Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

D.C.S. - Akta - TV cablu digital - Topic general -

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
359 replies to this topic

#37
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
La capitolul documentare, nu am de ce mă plânge, au o grilă foarte bună, mult mai bună ca cea a RCS, dar sub Telekom/UPC. Pe sport și mai ales pe HD e problema lor, sper să ajungă la un acord măcar pentru Eurosport (deși asta ar însemna reapariția întregului pachet Discovery și eliminarea celor prezente, în anumită măsură, foarte bune, de altfel). Din ”fericire” așa ceva nu se va întâmpla prea curând (doar dacă nu îi cumpără UPC/Telekom).

View Postqueron, on 07 noiembrie 2016 - 13:03, said:

Sa faca ceva cu Discovery-urile, cu Eurosport-urile, sa bage niste posturi de muzica (mai ales in HD) si grila o sa fie mult mai buna.

Pentru asta trebuie și bani și mă tem că îi vor lua din buzunarele noastre (majorare de prețuri) care oricum sunt aproape goale, la ce tarife au. :)

Edited by Cristi_77, 07 November 2016 - 13:04.


#38
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Sa culeaga bani din abonamentele uriase luate de la abonatii unde au monopol.

#39
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Nu prea mai au monopol în multe zone, UPC și mai ales Telekom cablează în multe zone, unde AKTA avea, odată, monopol. Unde mai au, ori sunt zone greu accesibile, ori ceilalți operatori nu au ajuns încă. Telekom știe că AKTA are prețuri mari și servicii proaste, în general, și se concentrează pe acele zone, drept dovadă, situația din zona mea. Și ar mai fi ceva, astfel, le scade și din prețul de vânzare, pierzând abonați. De aceea ei tot cumpără operatori locali, să mai ”recupereze”. Vor mai rezista pe piață, nu cum cred unii, că vor vinde curând.

#40
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Sa reziste din partea mea, dar sa faca concurenta cu Telekom si cu UPC. Daca UPC baga 1 HD, Akta sa bage 2 HD-uri si asa mai departe. Asa trebuie sa fie piata pentru o crestere.

#41
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Din păcate, nu gândesc așa și cei de la AKTA...drept dovadă sunt ultimii la canalele în HD și din păcate, cred că așa vor rămâne mult timp...

Edited by Cristi_77, 07 November 2016 - 13:26.


#42
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Inseamna ca vor ramane ultimii si la numarul de clienti.

#43
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Aici vor rămâne oricum pe ultimul loc, în primul rând infrastructura nu le permite să ajungă Telekomul (care crește pe zi ce trece), de UPC și RCS e deja utopie. Cine s-ar muta de la RCS/UPC/Telekom la AKTA ? Poate au făcut-o câțiva pentru pachetul Discovery la începutul lui 2013, dar nu înseamnă nimic. Ei au creșteri prin achiziția altor operatori, nu prin ”noi” abonați, în majoritatea situațiilor, desigur.

#44
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Da, dar pot pierde si putinul pe care il au.

#45
gabrielmilea

gabrielmilea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 02.12.2013

View Postqueron, on 07 noiembrie 2016 - 13:17, said:

Sa reziste din partea mea, dar sa faca concurenta cu Telekom si cu UPC. Daca UPC baga 1 HD, Akta sa bage 2 HD-uri si asa mai departe. Asa trebuie sa fie piata pentru o crestere.
Adevărul e că upc a vârât in draci hduri, în ultima vreme. Abonații Akta pot spera, ca odată cu schimbarea acționariatului,  Akta să aducă oameni competenți, care văd cu adevărat modul în care funcționează piața telecomunicațiilor.

#46
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Faci misto de mine? Ce HD-uri a bagat? =)))) N-a bagat nimic, poate vrei sa spui ca UPC a bagat in draci SD-uri.. asta da.

#47
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009

View Postgabrielmilea, on 09 noiembrie 2016 - 17:58, said:

Adevărul e că upc a vârât in draci hduri, în ultima vreme. Abonații Akta pot spera, ca odată cu schimbarea acționariatului,  Akta să aducă oameni competenți, care văd cu adevărat modul în care funcționează piața telecomunicațiilor.
Akta are 14 HD-uri (nu au nici măcar Acasă HD) față de UPC care are 42, deci....

Edited by Kalman2007, 09 November 2016 - 18:32.


#48
gabrielmilea

gabrielmilea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 02.12.2013

View Postqueron, on 09 noiembrie 2016 - 18:20, said:

Faci misto de mine? Ce HD-uri a bagat? =)))) N-a bagat nimic, poate vrei sa spui ca UPC a bagat in draci SD-uri.. asta da.
Era o glumă. Sunt abonat upc și știu ce au făcut în ultima vreme. Tocmai d-aia, Akta nu trebuie să le urmeze modelul. Au și așa mult de recuperat.

#49
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Da.. ma gandeam eu ca esti sarcastic :D. Stai sa vedem ca inca nu s-a terminat anul.

#50
gabrielmilea

gabrielmilea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 02.12.2013

View PostKalman2007, on 09 noiembrie 2016 - 18:28, said:


Akta are 14 HD-uri (nu au nici măcar Acasă HD) față de UPC care are 42, deci....
Vroiam să evidențiez faptul că nici upc nu a mai rupt gura târgului, în ultima vreme. E clar însă, că sunt cu mult în fața dcs.

View Postqueron, on 09 noiembrie 2016 - 22:41, said:

Da.. ma gandeam eu ca esti sarcastic :D. Stai sa vedem ca inca nu s-a terminat anul.
De regulă, toamna se produc marile schimbări.

#51
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Dolce Sport 6 HD înlocuit cu Look Plus HD! Incredibil, abia intrase în grilă, sper să rămână măcar Dolce Sport 5 HD! Sunt definitiv în grilă, pentru că au EPG și denumirea nouă, săptămâna trecută au intrat doar la meciuri, dar fără a se schimba denumirea.

Pe site, nimic modificat încă. Să vedem dacă vor face pachet separat cu Look, în mod normal, rămân în bază.

Dolce Sport 5 HD înlocuit cu Look TV HD. Se poate modifica și în titlu...

#52
gabrielmilea

gabrielmilea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 02.12.2013
Variantele sd mai sunt?

#53
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009

View Postgabrielmilea, on 10 noiembrie 2016 - 18:01, said:

Variantele sd mai sunt?
Se pare că nu

View PostCristi_77, on 10 noiembrie 2016 - 14:32, said:

Dolce Sport 5 înlocuit cu Look TV, iar Dolce Sport 6 cu Look Plus în Argeș.
88 lei pe lună e deja prea mult, internetul funcționează bine și aici, după preluarea TVCS, însă pe cablu TV, așa cum se poate vedea și mai în video-ul de mai sus, a scăzut calitatea destul de mult, pe analogic. Și asta s-a întâmplat după ce au schimbat unele echipamente.


#54
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Nu mai sunt nici variantele SD. De fapt, ele au fost eliminate primele, apoi versiunile HD (încă au EPG-ul Dolce Sport).

Interesant este că pe site sunt în continuare Dolce Sport 5 SD/HD și Dolce Sport 6 HD, deși la relații cu clienții mi s-a confirmat că au fost înlocuite cu Look. Când am întrebat de ce și dacă vor reveni, mi-au spus că mă vor contacta ei săptămâna viitoare. :lol:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate