Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 

Sistem Supraveghere - NO INTERNET

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013

View PostNeaceasca85, on 22 octombrie 2015 - 19:16, said:

Transmit doar cand este cineva conectat la DVR, in rest nu. La mine daca accesez streamul de pe un PC sau telefon, ledul Network la DVR se aprinde, se inverzeste iconita de retea din Status Bar-ul de pe monitorul DVR-ului si incepe sa faca trafic pe ledurile placii sale de retea si ale routerului, inchid streamul, Network se stinge, iconita se albeste si nu mai face trafic pe router.
La fel si la mine. Nu transmite 24-24, ci doar când e utilizat. Oricum nu contează, e pe EoC.

#20
nexus_3

nexus_3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 16.01.2007
Orange aloca IP fix dar numai catre persoane juridice

#21
TLGsoft

TLGsoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,553
  • Înscris: 25.03.2006

View Postnexus_3, on 22 octombrie 2015 - 20:11, said:

Orange aloca IP fix dar numai catre persoane juridice

Pe abonamentul https://www.orange.r...mente/home-pack/ se da IP fix pe persoana fizica.

Edited by TLGsoft, 22 October 2015 - 22:16.


#22
maddogg

maddogg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 25.11.2004
Esti constient ca va merge totul in reluare nu? sau cel putin, cand vei accesa cele 3 camere simultan; cat despre trafic, nu prea m-a interesat niciodata dar nu se pune nici un trafic la socoteala atata timp cat nu are cine sa vizioneze dvr-ul ala.

#23
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Eu am DVR cu 4 canale si daca netul nu are cel putin 3-4 mbps, merge sacadat, unde am camerele e net de RDS inca din 2006, trecut la fibra optica in 2009 si montat sistemul de camere in 2010, dar in locul de unde vizionez camerele pana in 2012 RDS nu a vrut sa-mi dea net/fibra si m-am chinuit pe un ADSL de Romtelecom unde mai erau si probleme de peering seara, apoi cu un stick de Digi Mobil unde mergeau bine doar noaptea dupa 2 cand oricum magazinul era inchis, doar urmaream si salvam inregistrari.

Din 2012 merge foarte fain acasa, ca doar cu 100 mbps upload la camere si 935 mbps download acasa nu are cum sa nu mearga perfect, mi-a mers bine si la hoteluri in Antalya unde am avut conexiuni de 40 mbps si 11 mbps.

Daca netul este lent, e un chin si vizionarea inregistrarilor de pe DVR pentru ca merg in reluare si iau mult timp.

O alta problema de care ma loveam era limitarea de trafic de 5 GB de pe Digi Mobil, camerele papa cam 1 GB pe ora.

Edited by Neaceasca85, 23 October 2015 - 09:09.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate