Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Grila R.C.S. & R.D.S. Digital TV

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
299 replies to this topic

#289
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 29.04.2010
Am dat 1 exemplu de cat is de profesionisti, ma doare fix in qur de semnalul lor. Am vodafone cablu ca back up, net 5G orange… nu sunt neam de reclamagiu. Instalatia aia e de 3 ani asa, so… f’em all.

#290
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 10.01.2007

 dincadan78, on 15 iulie 2023 - 20:58, said:

Am dat 1 exemplu de cat is de profesionisti, ma doare fix in qur de semnalul lor. Am vodafone cablu ca back up, net 5G orange… nu sunt neam de reclamagiu. Instalatia aia e de 3 ani asa, so… f’em all.
Nu trebuie sa fi neam de "reclamagiu" ca sa faci o sesizare... totusi ai pus o poza pe forum.....in fine...


#291
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,050
  • Înscris: 06.02.2012

 gabrielfane, on 15 iulie 2023 - 18:08, said:

Treci omule pe digital și atunci o sa ai promptitudine in rezolvarea problemelor
Pai, sunt la digital bre, despre ce vorbim.

Attached Files



#292
petrepescarul

petrepescarul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 15.02.2012
Verifica instalatia din locatie, mufe, cablu, splitere ce ai tu acolo.
Din ont de la digi trage un cablu direct in tv, fa o proba, daca ai macroblocuri si ce ai mai spus ca intilnesti e din cauza lor.
Daca din ont cu cablu direct in tv nu ai macroblocuri sau alte probleme ai instalatia din locatie imperfecta, o mufa defecta, un cablu intrerupt, un spliter defect, ai spus ca ai 5 TV-uri...

Edited by petrepescarul, 16 July 2023 - 11:02.


#293
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,050
  • Înscris: 06.02.2012
Da, cu cablu conectat  la iesirea tv din ONT, la un tv, e dezastru, multe canale nu de vad, iar pe analog e ceva ca un fel de imagine abia se distinge din pureci.
Ca distribuitor am un amplicator cu o intrare si 8 iesiri, gama profi, fara e dezastru, asa ca trebuie sa vina echipa sa remedieze problema.

#294
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006

 leomagic44, on 16 iulie 2023 - 10:03, said:

Pai, sunt la digital bre, despre ce vorbim.
Suna din nou in centrala atunci. Le spui ca ai abonament Digital Popular si ca ai probleme cu anumite canale.

Sunt obligati sa iti asigure suport tehnic si sa trimita pe cineva la locatie ca sa verifice la fata locului. ;)

#295
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 29.04.2010
Vad ca a aparut radio Dance FM pe 1003 semnalizat ca post tv, in grila.

#296
AOADRIAN

AOADRIAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 21.09.2012
Confirm pentru București.

#297
Geo7

Geo7

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 29.12.2023
De ce nu renunță digi la canalele SD ?
, nu de alta dar mă tot încurc degeaba și îmi ocupă grila aiurea .
Nu cred ca mai sunt așa multe TV SD și acum la cât de ieftine sunt TV oricine își permite un hd , să nu zic 4k.

#298
jully1994

jully1994

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,401
  • Înscris: 27.02.2012

View PostGeo7, on 03 ianuarie 2024 - 21:39, said:

De ce nu renunță digi la canalele SD ?
, nu de alta dar mă tot încurc degeaba și îmi ocupă grila aiurea .
Nu cred ca mai sunt așa multe TV SD și acum la cât de ieftine sunt TV oricine își permite un hd , să nu zic 4k.
Problema e la cei cu decodoare SD...nu au HD pe stoc să le înlocuiască. Iar dacă cei care le folosesc nu au DVB-C intern, vor rămâne cu analogic care e net inferior.

#299
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,231
  • Înscris: 22.02.2017
Macar sa scoata si ei dublurile la ce exista deja pe analogic sau la canale gen HBO...

#300
haistiinta

haistiinta

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 29.10.2022

View Postpetrepescarul, on 16 iulie 2023 - 11:02, said:

Verifica instalatia din locatie, mufe, cablu, splitere ce ai tu acolo.
Din ont de la digi trage un cablu direct in tv, fa o proba, daca ai macroblocuri si ce ai mai spus ca intilnesti e din cauza lor.
Daca din ont cu cablu direct in tv nu ai macroblocuri sau alte probleme ai instalatia din locatie imperfecta, o mufa defecta, un cablu intrerupt, un spliter defect, ai spus ca ai 5 TV-uri...
  Si eu am avut probleme cu anumite canale,nu se mai vedeau sau se vedeau cu intrerupere,am crezut ca e de la cablurile mele dar era defect ontul(netul functionna).A venit o echipa a facut niste masuratori si au schimbat ontul,acum am semnal full pe toate frecvențele.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate