Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Patronii romani...

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
82 replies to this topic

#73
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015

View PostBlueHazard, on 23 decembrie 2015 - 15:12, said:

Mi-a trimis un furnizor un mic pachetel cadou de Craciun.... si mi l-a luat patronu', desi era numele meu pe el.

Poate patronul e analfabet !


Ce? Sunt sanse.. si nu mici !

#74
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

View PostBlueHazard, on 23 decembrie 2015 - 18:40, said:

La tine erau produse bune. La mine era vorba de 25 de lei, cel mult

Ar trebui sa intelegi ca pentru unii "patroni" tot ce trece de 1 leu reprezinta o suma pentu care is dispusi sa-si mance kktu. Asta ii nivelu lor si n-ai cum sa le explici cand ei stiu altceva.
Is curios daca respectivu colaborator iti trimitea o felicitare in plic lipit o desfacea si pe aia sa vada ce scrie?

Aici nu-i vorba de cadou, sclav, stapan, angajat la firma "mea", ii vorba de lipsa de educatie. Nu deschizi o scrisoare care nu ti adresata tie chiar daca ajunge in cutia ta postala, nu raspunzi la telefonu mobil a altei persoane daca nu esti rugat, esti in vizita la cineva si suna soneria de la usa-nu te bagi in seama sa deschizi sa vezi cine ii, etc. La fel si cu pachetu asta, nu-i pe numele tau- nu-i a tau si punct, indiferent de unde si pe ce adresa a venit!

Edited by gabyxm, 23 December 2015 - 19:48.


#75
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
@initiator
De ce trebuie sa generalizezi daca unul e cum e?! (patronii romani.., de asta pleaca toti din tara, etc)

#76
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 23.10.2006
Apropo de ,,patroni" jegosi, eram la un magazin angajat si patronul respectiv venea c-am o data pe luna sa cumpere marfa de la noi, vine o data pe la sf. lui august si vazandu-ma bronzat ma intreaba daca am fost pe litoral, i-am zis ca da de vre-o 2 ori in anul ala, mi-a zis ca e bine ca imi da concediu al meu patron sa ma duc la mare ca el nu ar da, raspunsul meu a fost ca daca al meu patron nu ar fi dat as fi plecat in secunda urmatoare de la el si la cineva la care nu pot sa-mi iau concediu cand vreau nu as fi avut ce sa caut sa lucrez, a ramas surprins ca i-am raspuns asa, si pentru cei care trec prin Alexandria e vorba de patronul unui magazin de arme, banuiesc ca nu sunt prea multe prin zona, asta ca stie si angajati la cine lucreaza, daca vor citi ei sau prieteni de ai lor pe aici pe forum.

Edited by baribalu, 24 December 2015 - 08:04.


#77
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

View Postjericho, on 23 decembrie 2015 - 15:22, said:

asta nu e patron

He he he.Ba-i patron.Un "adevarat" patron.
Si cazul relatat mai sus nu-i singular.Se intampla si la case mai mari.
Mai exista si varianta cu bonurile cadou care se dau de catre producatori vanzatorilor din firmele partenere ca si stimulent,iar aceste bonuri ajung in mana patronilor care le impart ca si cum ar fi de la ei.
Si mai sunt si alte exemple in care maretii patroni "delapideaza" cadourile amarastenilor.


Un Craciun plin de bucurii,fericire si sanatate va doresc

#78
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumător înrăit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,653
  • Înscris: 26.03.2009
ca  sa  nu  vorbim  de  patronii  care  considera  ca  e  normal  sa  te  duci  la  munca  in  zilele  de  sarbatori  legale,
caci  nu-i  asa,  doar  nu  esti  bugetar?!

#79
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 23.10.2006
Daca e de acord sa plateasca dublu se mai merita sa te duci, acum depinde si cat ai pe ora.

#80
BlueHazard

BlueHazard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,347
  • Înscris: 18.06.2010

View PostQuantum, on 24 decembrie 2015 - 07:50, said:

@initiator
De ce trebuie sa generalizezi daca unul e cum e?! (patronii romani.., de asta pleaca toti din tara, etc)
Pai am trecut pana acum prin 4 patroni, si toti au fost la fel. probabil exista si persoane ok, dar procentul lor este infim.

#81
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Baga-ti carnatu si deschide o afacere online.

#82
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumător înrăit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,653
  • Înscris: 26.03.2009

View Postbaribalu, on 24 decembrie 2015 - 14:00, said:

Daca e de acord sa plateasca dublu se mai merita sa te duci, acum depinde si cat ai pe ora.
pai  nu  te  plateste  suplimentar  deloc.  considera  ca  salariul  minim  pe  economie  pe  care  ti-l  da e  suficient  ptr
  55-60  ore  pe  saptamana!sambata  ar  trebui  sa vii  si  cu  copiii  la  lucru,sa  faca  voluntariat!

Edited by sanderoalex, 24 December 2015 - 17:41.


#83
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 23.10.2006
At, ii dai mumu, sa munceasca el cu familia lui, in paranteza e usor sa vb cand ai un venit care iti poate permite sa rezisti cateva luni pana iti gasesti altceva de munca, la condiitiile de la noi taci pana gasesti altceva si at merita sa-l lasi cu ochii in soare si sa pleci a doua zi fara preaviz sau bagi un concediu medical scurt care sa acopere preavizul.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate