Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Netflix România

* * * * - 24 votes
  • Please log in to reply
14222 replies to this topic

#4753
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
La cât de absurd a fost sezonul 3 ar fi fost culmea o continuare. :lol:

#4754
Robert_85

Robert_85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 19.09.2014
Macar tu ai rezistat pana acolo . Eu am renuntat dupa 4 episoade din sezonul 2 .Posted Image

#4755
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Primul sezon a fost interesant, dar apoi a inceput sa o ia pe aratura. Nici eu nu m-am apucat de sezonul 3 si din ce spuneti voi, bine am facut.

#4756
Ina.Click

Ina.Click

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 09.07.2007
Recomand Barakah meets Barakah. Comedie romantica din Arabia Saudita.
Chiar e funny si chiar are si romantism.
La cat sunt eu de plina de prejudecati - pe care macar mi le asum - filmul asta a fost o surpriza adorabila.

#4757
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Daca tot ne laudam cu prejudecatile, la mine sunt asa de mari, ca nu ma uit la filme/seriale dacat daca sunt in engleza, sau au obtiunea de audio in engleza (ex. "3 %"). Sunt foarte constient ca sunt destule filme/seriale valoroase si in alte limbi, dar.... Cred ca am ramas cu pata asta pe creier de cand am vazut o caseta video cu Rambo 2 dublat in ungureste.

#4758
swantonbmb

swantonbmb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 30.05.2009
Am vazut Suburra cand a aparut, mi-a intrat cu audio in italiana, dar am zis sa mut pe engleza sa vad cum e. Chiar daca nu inteleg mai nimic din ce zic, prefer oricand sa urmaresc varianta in italiana decat cea in engleza. Nu stiu, mi se pare ciudat sa urmaresti cu dublajul in engleza. La fel si la primul sezon din El Chapo.

Apropo, nu se stie nimic de sezonul 2 din Marseille?

#4759
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
A fost reînnoit și probabil o să-l avem în 2018 https://tvseriesfina...-french-series/

#4760
Ryth3n

Ryth3n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 05.07.2011
Noutăți în noiembrie pe Netflix

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kNHhPZLHcfQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4761
ervin8571

ervin8571

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 732
  • Înscris: 15.06.2007

View PostIna.Click, on 24 octombrie 2017 - 18:25, said:

Recomand Barakah meets Barakah. Comedie romantica din Arabia Saudita.
Chiar e funny si chiar are si romantism.
La cat sunt eu de plina de prejudecati - pe care macar mi le asum - filmul asta a fost o surpriza adorabila.

Mie mi se pare propagandă si PR

#4762
DioBio

DioBio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 08.03.2016
Salutare tuturor! Nu merge schimbarea culorii pentru subtitrare si nici setarea ca aceasta sa fie transparenta in setarile contului.
Desi schimb setarile, subtitrarea ramane tot pe culoarea alba. O alta problema este lipsa dezactivarii pt optiunea hdr. Este f obositor pt mine sa vad un film in hdr cu contrastul la maxim. As prefera sa fie o optiune de unde as putea dezactiva aceasta functie. Am un samsung 40ju6440 si nu are optiune in meniul tv-ului pt dezactivare hdr. Mai am un tv samsung 32f5300 si nu merg deloc subtitrarile. Stiti cumva cum as putea rezolva aceste probleme? Multumesc anticipat!

#4763
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Culoarea nici eu nu am reusit sa o schimb, am un LG 55UH668V. Din ce spuneau colegii anterior pe forum, cu modelele mai vechi sunt probleme cu titrarea in romaneste. Nu mai spun, ca am incercat si pe TV-ul pe care l-am avut anterior, SAMSUNG 32d5500, printre primele modele de smart tv, habar nu are de Netflix. Ba a ramas si fara youtube. Si binenteles ca toti producatorii nu mai ofera update-uri la tv-urile aparute de 2-3 ani, avand interes sa vanda noile modele. Asta e politica.
Cel mai convenabil mi se pare achizitionarea un cromecast sau unui mediaplayer cu android, fata de un tv nou.

#4764
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
La subtitrarea in romana nu puteti schimba mare lucru, e din cauza formatului acesteia (cel putin asa au zis la support) si probabil (completez eu) din cauza diacriticelor ce nu sunt prezente fonturile disponibile la Netflix.
Pe mine ma deranja ca e prea mare fontul la subtitrarea in romana.

Edited by LensFlare, 26 October 2017 - 13:43.


#4765
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014

View Postdanyel61, on 26 octombrie 2017 - 13:00, said:

Culoarea nici eu nu am reusit sa o schimb, am un LG 55UH668V. Din ce spuneau colegii anterior pe forum, cu modelele mai vechi sunt probleme cu titrarea in romaneste. Nu mai spun, ca am incercat si pe TV-ul pe care l-am avut anterior, SAMSUNG 32d5500, printre primele modele de smart tv, habar nu are de Netflix. Ba a ramas si fara youtube. Si binenteles ca toti producatorii nu mai ofera update-uri la tv-urile aparute de 2-3 ani, avand interes sa vanda noile modele. Asta e politica.
Cel mai convenabil mi se pare achizitionarea un cromecast sau unui mediaplayer cu android, fata de un tv nou.
Binenteles cel mai convenabil e chromecast sau cine nu poate, ramane si varianta cu hdmi din laptop sau pc. In felul asta nu ai probleme de compatibilitate si nici nu trebuie sa astepti updateuri de la producatori.

#4766
furceag

furceag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 797
  • Înscris: 09.10.2005
Există posibilitatea de a derula cîte 10-15 secunde (sau alta decît cea de 30 secunde) sau de a mări viteza de redare?
Dacă telefonul /tableta are root, funcționează netflix?

#4767
traidory

traidory

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 19.02.2012

View Postfurceag, on 27 octombrie 2017 - 13:18, said:

Dacă telefonul /tableta are root, funcționează netflix?
Functioneaza daca folosesti Magisk.

#4768
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,948
  • Înscris: 12.07.2008
Ce mult contează sa ai pe cine trebuie la un film/serial, mai ales unul cu actori necunoscuţi ! Mă refer la "Mindhunter" şi la David Fincher ! Excelent regizor, iar jocul camerei de filmat este genial, cred că de aia, altminteri nu ştiu dac-ar fi fost aşa de bun serialul, părerea mea !

#4769
xhermesx

xhermesx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 14.03.2007
Incredibil, nu scapam de LGBT nici pe Star Trek-ul nou aparut! Sunt fan de peste 20 de ani Star Trek, trebuie sa recunosc ca este prima oara cand apar personaje de acest gen, speram ca macar aici sa nu mai vad aceasta minoritate in contextul in care oricum deja exista hipersaturatie pe celelalte filme de pe Netflix si nu numai. Sper sa nu fiu offtopic, minoritar cred ca inca nu sunt.

#4770
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
Macar au fost mai cu perdea in Star Trek, nici macar nu s-au sarutat. :)))

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate