Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

100% serios. ma trezesc speriata crezand ca ma striga cineva

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#1
25mack

25mack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 27.10.2013
buna ziua,
nu stiu daca ati patit si voi asa, va povestesc imediat despre ce e vorba

traiesc in Spania, impreuna cu iubitul meu. Eu  Ingrijesc o batrana, uneori noaptea daca are nevoie de ceva striga dupa mine. traim intr-o casa duplex. barana intr-o casa si noi doi in alta casa, casele fiind lipite. pentru a auzi cand ma striga avem o statie din aia speciala pentru bebelusi. Saptamana asta m-am trezit speriata crezand ca ma striga cineva. Eu ma numesc Andreea si aici lumea ma striga Anca. Nu mai stie nimeni ca ma cheama Andreea. Prima oara am auzit o voce de barbat. am crezut ca e fiul batranei. Sar repede din pat si fug la usa sa vad ce vrea, cand ajung nimeni....nu mi-a luat mai multt de 30 de sec. sa ajung la usa. A doua oara aud o voce care ma striga Andreea. Ma trezesc si raman in pat, dandu-mi seama ca inafara de iubitul meu(el pleca la munca la 7 si eu ma pun sa mai dorm pana la 9-10 cand incep programul, mi se intampla sa aud voci doar dupa ce e el plecat) nu mai e nimeni care sa stie de numele meu adevarat. Azi dimineata am auzit din nou cum ma striga cineva :Anca!. M-am speriat rau. am asteptat sa ma mai strige inca o data, crezand ca e batrana. de obicei ,ea daca se trezeste si are nevoie de ceva, ma striga pe nume de mai multe ori si suna la o sonerie pana se satura de strigat si apasat pe buton.

ce credeti ca mi se intampla? sigur am o problema, fie de la stres, fie altceva. nu cred in spirite si de astea.....nu ma aburiti cu de astea.  
va multumesc mult tuturor celor care dau atentie acestui subiect

Edited by 25mack, 03 October 2015 - 14:57.


#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pune-ti ceva in urechi sa vezi daca sunetele inconjuratoare sunt de vina. Ce nu-mi explic, de ce te striga doar dupa ce pleaca partenerul?

Edited by MembruAnonim, 03 October 2015 - 15:01.


#3
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Sa nu fie vreun obsedat pe frecventa si sa te sicaneze ...
A existat caz in SUA , tot cu baby monitor era cazul dar cu un bebelus si un obsedat .

#4
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
"crezand ca e batrana. de obicei ,ea daca se trezeste si are nevoie de ceva, ma striga pe nume de mai multe ori si suna la o sonerie pana se satura de strigat si apasat pe buton".
Poti sa dezvolti putin ideea?

#5
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
Spune-i batranei sa nu te strige pe nume , si monteaza un clopotel cu fir  sau un claxon ceva .

#6
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Vezi sa nu ai Tinitus  !
De la Tinitus  poti sa ai senzatia ca auzi zgomote sau ca esti strigata.

#7
0x0c

0x0c

    Membru inferior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,799
  • Înscris: 28.07.2014

 25mack, on 03 octombrie 2015 - 14:56, said:

Eu  Ingrijesc o batrana, uneori noaptea daca are nevoie de ceva striga dupa mine. traim intr-o casa duplex.
De văzut: Duplex, film http://www.imdb.com/title/tt0266489/

#8
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014

 pacopaco1967, on 03 octombrie 2015 - 15:10, said:

Spune-i batranei sa nu te strige pe nume , si monteaza un clopotel cu fir  sau un claxon ceva .

Ce e pe sirma e sfint , o sonerie la 5v , daca nu gasesti scrie acasa ca-ti trimit ai tai o lada de ele . Oricum nu desfasurati conversatii pe monitor asa ca e suficienta o sonerie .
Elimini o cauza , dupa vezi ce e de facut .
Eu as lasa activ si monitorul dar nu va povestesc aici ce as vorbi pe el ...

Edited by xilo, 03 October 2015 - 15:21.


#9
0x0c

0x0c

    Membru inferior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,799
  • Înscris: 28.07.2014

 25mack, on 03 octombrie 2015 - 14:56, said:

traiesc in Spania, impreuna cu iubitul meu. [...] mi se intampla sa aud voci doar dupa ce e el plecat [...]
Posted Image  Viața de cuplu cum merge?

Edited by 0x0c, 03 October 2015 - 15:21.


#10
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,745
  • Înscris: 26.08.2008
De ce ai specificat in titlu: "100% serios"?

#11
25mack

25mack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 27.10.2013
Mester, voi incerca asta maine. Voi inchide aparatul pentru bebelusi si sa vad daca mi se intampla din nou. de obicei cand e iubitul meu acasa dorm mai linistita,  dormim mai linistiti, dupa ce pleaca el stau cu stres, mi-e frica sa nu cada batrana si sa nu o aud. M-am gandit si eu la posibilitatea sa nu fie o gluma din partea lui, dar totusi ce ar putea face? ca nu avem in casa decat 2 laptopuri, 2 smartphon-uri si un tele. ambele telefoane erau descarcate, laptopurile si tele inchise. Vocea pe care o aud nu e din aia care iese prin baby monitor, e ca si cum ar fi cineva in casa sau afara la geam. batrana merge cu un carucior, iese doar pana la baie si atat, nu vine in casa la mine. azi fiind treaza am stat sa ascult din nou vocea sa vad daca iese din baby monitor sau am eu halucinatii, si s-a pus batrana pe tusit, astfel mi-am dat seama ca nu e posibil sa fie ea.
Am vazut si eu un film cu o tipa babysitter ce ascullta voci prin baby monitor....:)))))
mi se intampla doar and dorm....poate dorm prea mult sau stiu eu ce :((

100% serios pt se vor gandi altii la spirite sau altele.
viata de cuplu normala. suntem impreuna de 8 ani, . nu ne facem zile negre.
sonerie avem, dar batrana poate suna doar din dormitor. de asta avem aparatul ala, cand se duce la baie sa o auzim, sa nu stea lesinata pe acolo.

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Gata, am rezolvat. Posted Image  Dupa ce pleaca iubitul nu mai dormii. A, inca ceva, dupa ce pleaca poti sa pui telefonul pe inregistrare (functia reportofon) si te culci apoi.

#13
25mack

25mack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 27.10.2013
pai m-am gandit si eu la asta...dupa ce pleaca el raman treaza. dar, totusi e posibil sa visez ca ma striga cineva, si sa mi se para atat de real?>

#14
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu am de unde sa stiu, nici eu nici altii. Cert este ca eu niciodata nu am visat ca ma striga cineva pe nume...in rest tot felul de bazaconii, ca nu pot sa alerg si ma fugareste cineva, ca ma prabusesc...si altele.

Edited by MembruAnonim, 03 October 2015 - 15:50.


#15
25mack

25mack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 27.10.2013
va multumesc mult. daca nu s-a  intamplat la nimeni de pe forum, nu imi ramane decat sa vad daca in urmatoarele saptamani se mai intampla. daca da, sa fug repede la medic ca devin nebuna de tanara.

#16
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Probabil stai in prea mult stres, ca poate sa se intample ceva cu batrana si sa nu auzi, de aici si senzatia ca te striga cineva. De strigat, nu mi s-a intamplat niciodata, insa cand trebuia sa fac cateva drumetii prin padure, in ziua urmatoare, dormeam mereu cu grija sa nu ploua afara sau sa fie nasol ( nu aveam echipament specific ). Aveam mereu senzatia ca masinile merg pe asfaltul ud si puteam sa jur ca aud acel rulaj specific carosabilului umed, iar cand ma uitam pe fereastra, totul era curat.

#17
hightech-sys

hightech-sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,955
  • Înscris: 23.06.2009
Cred ca e vb de fantome ..... spirite care nu si-au gasit linistea in lumea de apoi, etc

Nu-i asa ca sotul batranei a murit? ....... s-ar putea sa fie el

Sau poate extraterestrii ...... cine stie

Edited by hightech-sys, 03 October 2015 - 16:11.


#18
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

 25mack, on 03 octombrie 2015 - 15:45, said:

pai m-am gandit si eu la asta...dupa ce pleaca el raman treaza.
dar, totusi e posibil sa visez ca ma striga cineva, si sa mi se para atat de real?>
Eu sufar de tinitus si deseori aud un tiuit in urechi.
Alte ori chiar mi se pare ca sunt strigat.

Si mi s-a intamplat de nenumarate ori sa visez ca ma striga cineva si ma trezeam speriat;
asta e de la visele lucide.

Am renuntat sa mai vizionez filme de groaza deoarece ma faceau sa am vise lucide care ma bagau in sperieti !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate