Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 

Sony sau Canon ?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
cain2k

cain2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 29.06.2008
Salut,

Am gasit o cameră Canon Vixia HF-100, cu senzorul de 1/3.2 .. Ce părere aveți ? Față de Sony cx115 ?

#20
cain2k

cain2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 29.06.2008
Update:

Până la urmă am filmat cu o cameră Panasonic HC-V510 ! Sunt foarte mulțumit de calitatea video, chiar dacă senzorul este de 1/5.8".

Ce m-a suprins: la 50p, pe 8 GB se puteau înregistra doar 40 de minute ! Pentru a putea filma tot evenimentul, am fost nevoit să mai cumpăr un card de 16 GB. vechea cameră (Toshiba) filma 2 ore pe 8 GB, la 30p. (1920x1080)...

Mulțumesc !

P.S: am folosit din setări modul Night și se vede ca și cum aș fi filmat cu o cameră semi-pro ! ;)

#21
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Daca ai sti care ii diferenta dintre 50p si 30p, in cazul de fata, aparte de modalitatile diferite de compresie nu ai mai fi surprins. ;)



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate