Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office
 Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...
 Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto
 Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...
 

Sony Xperia Z5 Compact - discutii generale

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
863 răspunsuri în acest subiect

#505
bb_dima

bb_dima

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.300
  • Înscris: 12.04.2005
De vină nu e Sony pentru faza de la WiFi, ci Google și Qualcomm. Ei au făcut rahatul praf nemaiimplementând protocoale mai vechi de pe b/g/n.
Acum trebuie cumpărate wifi-uri mai noi, nasol e că transparența privind protocoalele și compatibilitățile cu Android 6 sau 7 sunt greu de aflat.
Mare porcărie.

#506
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.215
  • Înscris: 30.03.2006
voi ce routere aveti , eu am un asus n56u dual band si link speedul la wifi e de max 200 mb pe 5ghz , in spped test nu trec de 115 down si 120 up in conditiie care am fb 300 rds.
sa fie de la router sau telefon, z3 mai mult de 150 mb link nu vrea.

#507
addict333

addict333

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 338
  • Înscris: 30.06.2006
nu se mai gaseste telefonul asta in nici un magazin ? :(

#508
bb_dima

bb_dima

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.300
  • Înscris: 12.04.2005
Tot ce e posibil.
Sincer, astăzi, și eu m-aș orienta către altceva...

#509
verde

verde

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 112
  • Înscris: 12.05.2006
E un telefon bun, dar problema cu supraîncălzirea e reală. Qualcomm le-au dat o mare țeapă celor de la Sony. Și nu numai lor.

#510
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.215
  • Înscris: 30.03.2006
il gasesti la telekom, eurogsm, orange, sony center

#511
zavalita

zavalita

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 586
  • Înscris: 10.01.2016

View PostAndySoft, on 18 septembrie 2016 - 09:36, said:

voi ce routere aveti , eu am un asus n56u dual band si link speedul la wifi e de max 200 mb pe 5ghz , in spped test nu trec de 115 down si 120 up in conditiie care am fb 300 rds.
sa fie de la router sau telefon, z3 mai mult de 150 mb link nu vrea.

...Si la ce te astepti, routerul tau nu are wi fi ac, adica per stream nu ai 433 mbs viteza de conectare, ca sa descarci cu 200-250 mbs, ci maxim 200 (probabil), adica real exact ce obtii tu.

#512
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 9.902
  • Înscris: 03.02.2005
Am un Z5 Compact cu o customizare nordica (1298-7782 R11C) cu versiunea de firmware 32.2.A.0.253.

Am primit in dimineata asta un e-mail de la Sony cum ca ar fi disponibila o noua versiune de firmware. Pe telefon inca nu e disponibil update-ul OTA.
Noua versiune de firmware este: 32.2.A.0.305

Iar ca noutati sunt incluse in mesaj urmatoarele:

Quote

- The latest security enhancements included
- All of our latest bug fixes and improvements
- Audio volume enhanced in notifications and ringtones
- Improved handling of Bluetooth connected devices

Editat de Ciubex, 20 octombrie 2016 - 08:53.


#513
verde

verde

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 112
  • Înscris: 12.05.2006
Poate rezolvă și notificările astea enervante de low battery la 30% și la 15%. Adică să fie dezactivabile.

#514
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 9.902
  • Înscris: 03.02.2005
Ma indoiesc ca ar lua asemenea masuri, pentru ca atentionarile au rolul lor.
Ar fi utile insa posibilitatea de a le dezactiva, macar sunetul sa-l poti dezactiva. Dar nu cred ca a fost "depusa vreo cerere" in aceasta privinta.
Daca ai telefonul root-at s-ar putea sterge fisierul cu sunetul de avertizare sau inlocui cu unul "mut".

#515
verde

verde

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 112
  • Înscris: 12.05.2006
Da, probabil. Deocamdată nu-i fac root.
În primul rând, mă deranjează volumul notificării, care e legat de volumul soneriei. În al doilea rând, aș prefera să apară doar sus, în bară, fără fereastra pop-up. Scriu astea aici în caz că softiștii Sony citesc acest topic  :-)

#516
bb_dima

bb_dima

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.300
  • Înscris: 12.04.2005
Eu am făcut update-ul pe 0.305 pe varianta de firmware Vodafone RO și cred că există un bug enervant, sunt curios dacă apare numai la mine: deși telefonul e trecut pe vibrații, când cineva mă apelează trece de unul singur pe sunet normal (și începe să sune), iar după ce răspund, în timp ce vorbesc, trece pe "do not disturb" și rămâne așa și după ce termin apelul.
Știu, cei de la Sony mi-ar spune să fac (din nou) un repair cu Sony Companion dar nu prea am chef să iau din nou customizarea de la capăt.

#517
Vanish

Vanish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.023
  • Înscris: 30.07.2004
Și eu am făcut update la 0.305 dar nu am problema asta. Se comporta normal.

#518
bb_dima

bb_dima

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.300
  • Înscris: 12.04.2005
Pai nu era vina update-ului ci a unei aplicații cu care încercam să îmbunătățesc conexiunea și să am un log pe bluetooth - Sound About.
Dar aplicația are taman bug-ul menționat și, din fericire, o dezinstalare a fost suficientă.
Bluetooth-ul merge tot prost în conexiunile cu produsele Jabra. Merge, dar prost.

#519
Vanish

Vanish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.023
  • Înscris: 30.07.2004
Cam dubios Bluetooth. Înainte de update aveam probleme pe Bluetooth cu o boxa eboda. După update merge foarte bine.

#520
bb_dima

bb_dima

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.300
  • Înscris: 12.04.2005
Produsele Jabra stau în standby și când ești apelat și apeși butonul de răspuns se și conectează și îți și răspunde la apel, primind și sunetul pe BT.
Pe Lollipop mergea perfect, dar pe MM, în unele variante nu răspunde apelului sau nu trece sunetul pe BT (rămâne pe telefon).
Așa că trebuie să reapelez eu ultimul număr și atunci merge brici. Ușor enervant...

#521
cz_marius

cz_marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 53
  • Înscris: 14.02.2011
Salut.  Am facut update.ul la ultima versiune mentionez ca am telefonul din Norvegia. Dupa update imi tine bateria foarte putin.  Abea prind o zi!  Aveti si voi acceiasi problema?

#522
verde

verde

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 112
  • Înscris: 12.05.2006
Păi când ai făcut update-ul te-a anunțat că va ține bateria mai puțin. Dar nu cu mult mai puțin. Poți să dezactivezi setarea, dar îți va micșora durata de viață a bateriei.
Eu nu am observat o scădere semnificativă a timpului în care se descarcă bateria, dar am update-ul numai de vreo trei zile.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate