Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Serviciul Apel WiFi Orange

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1409 replies to this topic

#217
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Și la mine și-a dat drumul mai înainte. Posibil să fi fost ceva local...

#218
eful2007

eful2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 12.10.2007
Funcționează apel wifi în afara României , dacă folosesc un serviciu VPN cu ip de Romania? Pe telefon.

#219
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
cu vpn de pe telefon nu merge, cel putin la samsung. merge cu vpn de pe routerul wifi.

#220
eful2007

eful2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 12.10.2007
Ok mulțumesc

#221
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.06.2009
Posesor de iphone 6s, ios 10.2.1
Se intampla din ce in ce mai des ca in momentul in care sunt apelat de cineva, apelul se initiaza pe cartela, desi sunt pe wificall. Sus la retea apare "orange-wifi", iar in momentul cand sunt apelat, sare in "orange", urmand ca la incheierea convorbirii sa apara din nou " orange -wifi". Cred ca la peste jumatate din apelurile primite se intampla asta, fara vreo logica anume, de exemplu daca sunt sunat de acelasi numar, o data se face apelul pe cartela iar a doua oara prin wifi.. Problema apare doar la apeluri primite, cand initiez eu apelul, convorbirea se face tot timpul prin wifi. Am sesizat acest aspect la orange, dar inca nu s-a rezolvat nimic.

#222
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,360
  • Înscris: 03.04.2004
La mine pe S7 merge fara cusur, posibil sa fie un bug in rom-ul tau. Am mai vazut problema asta expusa de tine si pe XDA.

#223
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
Cand esti pe WiFi si te suna cineva, primul pachet (SIP Invite) e f mare si e fragmentat in 2-3-4 bucati. In trecut am mai vazut ca Apple avea probleme cu treaba asta si cerea operatorilor sa le trimita fragmente mai mici sa le inteleaga si ei. O fi aceeasi problema. Ciudat, Apple testeaza destul de bine inainte sa lanseze servicii noi. Poate e de la ultimele "modernizari" ale retelei :). Treaba e ca daca telefonul nu raspunde pe VoWiFi, reteaua mai asteapta vreo 5-10 secunde si incearca sa forteze telefonul sa treaca pe 3G/2G ptr a realiza apelul cum se intampla si in cazul tau.

#224
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.06.2009
Nu ma pricep la detalii tehnice, dar e destul de frustrant, pt ca stau prost cu semnalul in casa si folosec wifi call de nevoie

Edited by sorin8181, 09 March 2017 - 07:39.


#225
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
Mai suna-i, bate-i la cap ... precis i-ai bagat in priza daca se intampla si altora.

#226
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,360
  • Înscris: 03.04.2004
Sa nu uitam ca e beta service, deci buguri mai sunt ok sa fie.

#227
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.06.2009
Daca mai sunt posesori de iphone care au problema asta, ar fi bine de stiut

#228
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,244
  • Înscris: 05.06.2002
tot iphone (6), am doua acces point-uri in casa, daca restartez routerul principal si telefonul, la acces point-ul la care se conecteaza prima data pe ala imi merge VoWiFi, pe celalalt nu. in rest, pe ala pe care merge pare a functiona ok.

#229
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
Am mai multe AP-uri, folosesc I7, I7+ si S7e. Nu am intampinat nimic din cele relatate.
Ies pe Vodafone ca ISP :)

#230
orbanbalint

orbanbalint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 26.09.2014

 sorin8181, on 08 martie 2017 - 22:12, said:

Posesor de iphone 6s, ios 10.2.1
Se intampla din ce in ce mai des ca in momentul in care sunt apelat de cineva, apelul se initiaza pe cartela, desi sunt pe wificall. Sus la retea apare "orange-wifi", iar in momentul cand sunt apelat, sare in "orange", urmand ca la incheierea convorbirii sa apara din nou " orange -wifi". Cred ca la peste jumatate din apelurile primite se intampla asta, fara vreo logica anume, de exemplu daca sunt sunat de acelasi numar, o data se face apelul pe cartela iar a doua oara prin wifi.. Problema apare doar la apeluri primite, cand initiez eu apelul, convorbirea se face tot timpul prin wifi. Am sesizat acest aspect la orange, dar inca nu s-a rezolvat nimic.
Și la mine uneori se întâmplă asta când sunt sunat, deci nu ești singur cu această problemă.

#231
cypryan1

cypryan1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 12.02.2014
La mine pe S6 e ok.

#232
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,360
  • Înscris: 03.04.2004
Problemele sunt pe iphoane, pe android pana acum pare ok.

#233
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.06.2009
sa speram ca la urmatorul update se remedieaza problema

#234
TheAgent

TheAgent

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 10.12.2015
Testat cu un sim prepay, telefon pe flight mode si WiFi On.

Recomandare: lasati iPhone pe flight mode si Wifi ON cand sunteti la locatie si dezactivati flight mode si WiFI cand nu sunteti la locatie.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate