Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 

Banca Transilvania - opinii , pareri , impresii

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
10651 replies to this topic

#1477
alexstan120

alexstan120

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 03.05.2016
Deci e o problema de la ei

#1478
alexstan120

alexstan120

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 03.05.2016
Se pare ca si-a revenit

#1479
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019
Am trimis pe cineva din familie astăzi să-și facă un "cont de economii" nu cont curent, nu depozit, în euro și văd că a venit cu "contract de depozit cu acumulare" pe 5 ani! WTF?! I-au zis că au numai la lei "cont de economii"!

#1480
orbanbalint

orbanbalint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 26.09.2014
Există cont de economii și pentru euro. Foarte probabil a înțeles ceva greșit.
https://www.bancatra...ri-de-economii/

#1481
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019

View Postorbanbalint, on 24 aprilie 2019 - 13:26, said:

Există cont de economii și pentru euro. Foarte probabil a Ăźnțeles ceva greșit.
https://www.bancatra...ri-de-economii/
Cred că la BT depozitul cu acumulare și contul de economii este același produs.

#1482
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am vazut la automatele BT Express Plus, care nu sunt atat de dese precum cele standard si care accepta ceva mai multe operatiuni ca au simbolul contactless, undeva in dreapta jos. Am vazut asta dupa ce am depus banii pe card.

A incercat cineva? Se poate folosi cardul fara a il introduce in bancomat sau mai bine cu telefonul prin NFC/BT Pay?

Edited by MembruAnonim, 24 April 2019 - 14:49.


#1483
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Ar fi un avantaj cu contactless ca nu mai pot sa-ti retina cardul abuziv in bancomat sa umbli dupa aia sa-l recuperezi.

#1484
alexstan120

alexstan120

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 03.05.2016

View PostMembruAnonim, on 24 aprilie 2019 - 14:48, said:

Am vazut la automatele BT Express Plus, care nu sunt atat de dese precum cele standard si care accepta ceva mai multe operatiuni ca au simbolul contactless, undeva in dreapta jos. Am vazut asta dupa ce am depus banii pe card.

A incercat cineva? Se poate folosi cardul fara a il introduce in bancomat sau mai bine cu telefonul prin NFC/BT Pay?

Cardul functioneaza fara probleme asa!Am incercat cu telefonul dar imi da eroare!Am sunat la ei si au spus ca se rezolva pentru ca inca se lucreaza la aplicatie ca sa mearga!
Si merge si cu alte carduri functia asta!Eu am mai incercat cu Revolut si merge!

Edited by alexstan120, 24 April 2019 - 17:06.


#1485
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,714
  • Înscris: 11.01.2005
Acum cateva zile si 2 pagini mai sus am povestit cum m-am autentificat pe ATM cu telefonul, fara card Posted Image

View Postalexstan120, on 24 aprilie 2019 - 17:06, said:

Si merge si cu alte carduri functia asta!Eu am mai incercat cu Revolut si merge!
Nu mai bagi cardul dar bagi PIN-ul presupun? La autentificarea cu BTpay pe ATM nu mai tastezi nici un PIN ...

#1486
alexstan120

alexstan120

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 03.05.2016

View Postvladut_v, on 24 aprilie 2019 - 21:14, said:

Acum cateva zile si 2 pagini mai sus am povestit cum m-am autentificat pe ATM cu telefonul, fara card Posted Image

Nu mai bagi cardul dar bagi PIN-ul presupun? La autentificarea cu BTpay pe ATM nu mai tastezi nici un PIN ...

Da!Si apar optiunile normale.
Tu esti mai norocos ca iti merge BT Pay la bancomat!La mine nu a vrut deloc!Imi zica ca nu accepta cardul si sa contactez banca!Sper sa se rezolve,totusi!

Edited by alexstan120, 25 April 2019 - 05:38.


#1487
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Daca va suna 0373.550.301 nu raspundeti, Truecaller a blocat automat apelul pe motiv de spam. Cica ar fi de la BT. Am cautat nr pe net, si mai multe pers ar fi fost apelate.

Edited by Vlad_22, 25 April 2019 - 09:52.


#1488
Virguros

Virguros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 30.09.2018
Eu am blocat, fara Truecaller, toate apelurile si SMS de la numerele care nu sunt in agenda.
Nu simt lipsa niciunui apel 'pierdut' astfel!

Totusi, s-ar putea sa fi pierdut castiguri substantiale, la diverse promotii! Dar bine ca n-am aflat de ele!

Dar, ca sa fiu corect, 'lucrez' pe persoana fizica. Deci nu sunt magazin online sau casa de comenzi.

#1489
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
Au acum un Bug supărător atunci când deschizi contul online , practic tu pui datele corect CNP număr de telefon și aia le greșesc , la mama a mers corect crearea contului, la tata și la fratele meu i-au greșit CNP-urile și numerele de telefon , practic nu pot sa le activez BT24 Facturi sau Livia de la BT pe telefonul lor , nu merge aplicația BTPay , Cardurile erau activate default fara sa le activeze la ATM , pinul era trecut pe foaia cardului cu pixul , nu a venit codul de activare prin sms așa cum era normal.Si ei inca îți iau 5 lei comision minim la încasările interbancare.In plus sunt momente când cad serverele de la internet , mobilebanking și in aplicația BTPAY , deci nu va bazați atunci când vreți să mergeți la cumparaturi că aveți aplicația BTPay și nu va trebuie cardul , sunt momente când nu se conectează la server și scrie Oops , s-a produs o eroare când intri in ea.

Edited by andupustiu, 26 April 2019 - 02:55.


#1490
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View PostVlad_22, on 25 aprilie 2019 - 09:51, said:

Daca va suna 0373.550.301 nu raspundeti, Truecaller a blocat automat apelul pe motiv de spam. Cica ar fi de la BT. Am cautat nr pe net, si mai multe pers ar fi fost apelate.

In general suna sa incerce sa va ia bani in plus, nu sa va dea, mai bine nu le raspundeti. Ori va suna de la BT sa va propuna servicii suplimentare platite, ori va suna unii de la asigurari de viata tot ca sa va ia banii.

Nimeni nu va suna sa va dea niste bani.

Edited by Kres, 26 April 2019 - 05:42.


#1491
Virguros

Virguros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 30.09.2018

View PostKres, on 26 aprilie 2019 - 05:42, said:

In general suna sa incerce sa va ia bani in plus, nu sa va dea, ...
Nimeni nu va suna sa va dea niste bani.

Mai suna sa-ti si dea!

Spre exemplu bani imprumut!  Cu dobanzi 'simtite'. Adica nu de zero virgula ceva, ci de 10 virgula ceva. Deci, cum zici! Tot iti ia, pana la urma...

#1492
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Băncile daca te suna să-ți propună ceva sau să-ți "dea" , e clar că ceva nu miroase a bine și că îți vor lua cu 2-3 maini înapoi. Îți dau ei ceva dar îți iau din alta parte.

Edited by Vlad_22, 26 April 2019 - 11:00.


#1493
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View PostVirguros, on 26 aprilie 2019 - 10:08, said:


Mai suna sa-ti si dea!

Spre exemplu bani imprumut!  Cu dobanzi 'simtite'. Adica nu de zero virgula ceva, ci de 10 virgula ceva. Deci, cum zici! Tot iti ia, pana la urma...

Mult, nene, mult... In tarile civilizate din UE dobanzile sunt in jur de 5%

#1494
orbanbalint

orbanbalint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 26.09.2014
Țările civilizate, despre care vorbești au o economie mult mai mare, mai stabilă și mai productivă decât România și legislația bancară nu se modifică de la o zi la alta, ca la noi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

4 user(s) are reading this topic

1 members, 3 guests, 0 anonymous users

RV1923

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate