Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Casa noastra si a unei pisici

- - - - -
  • Please log in to reply
1085 replies to this topic

#1081
KatalinaW

KatalinaW

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 15.01.2017

View Postinnicia, on 31 ianuarie 2018 - 12:04, said:

Multumesc.

Bucataria este de la Ikea, covoarele le am de la mama, ma asteptau noi-noute de prin anii '70-'80, luate de la o tesatorie de covoare locala. Mai am unul tesut cu romburi in turcoaz si roz, superb.

Inca nu am atasat plinte, hota si alte maruntisuri bucatariei, asa ca nu am poze relevante.

Dar pe masura ce mai faci cate ceva. mai pune te rog ceva poze. Imi place tare mult casuta ta iar postarile si pozele tale imi dau o stare buna Posted Image. Iti doresc multa fericire in casa noua. E foarte frumoasa!

#1082
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013

View Postinnicia, on 30 ianuarie 2018 - 20:34, said:

Nu stiu ce mi-a venit, probabil vinul extra baut in seara asta, dar o sa pun cateva poze facute in vara, toamna, iarna 2017. Am mai avansat un pic, dar nu prea. Totul facut de cele 4 maini ale noastre.(fara termosistem+siding)

Cateodata spal vase la chiuveta mult dorita, arde focul in sobusoara si dansez usor...dupa care zic: fataaaa, stop! esti in casa ta!!! si atunci dansez si mai cu foc! Posted Image Posted Image Posted Image

.
Ma nu se poate, cum de mi-a scapat.
Post card...houzzz....
Auzi, cine e in poza 2, nu ma nebuni.


Faci concurs cu @alina? :D

Aaaa....ce sa zic. Sa aveti sanatate sa va bucurati de ce ati facut. Meritati.

#1083
innicia

innicia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 31.05.2012
Multumim.

Noi doi suntem in poza, amintire cu inceputurile noastre la casuta.

Mai este enorm de munca, totul dureaza ingrozitor de mult. Astept primavara sa facem terasa, sa ne ocupam de gradina, de straturi cu flori, porti, pergole, stand pentru lemne, soclu, iaz, greenhouse si multe altele. In living inca e dezastru, in bucatarie mai am de vopsit podele, de pus faianta, de facut masca la hota, plinte si alte nimicuri.

Pana acum nu regret nimic din ce am facut, totul este asa cum trebuie si cum imi place mie -ce inseamna sa planuiesti in detaliu si sa stii ce iti doresti.

#1084
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,576
  • Înscris: 11.03.2006
Te rog sa pui si cateva poze cu bucataria, dupa ce este gata. Tot Bodbyn vreau si ma muncesc sa fac combinatii sa intre tot ce imi doresc in spatiul pe care il am la dispozitie. Multumesc mult.

#1085
nr4

nr4

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 09.09.2005
FELICITARI pentru tot ce ati realizat!
Arata intr-un mare fel tot ce tine de exterior si interior!

#1086
stefan011

stefan011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 15.03.2012
Arata bine, felicitari! Mi-a scapat mie sau n-ai dat detalii despre termosistem? Adica marca siding ului, pret material/ manopera, grosime izolatie. Pana la urma ce solutie ai adoptat cu montajul, stiu ca era problema ca izolatia ar fi prea groasa si erau ceva dificultati la montaj... Poze...Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate