunci am cablu si nu mai m-a interesat receptia satelit.Am un receiver Philips DSR7201 HD si doresc sa-l dau unui vecin care nu-si permite sa plateasca abonament caruia sa-i montez o antena pe Eutelsat w2 sa receptioneze programele FTA .Dar are si televizor fara HDMI.Oare sa functioneze Tv-ul,sa redea in  mpg4?

#2
cristian68n

cristian68n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 01.06.2012
Sigur a functionat acest receiver ?? Este cumparat din tara ??Sau adus din afara ??
O imagine face o mie de cuvinte.!!!
Am avut cu ceva timp in urma ceva experiente cu un receiver TechniSat Digit MF4-S ,a fost folosit cu cartela la nemti pe Astra 19 Est...si aici nu prea mergea ..asa ca am cumparat de aici de la noi altul..
Attached File  P1070407.JPG   75.74K   55 downloadsAttached File  P1070408.JPG   75.77K   49 downloadsAttached File  P1070409.JPG   78.05K   44 downloads
alte detalii si aici :
http://forum.softped...sa/page__st__90

Edited by cristian68n, 07 January 2016 - 15:47.


#3
costea_nelu

costea_nelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 24.11.2010
Unele firme de satelit imperecheaza cartela cu cardul.

#4
cristian68n

cristian68n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 01.06.2012

View Postloko_eu, on 07 ianuarie 2016 - 15:21, said:

.... receptioneze programele FTA .Dar are si televizor fara HDMI.Oare sa functioneze Tv-ul,sa redea in  mpg4?
Televizorul este clasic sau lcd mai vechi ??
PS:
Cred ca receptorul se imperecheaza cu acel card....Posted Image Posted Image

Edited by cristian68n, 07 January 2016 - 15:56.


#5
manoman

manoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 25.10.2013
Daca receiverul e versiune deblocata (luat la liber, nu de la un furnizor de satelit, cu abonament) atunci o sa mearga perfect pe conexiunile RCA - alea rotunde, colorate - sau SCART. Dar binenteles doar la rezolutie SD.

#6
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Postez aici ca nu am gasit exact alta gaura unde sa ma bag si eu.


Am doua receivere de satelit, amandoua cam vechi. unul este BUSH BFSAT03HD (este "dedicat" receptionarii programelor freeview UK, cu posibilitatea de adaugare FTA, HDMI, USB, ethernet) si un altul HEADER MAXX 1000 cu slot de card cred ca "Xcrypt" este SD si are scart, ethernet.

Ce doresc este sa receptionez FTA romanesti pe Eutelsat 16A care vad ca sunt in mpeg4 si nu stiu care din acestea sunt compatibile.

Probabil ca voi gasi o alta solutie cand voi ajunge in tara sa-mi iau un abonament la "ceva" din oferte care sa fie prietenos.

Poate imi dati si ceva recomandari pentru asta.

Ca locatie sunt la EH5 2PF codul postal pe " dishpointer", poate sunt solutii mai bune.

Edited by keta, 23 January 2016 - 01:51.


#7
cristian68n

cristian68n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 01.06.2012
Dupa raza de acoperire a satelitului Eutelsat 16 est ,locatia de mai de sus este undeva la limita de acoperire si ai nevoie de o antena de cel putin 1,3m ! Iar nivelul la semnal este undeva la 40dbW..
http://www.satbeams.com/footprints
Aici se  poate verifica  acest  satelit daca are acoperirea mai buna ......
Iar aici sunt programele receptionate de mine pe acest satelit plus terestru :
http://forum.softped...sa/page__st__90

Edited by cristian68n, 23 January 2016 - 07:36.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate