Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 

Lenovo A7010

* * * * * 1 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2004 răspunsuri în acest subiect

#73
bogdan074

bogdan074

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.580
  • Înscris: 11.04.2005
Ai primit mesajul de activare, pentru 4G?

#74
viperacupar

viperacupar

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 270
  • Înscris: 10.01.2014
Da. E ok, in apartament nu am 4G, dar afara zboara.

#75
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015
Mai trebuie să așteptăm cel puțin un an până operatorii vor mării acoperirea 4G. În Sibiu acoperirea 4G Orange-Vodafone indoor este foarte scăzută. În schimb afară ai semnal bun și viteze bune.

#76
anthony2000

anthony2000

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 695
  • Înscris: 17.05.2007
Ma bate gandul serios sa cumpar acest telefon, in toate review-urile ia cel putin 4 stele din 5. Singura chestie care nu imi place e faza cu butoanele neiluminate. O intrebare pentru cine a luat telefonul de la digi, in cutie se afla si o carcasa de protectie spate transparenta + folie ecran? Ca asa vad in unboxingurile de pe youtube. Momentan nu stiu ce sa aleg intre lenovoa7010 si asus zenfone 2 selfie, pretul cam la fel, specificatii cam la fel, singura chestie e ca lenovo poate fi luat in rate la digi. Daca e cineva care a butonat ambele telefoane as aprecia o parere competenta.

#77
Bluerainbow

Bluerainbow

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 16
  • Înscris: 06.11.2008
Da , primesti si carcasa de protectie , si folie + casti si alimentator.

#78
viperacupar

viperacupar

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 270
  • Înscris: 10.01.2014
Eu am avut numai tel cu taste neiluminate, nu ma deranjeaza. Dupa un timp le folosesti din reflex. Voiam si eu un zenfone2, era tot 1200 lei la emag, dar nu avea 4G pt digi. Sunt foarte multumit de alegerea facuta.

Plus ca vineri seara l-am comandat din digicare, prin curier, si marti la pranz l-am primit acasa. Pe vremuri asteptam si trei luni pana trimitea rds-ul ceva...

#79
bogdan074

bogdan074

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.580
  • Înscris: 11.04.2005
Nu mă deranjează ca nu are tastele luminate, devine foarte intuitiv după ceva timp. O problemă care am sesizat ca are e cu un card de 64G, după ceva timp o dată la 2-3 zile apare card eroare și se resetaeaza telefonul. Pun această problemă pe seamă cârdului fiind unul comandat din china.

#80
viperacupar

viperacupar

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 270
  • Înscris: 10.01.2014
Se reseteaza sau se restarteaza? Banuiesc ca la restart te referi. :) Cardul e noname? Ca oricum toate se fac in Asia...

#81
bogdan074

bogdan074

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.580
  • Înscris: 11.04.2005
Scuze, se restarteaza, cardul e noname, l-am mai folosit si intr-un aparat foto si cand si mi-a dat de cateva ori eroare si din aceasta cauza pun pe seama lui problema.

#82
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.262
  • Înscris: 19.08.2007
A7010-le are optiunea asta la apasarea lunga a tastei pe power?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cVs3Gf_m3hE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#83
bogdanbr2001

bogdanbr2001

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 14
  • Înscris: 16.10.2008
Nu, nu are.

#84
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.262
  • Înscris: 19.08.2007
Multumesc.

#85
viperacupar

viperacupar

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 270
  • Înscris: 10.01.2014
Ceva folii ati gasit? Asta cu care vine e cam de 2 lei... Si scrie pe ea Lenovo K5...

#86
anthony2000

anthony2000

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 695
  • Înscris: 17.05.2007
Multumesc pentru raspunsuri. Va mai rog o chestie, ce pareri negative aveti in lagatura cu lenovo A7010 ?

#87
viperacupar

viperacupar

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 270
  • Înscris: 10.01.2014
Despre telefon in sine eu nu am nimic negativ de spus pana acum. Il am doar de 3 zile. Dar ca sa barfim un pic, ma enerveaza ca la telefon negru au dat incarcator si casti albe. Iar castile au un design depasit si ma deranjeaza efectiv in urechi dupa 10 minute. Dar astea sunt "consumabile"... :)

#88
bogdanbr2001

bogdanbr2001

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 14
  • Înscris: 16.10.2008
Eu chiar nu am gasit nimic negativ pana acum. Raportul calitate /pret este foarte bun. Sunt ft multumit de telefon pana acum.

#89
viperacupar

viperacupar

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 270
  • Înscris: 10.01.2014

View Postbogdanbr2001, on 10 ianuarie 2016 - 21:05, said:

Sal. Am telefonul de 2 zile si pot spune per total ca sunt multumit.
Camera este decenta (la lumina naturala face poze chiar foarte bine)  si cred ca din setari se poate imbunatati.
Pretul eu zic ca este bun in raportul calitate/pret.Nu am probat castile dar sunetul pe difuzoare este foarte bun.
Web browsing / facebook se misca ireprosabil. Nu am apucat sa il testez in jocuri inca.
Bateria te tine cam o zi la o utilizare moderata, dar este de asteptat tinand cont de dimensiunea ecranului si rezolutie.
Ce am observat este ca 1 gb de ram este folosit constant fara vreo aplicatie deschisa. Poate imi spune cineva cum sa fac sa mai scad din folosirea lui.
Daca poate cineva sa imi dea niste seteri pt. a imbunatatii camera foto ar fi super.
Una peste alta il recomand.
Eu folosesc Avast cleanup si aplicatia preinstalata de curatare ram si am 1476 ram liberi.

#90
anthony2000

anthony2000

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 695
  • Înscris: 17.05.2007
Bine, va multumesc pt pareri, o sa-l comand si eu prin digicare.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate