Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Galaxy A5 (2016) - discutii generale

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
3376 replies to this topic

#2215
maricelstan

maricelstan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 17.01.2010
Am achizitionat si eu un A5 la abonament acum doua zile-n urma. Am si eu o intrebare pentru cei care l-am luat nou...la voi pe camera spate si pe butonul home nu era folie? Eu stiu cand am luat prima data S6 nou, avea.

#2216
vss

vss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 25.10.2006

View Postmaricelstan, on 09 martie 2017 - 18:42, said:

Am achizitionat si eu un A5 la abonament acum doua zile-n urma. Am si eu o intrebare pentru cei care l-am luat nou...la voi pe camera spate si pe butonul home nu era folie? Eu stiu cand am luat prima data S6 nou, avea.

Al meu luat de la Orange la prelungire abonament nu a avut, doar folie pe display si pe spate, pe care desigur le-am dat jos imediat !

#2217
thealliens

thealliens

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 08.10.2008
Eu zic ca o sa primim nougatul.

Attached Files



#2218
fab1an

fab1an

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 23.12.2010

View Postthealliens, on 10 martie 2017 - 08:49, said:

Eu zic ca o sa primim nougatul.
Tu sau sursa ta? :D

#2219
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015

View Postthealliens, on 10 martie 2017 - 08:49, said:

Eu zic ca o sa primim nougatul.
Si dacă nu vine e tragedie ? Merge foarte bine și 6... de ce trebuie neapărat 7 ?

#2220
sgs2pls

sgs2pls

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 21.11.2014
Salut,
A mai patit cineva ca sa ii apara o pata in coltul stg jos doar cand este setata imaginea aia cu mov? Apare si pe ecranul de blocare, tot pe aceiasi imagine dar mult mai grav si este in miscare( adica pleaca din colt si se duce cam un sfert din ecran si apoi revine). Petele au culori mai intense decat acel mov al imaginii de fond, nu negru sau alte culori.  CA SA SE VADA DEFECTUL TREBUIE SA FIE INTUNERIC SI INTENSITATEA DISPLAY-ULUI SA FIE PE MINIM. Defectul este observat pe 2 telefoane, al meu(3luni) si al prietenei (nou) si este absolut identic pe ambele telefoane. :(

#2221
bluke424

bluke424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 30.06.2011

View Posttiestodj20, on 09 martie 2017 - 08:23, said:

Primim si noi update la Android Nougat?
prin mai-iunie ar trebui să-l primim și noi, dar, cum ziceau colegii, de unde atâta grabă? Marshmallow a ajuns la maturitate, ai ultimele patch-uri de securitate (februarie 2017, în curând va veni și pentru luna martie), este stabil, rapid, eficient, merg toate aplicațiile fără nicio problemă. în afară de Grace UX, nu o să aducă mare lucru. acum versiunea 7.0 are probleme până și pe S7 (bateria ține mai puțin, sunt unele incompatibilități cu diverse aplicații șamd.)

View Postmaricelstan, on 09 martie 2017 - 18:42, said:

Am achizitionat si eu un A5 la abonament acum doua zile-n urma. Am si eu o intrebare pentru cei care l-am luat nou...la voi pe camera spate si pe butonul home nu era folie? Eu stiu cand am luat prima data S6 nou, avea.
nici al meu nu a avut folii pe cameră și pe butonul home, luat de nou de BF de la EMAG.

View Postsgs2pls, on 10 martie 2017 - 16:07, said:

Salut,
A mai patit cineva ca sa ii apara o pata in coltul stg jos doar cand este setata imaginea aia cu mov? Apare si pe ecranul de blocare, tot pe aceiasi imagine dar mult mai grav si este in miscare( adica pleaca din colt si se duce cam un sfert din ecran si apoi revine). Petele au culori mai intense decat acel mov al imaginii de fond, nu negru sau alte culori.  CA SA SE VADA DEFECTUL TREBUIE SA FIE INTUNERIC SI INTENSITATEA DISPLAY-ULUI SA FIE PE MINIM. Defectul este observat pe 2 telefoane, al meu(3luni) si al prietenei (nou) si este absolut identic pe ambele telefoane. :(
nu este niciun defect, așa se comportă toate ecranele AMOLED, mai ales la luminozități mai mici (țineți cont că acest telefon folosește PWM pentru controlul luminozității.) dacă deschizi Chrome și închizi toate tab-urile, o să rămâi îngrozit când vei vedea „uniformitatea” acelui fundal gri. bucură-te de ecran că este unul foarte bun pentru acest preț.

#2222
vss

vss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 25.10.2006

View Postbluke424, on 10 martie 2017 - 16:46, said:

acum versiunea 7.0 are probleme până și pe S7 (bateria ține mai puțin, sunt unele incompatibilități cu diverse aplicații șamd.

Ba dimpotriva, din experienta proprie (detin si utilizez si un S7 edge) pot spune ca N chiar daca nu ma atrage neaparat ca design si conceptie, e mult mai putin gurmand cu bateria decat MM, e rapid, fluent si momentan nu am intampinat incompatibilitati cu aplicatiile instalate, developerii se adapteaza rapid si vin cu update-uri frecvent ! Ce-i drept, pana va ajunge si 7 la maturitate o sa mai dureze ceva ! Sa nu uitam ca de acum S8 bate la usa deci vor da cezarului ce e al cezarului !

Pe de alta parte sunt de acord ca nu ar trebui sa privim cu foarte multa nerabdare spre N pentru A5 (2016), niciodata N pentru al nostru terminal in discutie nu o sa fie ce e N pentru S7, 6.0.1 acum e matur, adaptat si simbioza firmware/hardware in acest moment e ideala pentru daily use, sa ne bucuram de el asa cum e pentru ca e un device foarte bun ! Sper doar sa continue cu livrarea de patch-uri de securitate (pana vine N) ceea ce cred ca se va si intampla !

#2223
maricelstan

maricelstan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 17.01.2010

View Postsgs2pls, on 10 martie 2017 - 16:07, said:

Salut,
A mai patit cineva ca sa ii apara o pata in coltul stg jos doar cand este setata imaginea aia cu mov? Apare si pe ecranul de blocare, tot pe aceiasi imagine dar mult mai grav si este in miscare( adica pleaca din colt si se duce cam un sfert din ecran si apoi revine). Petele au culori mai intense decat acel mov al imaginii de fond, nu negru sau alte culori.  CA SA SE VADA DEFECTUL TREBUIE SA FIE INTUNERIC SI INTENSITATEA DISPLAY-ULUI SA FIE PE MINIM. Defectul este observat pe 2 telefoane, al meu(3luni) si al prietenei (nou) si este absolut identic pe ambele telefoane. Posted Image
La mine nu apare nici-o pata...nu stiu ce imagine ai pus tu, dar le-am incercat pe toate, si nu am observat asa ceva.

#2224
sgs2pls

sgs2pls

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 21.11.2014

View Postmaricelstan, on 10 martie 2017 - 17:30, said:

La mine nu apare nici-o pata...nu stiu ce imagine ai pus tu, dar le-am incercat pe toate, si nu am observat asa ceva.

incearca si pe intuneric cu a2 a imagine de fond, pune-o si pe ecranul de blocare.

#2225
maricelstan

maricelstan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 17.01.2010
Cu raspunsul sau respingerea apelurilor in buzunar ce solutii ar fi? . Mi se intampla in fiecare zi.

#2226
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007
Poate ar fi buna o husa care acoperă ecranul...

#2227
alcatel

alcatel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.01.2007
Si eu am aceeasi problema cu respingerea apelurilor.

#2228
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Si eu am avut aceasta problema, dar de cand am dezactivat single tap mode (settings/accesibility) nu mi s-a mai intamplat.

Edited by prisonbreak, 12 March 2017 - 15:18.


#2229
maricelstan

maricelstan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 17.01.2010

View Postprisonbreak, on 12 martie 2017 - 15:18, said:

Si eu am avut aceasta problema, dar de cand am dezactivat single tap mode (settings/accesibility) nu mi s-a mai intamplat.
pai este default dezactivata

#2230
dani68

dani68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 10.04.2009
Am o problema,cand vorbesc pe video chat pe messenger facebook ma aud in ecou si toate zgomotele din apropiere la fel,a mai intalnit cineva aceasta situatie? Am crezut la început ca e din cauza retelei dar si ficamea are acest telefon si este in alta retea si la fel face si al ei.

Edited by dani68, 13 March 2017 - 18:01.


#2231
maricelstan

maricelstan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 17.01.2010
La mine s-a cam zgariat butonul home...afecteaza garantia din cauza acelor zgarieturi?

#2232
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015
Doar dacă se vor considera soc mecanic

Adică provocate de Căzătură

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate