Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Ceva dubios in codul site-ului

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005
Am optimizat site-ul cat de cat,am schimbat designul iar acum apare o reclama sau nu stiu ce poate fii,dar apare asa din senin.Am luat tot codul la verificat sa vad daca nu cumva e vreun script pe undeva care sa genereze acesta reclama,site-ul in cauza este www.TargMasini.ro
Stie cineva de unde apare porcaria asta? E ceva foarte stresant si nu stiu cum sa scap de ea.
In imaginea atasata o puteti vedea.
Va multumesc celor care imi veti raspunde

Attached Files


Edited by Dragoserv, 22 January 2006 - 18:01.


#2
cosminnuss

cosminnuss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 21.10.2005
care imagine atasata?

Mie-mi apare ok. Nici o imagine. Vezi sa nu ai cine stie ce spyware/worm/trojan in pc.

Vezi ca te-au "infectat" aia de la top66 :lol: ca iti apare un confirm pe pagina. Cum te-au convins sa bagi rahatu ala in site?! Scoate-l ca-ti faci reclama proasta.


cu cat vinzi siteul?

Edited by cosminnuss, 22 January 2006 - 18:07.


#3
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005
De la top66 sigur nu e si oricum chestia de votat e pusa provizoriu,culmea cu aceasta reclama e ca nu apare tot timpul azi apare de 10 ori ,doua zile nu mai apare deloc deci nu e ceva regulat sa apara de cate ori se acceseaza site-ul.

#4
cosminnuss

cosminnuss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 21.10.2005
eu nu cred ca are siteul ceva. Banuiesc ca mai degraba are calculatorul tau ceva.

Cu cat vinzi siteul?

Nu ziceam ca top66 te-ar fi infectat. Era vorba de cum te-au convins sa faci un "confirm" in pagina

Am intrat de pe doua calculatoare si nu apare, deci ma gandesc ca este de la tine

#5
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005
Deci stiu ti-am spus,ca nu apare mereu reclama asta,dar oricum nu e de la pc-ul meu pentru ca mi-au spus mai multi ca le apare deci ar fi chiar culmea ca toti sa aiba calculatoarele infectate.
Referitor la vanzarea site-ului ,la pagina de contact e nr meu de tel. numai prin tel putem discuta altfel de curiosi sunt satul.....
Astept raspunsuri in continuare referitor la ce as putea sa fac sa scot acesta reclama sau ce o fi asta.
Va multumesc.

#6
cosminnuss

cosminnuss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 21.10.2005
La mine, pe doua calculatoare, nu apare. Deci nu am alt raspuns :).

Nu sunt un simplu curios. Ma intereseaza cu adevarat. Trimite pm daca esti interesat de un eventual client.

#7
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005
Chiar nu stie nimeni cum sa scap si eu de porcaria asta de reclama?

#8
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
scaneaza calculatorul cu adaware:
http://www.softpedia...-Personal.shtml

(intai fa update la baza de date cu semnaturi)

#9
adrianna

adrianna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 24.08.2005
Este simplu. Este un virus de tip AdWare care l-ai luat probabil cand ai instalat un program free.
In general si playerele de DivX gratuite il au instalate in el, pentru ca ei primesc bani la fiecare instalare, astfel putand sa distribuie programul gratuit.

Cauta Spyware Doctor, scaneaza calculatoarul, si o sa scapi de el.
Este bun si programul de la Yahoo.

#10
Bruzli

Bruzli

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 08.11.2005
Citat de pe: http://www.fastonlin....com/terms.html

Quote

If the above simple terms are not fulfilled we can't maintain a free service to our users. So in the case that our automatic crawling system sees that you don't link back to use, some adds or popup could appear on your homepage. We will from time to time both automatically and manually check your homepage and see if your code is intact. And if this is not the case ads or popups could appear.
Please contact us if you get some ads or popups from us and your code is intact. Then we will manually look at your homepage and stop the ads.

Solutia ar fi sa scoti script-ul ala, trimite reclame aleator, nu are legatura cu nici un virus.

#11
Mircea Alexandru

Mircea Alexandru

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 32
  • Înscris: 10.01.2006
Nu va mai dati cu parerea dac nu stiti.

Este un virus de tip AdWare de la Zango, care ivne impreuna cu programe gratutie sau scripturi de tip ActiveX.

#12
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
in concluzie, nu fi prost si fa-ne tuturor o favoare:
http://www.mozilla.org/firefox

#13
Bruzli

Bruzli

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 08.11.2005
*mircea alexandru - cunosc destul de bine toata gama de la 180solutions (zango, metrics, etc).

Zango Messenger de ex. deschide o fereastra noua, si trebuie sa fie instalat.

Cei de la fastonlineusers.com in cazul in care nu pui codul exact cum ti-l livreaza ei (reclama la cazinouri sau alte jocuri de noroc, reclame din reteaua metrics(zango)), iti mai serveste ocazional si cate o reclama. Pune-l separat intr-un fisier fara alte javascript-uri externe si ai sa vezi.

*aolex pe ce te bazezi cand spui asta? Ce legatura are browser-ul cu ce trimit  cei la fastusersonline? Apare la fel de bine si in Firefox.

#14
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005
In primul rand va multumesc pentru raspunsuri .
Am sa scot chiar acum scriptul de la fastusersonline si sa speram ca nu va mai aparea.
Am insa o rugaminte daca intrati pe site si totusi apare acea reclama  va rog scrieti aici sa stie toata lumea ca totusi problema persista.
Inca o data va multumesc tuturor pentru raspunsuri.

Edited by Dragoserv, 23 January 2006 - 21:07.


#15
GExGE

GExGE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 19.07.2004
La mine nu apare. Folosesc Firefox !

#16
venkplay

venkplay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 02.04.2005
Reclama aia este de la FASTONLINEUSERS ! scoate codu si ai sa vezi ;)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate