Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Netflix România

* * * * - 24 votes
  • Please log in to reply
14222 replies to this topic

#7723
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Stranger Things 3 | Vară în Hawkins
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YFOs68d8EvY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7724
Grisu

Grisu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 29.08.2006
De ceva timp nu mai pot folosi Netflix varianta pt Romania, pentru ca a fost depistat ca nu mai sunt pe teritoriul RO.
Cel mai ciudat este ca un prieten are cont din Decembrie si foloseste contul inafara teritoriului, iar el nu a primit restrictionarea.
Am incercat sa folosesc contul meu de pe aceasi retea/ip, dar eu aveam restrictionarea si celalat cont nu.

Cum se realizeaza aceasta restrictionare? Pe IP, Device sau MAC sau cum altfel?
Nu de alta, dar vreau sa vad Lucifer si nu este diponibili in regiunea mea. Stiu posibilitatea de a folosi un VPN.

#7725
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
e posibil sa prietenul tau sa aiba contul impartit cu cineva din RO...si atunci o sa vada tot varianta de RO...

#7726
Grisu

Grisu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 29.08.2006
@raduors Exact, si el are impartit contu cu cineva din Ro, dar si eu am la fel. La mine 3 din 4 useri sunt in Ro.

#7727
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,893
  • Înscris: 25.12.2016
Ce parere aveti despre aceasta analiza?

Netflix mai are 175 de zile ca să producă un miracol... sau este terminat!

Netflix a schimbat modul în care ne uităm la televizor, dar nu a schimbat cu adevărat și la ce ne uităm. A realizat o creștere incredibilă luând distribuția din mâinile companiilor de cablu. În loc să urmărească The Office prin cablu, oamenii văd acum The Office la Netflix. Avantajul nu este sustenabil. Într-o lume în care poți urmări orice și oricând vrei, dominarea prin distribuție este foarte fragilă. Pentru că internetul a deschis un univers de opțiuni, conținutul exclusiv de calitate este de departe mai important decât orice. De aceea, Netflix nu reprezintă viitorul televiziunii. Anul trecut, jumătate din americanii între 22 și 45 de ani s-au uitat zero ore la televiziunea prin cablu. Și aproape 35 de milioane de cămine au renunțat la abonamentele la cablu în ultimii 10 ani. Toți acești oameni au trecut la servicii de streaming ca Netflix. Presa numește asta tăierea cablului. Tendința este mult mai distrugătoare decât înțeleg mulți. Eroziunea cablului eliberează fonduri bursiere de miliarde. Împreună, cele cinci mari companii de cablu au o valoare de 750 de miliarde de dolari. Și cei mai mulți investitori presupun că Netflix își va adjudeca cea mai mare parte din ce lasă în urmă companiile de cablu. Până acum au avut dreptate. Ați văzut prețul pe bursă al lui Netflix? A crescut cu 8.300% din 2009, lăsând-o chiar și pe Amazon în urmă. Dar succesul din trecut nu trebuie să vă păcălească. Citiți din nou: Netflix nu este viitorul televiziunii. 30 de milioane de oameni s-au conectat ca să vadă primul episod al ultimului sezon din Game of Thrones. În afara sportului, a fost unul din cele mai urmărite evenimente din istoria televiziunii. Conținutul original este rege, o știe și managementul lui Netflix. Compania a cheltuit 12 miliarde pentru aceasta anul trecut. A avut cu 88% mai multe programe originale decât cu un an înainte. Iar anul acesta va cheltui 15 miliarde. Pentru aceasta, Netflix apelează la împrumuturi. În prezent, datorează creditorilor 10,4 miliarde, cu 59% mai mult decât în 2017. Problema este că, oricât ar cheltui, nu are cum să se pună cu marele său rival. Disney intră în cursă. Este una din cele mai emblematice companii americane. Walt Disney l-a creat pe Mickey Mouse în 1928. În următoarele opt decenii, compania a construit un imperiu. Peste 160 de milioane de oameni i-au vizitat parcurile tematice anul trecut. Și este și una din cele mai mari companii de media din lume. Dar în ultimul deceniu o bună parte din afacerile sale au fost perturbate. Peste o treime din veniturile lui Disney provin din distribuția prin cablu. Așa că tăierea cablului a lovit-o puternic. Dar peste 175 de zile, Disney va lansa propriul serviciu de streaming, denumit Disney+. Va cere 6,99 $/lună – cam cu 6 dolari mai puțin decât Netflix, de la care își va retrage tot conținutul. Disney deține Marvel, Pixar Animations, Star Wars, ESPN, National Geographic, Modern Family și The Simpsons. Ca să nu mai vorbim de personaje clasice ca Mickey Mouse și Donald Duck. În șase din ultimii șapte ani, Disney a produs filmul cu cele mai mari încasări. Iată lista filmelor cu cele mai mari câștiguri din 2018: Avengers Infinity War; Black Panther; Jurassic World Fallen Kingdom; Incredibles 2; Bohemian Rhapsody. În afară de Jurassic World, toate sunt producții Disney. Evident, Disney este regele blockbusterului. În ultimii șase ani, fiecare film al său a adus în medie încasări de 1,2 miliarde de dolari. Imaginați-vă. Disney pune pe platformă un blockbuster ca Avengers Endgame în acceași zi cu lansarea lui în cinematografe. După câteva săptămâni nu mai e în săli. Nu poți să-l cumperi. Nu poți să-l închiriezi. Ca să-l vezi trebuie să te abonezi la Disney+. De exemplu, singurul loc unde copiii sau nepoții voștri vor putea vedea Toy Story 4 sau Frozen 2 va fi Disney+.Vă puteți imagina câți părinți se vor abona? La 6,99 dolari/lună, care familie cu copii sub 12 ani nu se va abona? În plus, Disney deține 60% din Hulu, al doilea serviciu de streaming ca mărime și viteză de creștere. A demonstrat că poate produce filme și spectacole pe care lumea vrea să le vadă. Proprietatea unor francize emblematice ca Star Wars nu poate fi evaluată în bani. Între timp, Netflix va pierde multe din cele mai bune filme, pe lângă milioanele de abonați care vor trece la Disney+. Câtă vreme Netflix se îndatorează testând noi programe, Disney le are de pe acum pe cele mai bune în arsenalul propriu. (Forbes)
https://economie.hot...te-terminat.htm

#7728
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
Aberatii... nu o sa renunte nimeni la Netflix pentru Disney+.

P.S. Articolul ala e o traducere a unui articol din engleza cel mai probabil facut la comanda celor de la Disney.

Edited by LensFlare, 23 May 2019 - 20:32.


#7729
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Eu am citit până aici: Anul trecut, jumătate din americanii între 22 și 45 de ani s-au uitat zero ore la televiziunea prin cablu.
După aceea am și renunțat. E falsă și afirmația aia.

Mi-a sărit însă în ochi și asta:

Succesul din trecut nu trebuie să vă păcălească. Citiți din nou: Netflix nu este viitorul televiziunii. Posted Image

Cine a zis că ar fi viitorul? Normal că nu, nici nu se dorește acest lucru. Nu a fost creat să înlocuiască ceva.

Edited by _-KALMAN-_, 23 May 2019 - 20:58.


#7730
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
In plus Disney produce de regula filme ce se urmaresc la cinematograf si nu cred ca o sa renunte la incasarile imense din cinema si sa dea filmele de tip block buster direct in platforma...

Edited by LensFlare, 23 May 2019 - 21:26.


#7731
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
In state e posibil ca Netflix sa mai piarda din abonati. Paca cand Disney se va intinde in toata lumea mai dureaza 2-3 ani pe putin, timp destul ca Netflix sa se reorienteze.

#7732
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Articolul asta este o mizerie. Aia habar nu au de legi si de drepturile de autor. Nu stiu ce de au mai scris asa ceva.

#7733
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Orange is the New Black | Ultimul sezon
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bdNP3PypdUg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Djinn | Trailer principal
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kcN5jUzl4qk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Povești din San Francisco | Cu Laura Linney și Ellen Page
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UmYSGijWFFE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7734
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Abia aștept. :D

Attached File  roast.png   969.12K   110 downloads

#7735
Furiosa

Furiosa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 20.02.2017
Our Planet - foarte bun documentarul,recomand cu incredere,imagini unice si multe lucruri de invatat pentru omenire.

#7736
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,979
  • Înscris: 06.09.2004
E 4K?

#7737
Orangetm

Orangetm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 07.11.2007

View Postisr2002, on 25 mai 2019 - 08:46, said:

E 4K?
2160p 4K UHD

#7738
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,979
  • Înscris: 06.09.2004
Merci. Sa stii ca n-am intrebat degeaba; pana la Craciun imi iau si eu un tv 4K, deci nu ma uit la documentar pana atunci.

#7739
Orangetm

Orangetm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 07.11.2007

View Postisr2002, on 25 mai 2019 - 14:15, said:

Merci. Sa stii ca n-am intrebat degeaba; pana la Craciun imi iau si eu un tv 4K, deci nu ma uit la documentar pana atunci.
E chiar must see. În 4K e și mai bine. Netflixul are multe documentare bune. Eu îl țin pentru partea asta. Dacă mai găsesc și vreun film pe gustul meu de cinefil, e și mai bine. Și sunt și din alea din vreme în vreme.

#7740
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009

View PostLensFlare, on 23 mai 2019 - 20:31, said:

Aberatii... nu o sa renunte nimeni la Netflix pentru Disney+.

P.S. Articolul ala e o traducere a unui articol din engleza cel mai probabil facut la comanda celor de la Disney.

Tradus de pe Forbes. Care sunt "recunoscuti" pentru impartialitate.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate