Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Glet interior,

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
danmarianpopescu

danmarianpopescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 02.01.2014
De curand am terminat de tencuit casa si doresc sa ma apuc de dat gletul interior. Cu atatea oferte pe piata nu ma pot hotara ce materiale sa cumpar. In principiu am ales trei firme: Baumit - cu Baumit grande pentru incarcare si Baumit fino bello pentru finisaj; Sika cu gleturile din gama Sika Home (iese cel mai bine la pret sau Gama Ceresit. La Baumit mai este Baumit FinoKlima pe baza de var dar nu am reusit sa aflu nimic despre acest glet. Ma gandeam daca merita ca pe toti peretii sa pun plasa pentru prevenirea fisurilor. Pentru cei care au mai lucrat cu aceste materiale va rog sa ma ajutati cu ceva sfaturi. Multumesc.

#2
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Plasa pui doar la imbinari de zid, nu cred ca are rost sa pui peste tot.
Iar pt glet, daca esti bun la mana(adica daca il poti scoate cat mai drept si fin) fara a mai necesita sa slefuiesti foarte mult, cu care crezi ca e mai avantajos pt tine.
Nu sunt mare meserias, dar am renovat singur apartamentul, dupa cum am vrut.

#3
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Knauf MP 75, la cutit.
Lavabil peste.

#4
pcristian93

pcristian93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 12.01.2015
ceresit CT127

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate