Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Stiuca oarba ?

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#1
Acrisios

Acrisios

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 28.03.2015
[ http://i65.tinypic.com/24ya49f.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

http://i63.tinypic.com/dolx7s.jpg

Stiuca din poza statea nemiscata la marginea apei . N-a parut sa ma vada , n-a reactionat cand am fost in fata ei , ba chiar am putut sa bag mana in apa si sa o ating . De-abia atunci a plecat de acolo .

Ochii par sa-i fie acoperiti de o pojghita alba . Oare sa fie oarba ? a mai intalnit cineva cazuri ?

E a doua oara cand o vad (cred ca e vorba despre acelasi peste) ; si in primavara am vazut-o la fel de aproape de marginea apei si la fel de lipsita de reactie .

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
un peste rapitor nu se va zbengui prin apa ca sa fie vazut, ci va sta nemiscat cat mai mult timp pt a surprinde prada

#3
El_Dorado129

El_Dorado129

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 06.04.2014
Am intalnit si eu o astfel de stiuca....dar era muta, cred si surda, ca vorbeam cu ea si nu ma baga in seama....

#4
Acrisios

Acrisios

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 28.03.2015
Chiar si asa ... n-am mai vazut alt peste care sa nu dispara de indata ce se apropie cineva . Ca sa nu mai vorbim ca am putut s-o ating ; daca aveam minciog o puteam captura .


Quote

Am intalnit si eu o astfel de stiuca....dar era muta, cred si surda, ca vorbeam cu ea si nu ma baga in seama....

Norocosule !  Posted Image

Edited by Acrisios, 28 October 2015 - 21:02.


#5
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
ai vazut vreodata un somn in mediul sau natural? se comporta la fel. cu conditia sa nu il stresezi, pt ca atunci chiar te si musca, nu este prea placut sa te muste un somn.

#6
AzY9

AzY9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 23.02.2015
Oarba :))) pojghita alba ai tu pe camera prietene... nu inteleg nimic. Pare ca ai fotografiat buda dupa ce ai... Posted Image

#7
Acrisios

Acrisios

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 28.03.2015
N-am vazut somnul decat atunci cand l-am prins  ; nu l-am vazut in mediul sau natural ...pentru ca nu mi-a dat niciodata ocazia  .

Inteleg ca parerea ta e ca n-am dat peste o stiuca oarba/chioara ? Posted Image


Quote

Oarba :))) pojghita alba ai tu pe camera prietene... nu inteleg nimic.

N-o fi cine stie ce poza da' se vede totusi ca e vorba de un peste si daca esti atent se vad si ochii albi ai pestelui. Daca nu vrei sa-ti fortezi ochii si sa vezi pojghita de care vorbesc ,crede-ma pe mine pe cuvant cand iti spun ca exista si am vazut-o  .

Da' daca tot  nu intelegi , nu te forta !

Edited by Acrisios, 28 October 2015 - 21:09.


#8
Puferiu3

Puferiu3

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,103
  • Înscris: 18.03.2015

View PostDany_Darke, on 28 octombrie 2015 - 20:58, said:

un peste rapitor nu se va zbengui prin apa ca sa fie vazut, ci va sta nemiscat cat mai mult timp pt a surprinde prada
Prada, in cazul de fata, fiind buricele degetelor sale?

#9
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Nici eu nu cred ca era oarba. Ce-i drept, cele pe care le-am prins aveau ochii...normali. Dar, dupa cum spuena colegul de mai sus, asa actioneaza pestii pradatori si toti pradatorii in general. prefera sa-si faca simtita prezenta cat mai tarziu, pentru sanse maxime de succes.

#10
Puferiu3

Puferiu3

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,103
  • Înscris: 18.03.2015
@initiator, pestele prins in mediul sau natural e mai bun decat cel din crescatorie. Mai dulce, mai gustos, mai de te lingi pe degetele de la picioare. Fa-o ciorba si ragaie pe forum cum ti s-a parut!

#11
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014

View PostPuferiu3, on 28 octombrie 2015 - 21:07, said:

Prada, in cazul de fata, fiind buricele degetelor sale?

ar fi putut fi. stiuca are acei dinti care se infig in carne mai ceva ca acele hipodermice, din nou, nu e prea placut sa fi muscat de o stiuca. stiuca musca si smunceste, asa ca risti sa ramai fara cateva bucati de deget

#12
Patrulescu

Patrulescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 03.09.2015
Trebuie dusa la veterinarul oftalmolog pentru un control.

#13
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
ce zici de acei dinti infipti in mana ta?

Attached Files



#14
Acrisios

Acrisios

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 28.03.2015
de-asta am avut grija s-o ating pe coada , nu pe bot ; nici ciorba n-as face-o ca ramane balta fara rapitor Posted Image

Quote

Trebuie dusa la veterinarul oftalmolog pentru un control.

Doar daca face vizite la domiciliu ca nu vreau s-o stresez .

Edited by Acrisios, 28 October 2015 - 21:19.


#15
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
si un mic semn lasat de o stiuca

unii oameni considera ca pestii sunt fraieri si pt ca pot fi pescuiti, sunt inofensivi si nu pot face rau, greseli elementare chiar si pt pescari cu experienta.

Attached Files



#16
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Probleme cu ochii s`au mai vazut si`n topicul asta, sa fie vreo legatura?
Ceva se`ntampla...

#17
Acrisios

Acrisios

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 28.03.2015
Am anuntat deja ca problema stiucii mele e cel putin din primavara daca nu cumva mai demult ; prin urmare declin orice implicare in cazul porcului chior si sustin sus si tare ca stiuca mea oarba e mai importanta decat porcul...cel putin pana la Craciun .

#18
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
eu as pune in discutie si poza de la profilul tau, acolo sunt iar probleme cu ochii

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate