Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Colet neprimit de la Posta Romana

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
LittleJo

LittleJo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 15.12.2006
Variantele sunt, asa cum zicea cineva mai sus: fie l-a ciordit postasul, fie l-a lasat in cutia postala si l-a ciordit vreun vecin. Sau nu te-a gasit acasa si l-a lasat la un vecin binevoitor care se bucura de bratara ta.
Cel mai indicat ar fi sa mergi la oficiul postal xx, sa intrebi cine e factor postal pe zona ta si sa explici situatia. Poti depune o plangere impotriva respectivei persoane. Dar de cele mai multe ori poti obtine si numarul de telefon sa discuti direct cu factorul, sa-ti explice el cui a predat coletul si pe ce baza.
Pe vremea cand stateam in Bucuresti, trimiteam foarte des colete cu ramburs. Cand veneau banii, normal trebuia sa mi-i aduca postasul acasa. Dar, ce sa vezi, ii era prea lene sa urce in lift sa apese un buton, asa ca trecea tot timpul ca n-a gasit pe nimeni acasa (desi si eu si sotul lucram de acasa). Imi lasa doar un aviz in cutia postala si trebuia sa ma duc eu sa stau la coada la posta sa ridic banii (unde pierdeam cel putin 30 de minute).
S-a rezolvat dupa o plangere, brusc a invatat si sa mearga cu liftul, si sa bata la usa.

Edited by LittleJo, 29 October 2015 - 20:39.


#20
castoras

castoras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 786
  • Înscris: 28.12.2006
Update: aseara, cand am revenit de la servici am gasit la cutia postala un pachetel. Continand bineinteles bratara mea. Aparuse pe sestache intre 5 si 7pm - si n-a venit postarita cu ea, altcineva probabil. :(

Umila mea parere de roman care s-a mai lovit de birocratie crede ca reclamatia facuta central la posta a determinat cineva de la centru sa ceara lasarea pachetului la destinatar ca sa se evite scandalul.

Insa problema nu e rezolvata - acest pachet avea tracking number. Greseala lor ca l-au furat pe asta. Pe restul, trimise fara tracking, cu ele ce ma fac?

Stiu cine e postarita, am mai avut discutii cu ea legat tot de pachete care dispar - nciiodata nu mi le aduce acasa, tot de la Posta la ghiseu trebuie sa le iau. Am facut si o reclamatie la oficiul postal acum ceva timp. N-a mers.

Reclamatia de la ANPC ramane, ce altceva pot sa mai fac? Cum l-a lasat la cutie, n-o sa existe semnatura si cum pot eu dovedi ca mi s-a livrat la 3 zile de la data din sistem?

Btw: chinezu' era om cinstit, no! Oricum are top rated seller.

#21
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008
Tu sa insisti in continuare cu reclamtiile - practic nu ai primit nimic daca nu ai semnat. Eu asa zic...

#22
castoras

castoras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 786
  • Înscris: 28.12.2006
Hai sa va zic urmarea: Posta Romana mi- aratat o fila din registru, in care aparea semnatura "mea". Nu am semnat eu acolo.

Ce sa mai fac? Merg si la politie? Postarita a venit de 2 ori acasa ieri sa ma caute - deja devine iritanta situatia.

#23
pinteaionut

pinteaionut

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 30.06.2015
Buna ziua , am citit conversatia voastra si as avea si eu nevoie de un sfat , treaba sta in felul urmator :

17.02.2016  18:51  Sosit in Romania - BSI Bucuresti
17.02.2016  20:54  Primit de la expeditor - BSI Bucuresti
18.02.2016  12:22  In transport - Plecat din BSI Bucuresti
18.02.2016  21:58  In transport - Plecat din Oficiul Postal Bucuresti 73
19.02.2016  04:18  In transport - Plecat din Oficiul Postal Bucuresti 73
19.02.2016  23:16  In prelucrare - Timisoara CPCR
20.02.2016  07:20  In prelucrare - Timisoara CPCR
20.02.2016  09:03  Predat la factor - Timisoara CPCR
20.02.2016  13:50  Predat la destinatar

tinand cont ca 20.02.2016 este sambata si este inchis si sambata si duminica , ce imi recomandati sa fac ? Deci este imposibil ca eu sa fii primit pachetul sambata :) Astept un raspuns Ms

#24
andrei_221

andrei_221

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,777
  • Înscris: 22.12.2006
astepti sa vezi daca maine te cauta postasul din zona ta.

#25
pinteaionut

pinteaionut

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 30.06.2015
da , dar nu mi se pare normal sa apara asa si inca sa nu fii ajuns la mine :)

#26
Yonela30

Yonela30

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 06.10.2013
A mai primit toate coletele cel care a deschis subiectul? Eu am 3 colete la care nu am numar de urmarire decat pana ajung pe teritoriul Romaniei, 2 colete sunt de o saptamana in tara si al treilea a ajuns in tara in urma cu 3 saptamani. Oare mai am sanse sa le primesc vreodata? :(

#27
InfoFMRegional

InfoFMRegional

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 19.07.2015
Buna ziua ! Joi am comandat un telefon de tipul acesta https://www.olx.ro/o...ge-ID7AbEg.html.
Am vorbit cu acel tip si mi-a spus ca vineri l-a depus la posta si ca azi ar trebui sa ajunga. Insa azi n-am primit nicio notificare de la posta. Stie cineva ce se intampla ? Ca observ multi nemultumiti de timpul de livrare al coletelor si ca nu stiu daca se ia coletul fara aviz.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate