Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Samsung Galaxy Grand Neo Plus

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
vadrian97

vadrian97

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 25.05.2013
http://www.gsmarena....-plus-full.html Doresc sa iau acest telefon de la digi si vreau sa ma ajutati si pe mine cu niste pareri fata de acest telefon,eu am tot cautat pe net dar in romania nu gasesc nimic,niciun review,in limba engleza am gasit m-am uitat este destul de ok din cate am vazut acolo dar as dori o parere de la cineva care detine acest telefon sau cineva care l-a butonat,eu am mai vazut la digi un lenovo a5000 din ce am vazut pe aici pe forum lumea comenteaza destul de pozitiv la adresa acelui telefon,intr-adevar este putin mai ieftin,m-am uitat si la specificatii sunt asemanatoare ca cele de la grand neo plus doar ca m-am indreptat mai mult spre samsung deoarece este un brand mai cunoscut si cred ca se misca mai bine,mai fluent,astept pareri.

#2
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
E un telefon foarte slab. Nici nu merita sa te uiti la el. Ce alte optiuni mai ai?

#3
vadrian97

vadrian97

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 25.05.2013
Pai acestea doua,la care te-ai referit ca este slab grand neo plus sau lenovo a5000?

#4
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Grand Neo Plus e foarte slab.

Lenovo A5000 e un telefon decent, dar nu te astepta la cine stie ce performante.

#5
Celtic

Celtic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 821
  • Înscris: 24.12.2004
Uite aici pareri despre samsung:
http://www.emag.ro/t...m/pd/DP103MBBM/
http://www.gsmarena....review-1043.php

Edited by Celtic, 13 October 2015 - 16:10.


#6
vadrian97

vadrian97

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 25.05.2013
Eu planuiesc sa instalez pe el facebook,whatsapp,messenger si cateva jocuri,per total caut ca telefonul sa se miste decent ca eu am un allview a5 duo l-am luat exact cand a aparut si m-a dezamagit maxim se misca execrabil se blocheaza la tot pasul si fara nicio aplicatie in bara pur si simplu doar apas pe meniu si agata...o posibilitate ar fi samsung galaxy grand prime pe abonament de la telekom,despre acel telefon ce parere ai?

#7
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
O parere foarte proasta. Deci sa inteleg ca inafara de Lenovo si Samsung nu mai ai alte optiuni?

#8
vadrian97

vadrian97

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 25.05.2013
Nu,dar imi poti recomanda tu alte telefoane daca stii altele la un pret asemanator.

Edited by vadrian97, 13 October 2015 - 16:49.


#9
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Depinde ce vrei sa faci cu el. Pentru vorbit, sms este ok, in rest e un telefon modest. Vad ca desi e lansat in 2015 are performantele modelelor din 2012...

#10
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013

View Postvadrian97, on 13 octombrie 2015 - 16:49, said:

Nu,dar imi poti recomanda tu alte telefoane daca stii altele la un pret asemanator.
Xiaomi Redmi 2, Lumia 640.

#11
vadrian97

vadrian97

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 25.05.2013
Cred ca o sa merg pe lenovo a5000,m-am tot uitat la review-uri se misca ok si in jocuri,m-am uitat si la xiaomi este un telefon bun dar are 4.7 inch eu am nevoie de minim 5 inch deoarece doresc sa ma joc hearthstone si nu merge pe un display mai mic.

#12
nwo

nwo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 26.03.2010
I-am luat mamei mele un grand neo plus duos de la emag saptamana trecuta. Initial avea un allview A4 You cu care a avut numai probleme. Trecere a fost pt ea ca de la trabant la ferrari, mai ales ca ecranul e de 5 inch fata de 3,5 la allview. Se misca bine, nu are lag, e ok pt nevoile ei precum facebook, ceva net, youtube pt retete si vorbit cu alte persoane. De curiozitate, am instalat Asphalt 8 pe el si se misca bine, nu sacadeaza, nu se blocheaza, merge fluent jocul.
Totul depinde de tine, la ce vrei sa-l folosesti. Pt mama e bun, mai ales rezolutia mica pt ca scrisul este suficient de mare si pe setari de scris mic, astfel nu e nevoita sa isi puna ochelarii atunci cand il foloseste. Allview-ul nu il putea folosi fara ocheari ca nu vedea nimic pe display-ul ala de 3.5 inch. In schimb, eu nu as suporta rezolutia aia, plus ca nu-mi place nici cum arata, parca e prea mare pt un ecran de 5 inch, plus ca vreau mai mult spatiu, mai multa putere, un design futurist, asa ca pt mine am ales S6 edge plus.
Asadar, cum spuneam, totul depinde de tine si ce nevoi si dorinte ai tu. Noi putem sa-ti spunem daca telefonul e bun sau nu, dar nu stim dorintele si necesitatile tale. In schimb daca ma intrebi de A4 YOU iti spun din prima ca sunt bani aruncati pe fereastra.
Bafta in luarea celei mai bune decizii pt tine.

Edited by nwo, 18 October 2015 - 22:07.


#13
MrNiceGuy

MrNiceGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 09.02.2008

View Postjegmihai, on 13 octombrie 2015 - 15:59, said:

E un telefon foarte slab. Nici nu merita sa te uiti la el. Ce alte optiuni mai ai?

E foarte slab in comparatie cu ce alt telefon din aceeasi gama de pret!? Ca asa putem spune si de Note 3 ca e slab in comparatie cu Note 4, desi telefonul isi face treaba si acum. In loc sa dai raspunsuri seci, mai bine ai veni cu sfaturi care sa ajute oamenii, nu sa spui doar ca e foarte slab si sa intrebi ce optiuni mai are. Trebuia sa vii tu cu un raspuns de genu "e slab, dar tot la acei bani poti cumpara telefonul X, care e mult mai bun". In plus are multe pareri de bine pe majoritatea site-urilor romanesti si straine sau poate nu toti oamenii sunt pretentiosi. No offence.

Edited by MrNiceGuy, 03 November 2015 - 15:01.


#14
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Te trezesti si tu in al 10-lea ceas special sa ma ataci? :lol:

Uita-te mai jos ca i-am recomandat alternative.

Iar telefonul e slab pentru ca:
-are ecran TFT
-rezolutie de-a dreptul mizerabila pentru 5,1"
-camera foto de doar 5 mp
-1 gb ram si Touchwiz nu fac pereche buna.

Multumit?

#15
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,584
  • Înscris: 09.09.2013
Exista un custom rom pt el?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate