Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...
 Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...
 Renovare balcon

installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...
 Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...
 

Achizitionare Cd Player

  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
jaklynez

jaklynez

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 18.09.2015
Salut! Am o nelamurire in legatura cu achizitionarea unui cd-player.
am pe masina din fabrica 2 difuzoare in usi, 8 ohmi diametru 8 inch(13 cm) si 2 tweetere in bord (foarte micute). Este sistemul audio de fabrica masina smart roadster.
Sunt nelamurit de ce cd-player am nevoie. Daca tot dau banii, cel putin sa cumpar cevacorespunzator masinii.
Am vazut ca sunt cd-playere 4x25w, 4x50w, 4x55w. De care as avea nevoie. Totodata sunt nelamurit daca orice cd-player e compatibil mufelor de legare.
am atasat o poza cu tweeter-difuzor.
Astept sfaturi, multumesc anticipat!

#2
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Depinde de puterea difuzoarelor. Daca nu se potrivesc mufele, faci in asa fel incat sa poti cupla sidiplaierul.

#3
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,871
  • Înscris: 10.12.2006
De unde esti? Mergi la un meserias si pentru 50 de lei leaga el ce si cum trebuie.

In alta ordine de idei, cine mai cumpara CD player in 2015?

#4
jaklynez

jaklynez

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 18.09.2015
e vorba de cd-player auto. cd-playerul masinii este vechi si are probleme cu cititul cd-urilor si nu are optiuni de usb/auxiliar. oricum pentru a se potrivi cu designul interiorului a trebuit sa cumpar ornament pentru cd-player.

#5
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,871
  • Înscris: 10.12.2006
Asta zic, nu ai nevoie de cd-player ci de ceva cu USB, spre exemplu cel mai ieftin de pe emag http://www.emag.ro/r...5/pd/D2DPRBBBM/ doar sa-ti faci o idee.
Ce rost are sa scrii cd-uri (700mb) cand un stick de 8gb costa 15 lei?
Asta e sfatul meu, ca functia de cd player e inutila. Cat despre cabluri, sunt slabe sanse sa se potriveasca, dar meseriasul meu mi-a mufat rapid, ca era in tema.

#6
ilietu

ilietu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 14.08.2008
Macar un Kenwood sau un Alpine. Ai o masina "funky", decapotabila, nu poti sa pui un Akai. :) Orice gasesti se poate monta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate