Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Revine Atomic TV?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
145 replies to this topic

#55
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 08.02.2006
Nic Serbu pregateste relansarea Atomic TV.

Quote

Livero: In ce stadiu se afla relansarea postului?
Nic Serbu: Momentan lucram la extinderea grilei de programe, prin producerea unor emisiuni surpriza pt tineret din mai multe domenii de activitate. Deasemenea se lucreaza la noua grafica a postului care ne dorim sa fie ceva special si s-o introducem cat mai curand. Nu ascundem faptul ca datorita difuzarii deocamdata doar pe online, nu ne grabim sa introducem elemente noi in grila de programe, ca sa fim din nou ,,o sursa de inspiratie” pentru posturile concurente.
Livero: A fost stabilita o data a relansarii?
Nic Serbu: Aceasta va avea loc odata cu intrarea pe cablu si promitem ca va fi un eveniment cu totul si cu totul deosebit. Speram sa nu va deranjeze ,,secretomania” asta a noastra si sa intelegeti ca ne straduim sa facem ceva bun, ca acest post sa aduca un plus valoare industriei muzicale in general dar mai ales a celei din Romania.

Sursa http://livero.ro/nic...area-atomic-tv/

#56
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sunt prea multe canale de muzică de doi lei, așa că nu văd de ce s-ar grăbi un operator să preia acest post dacă se va lansa!

Ce bine era în 2005 când aveam doar M.T.V. RO., V.H. 1 Europe, V.H. 1 Classic Europe, VIVA DE., Mezzo, Cherry Music, M.T.V. Hits U.K., M.T.V. Base, M.T.V. 2 U.K., T.V. K Lumea, U T.V., Favorit și Etno T.V.!

Edited by alfa_alfa, 11 April 2016 - 13:46.


#57
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Acum avem multe dar proaste :lol:

#58
Aly25

Aly25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 28.04.2014
mai putin utv,h!t music,music channel,mtv romania,vh 1,kiss tv si zu tv,e binevenit atomic tv

#59
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
U = Music Channel = ZU T.V. = Kiss T.V. = Atomic. = parțial M.T.V.. Ce vrei să-ți spun, că difuzează publicitate întreruptă de muzică? Sau că dau simultan aceeași piesă?

Din lista aia, doar V.H.-1 merită pe deplin, apoi H!T Music Channel RO..

#60
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
corect, parerea mea este ca nu vor obtine vreo frecventa la vreun operator serios, daca nu vin cu ceva "diferit". Ca tonomate gen kiss, u, zu sau mtv ro (acesta din urma , urmand cel mai probabil sa dispara de tot) suntem satui :) Azi, daca vrei muzica, asculti pe youtube, deci sa repeti in heavy roation toate mizeriile comerciale  e un non sens... De aia si au asa mare "succes" si vor incepe si la noi sa se inchida pe capete :D

#61
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
E furăciune și acest ''canal''... Numai pe YouTube, unele case de discuri / canale pun sigle peste videoclip.

#62
Aly25

Aly25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 28.04.2014
nu inteleg ce aveti cu atomic tv,asta alaturi de mcm,erau singurele posturi de muzica din Romania pana anul 2000,care se prindeau pe antena de camera,aveau muzica de calitate si se pare ca asa vor da si acum,o data cu revenire pe tv a postului atomic tv

#63
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 26.09.2010
Nu e prima data cand Serbu vrea sa reinvie Atomic...a mai avut tentative de genul, spunea ca e totul pe ultima suta de metri, si dupa pa, nu se mai auzea nimic. Deci, prudenta in privinta laudelor.

Inviato dal mio Redmi Note 3 utilizzando Tapatalk



#64
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Atomic., muzică de calitate?

Edited by alfa_alfa, 12 April 2016 - 16:26.


#65
Aly25

Aly25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 28.04.2014

View Postflobuc, on 12 aprilie 2016 - 16:25, said:

Nu e prima data cand Serbu vrea sa reinvie Atomic...a mai avut tentative de genul, spunea ca e totul pe ultima suta de metri, si dupa pa, nu se mai auzea nimic. Deci, prudenta in privinta laudelor.

Inviato dal mio Redmi Note 3 utilizzando Tapatalk

flobuc am zis se pare,deci nu am zis sigur 100%,dar daca a zis poate chiar de data asta revine dupa alte 5 reveniri,vad ca tele7abc a dat chix,nici pe site nu mai merge

#66
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 26.09.2010
Eu nu m-am referit la mesajul tau, am spus-o asa, in general, ca nu e prima data cand Serb promite si se face ca ploua.

Inviato dal mio Redmi Note 3 utilizzando Tapatalk



#67
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009

View PostAly25, on 12 aprilie 2016 - 16:13, said:

nu inteleg ce aveti cu atomic tv,asta alaturi de mcm,erau singurele posturi de muzica din Romania pana anul 2000,care se prindeau pe antena de camera,aveau muzica de calitate si se pare ca asa vor da si acum,o data cu revenire pe tv a postului atomic tv
Pe atunci aveai atâtea canale de muzică pe cablu? Acum nu mai are rost să revină. Pentru ce? Ca să dea muzica de pe restul canalelor românești?

#68
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 08.02.2006
Poate sa revina si sa forteze iesirea de pe piata a altora :P Pentru moment privesc intentiile. Cred ca Atomic TV ar avea loc pe piata tv daca ar fi lansat cum trebuie. "Cum trebuie" presupune multi bani si nu cred ca Nic Serbu are acesti bani. Am ascultat Atomic TV si mi-a placut muzica. Sper sa revina dar nu prea cred :)

#69
Rango

Rango

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 09.02.2012
In urma brainstorming-ului din data de 14 aprilie 2016, noul consiliu de conducere al Atomic TV HD, a decis asupra noii grile de programe a postului si trecerea treptat de la o televiziune muzicala catre o televiziune generalista pentru tineret. Baza programelor tv va ramane tot industria muzicala. In completare vom introduce transmisii si emisiuni din domeniul motorsport, sporturi extreme, fashion si multe alte teme care prezinta interes pentru tineri. In momentul de fata lucram intens pentru dezvoltarea unui departament de productie. Avem intentia sa scoatem pe piata inca un canal cu numele Atomic Gold pentru nostalgicii programelor Atomicului anilor '90. Cei mai tineri vor afla cum au pasit in industria muzicala artisti, azi consacrati, cum ar fi Delia, Andra, Pepe, Smiley si multi, multi altii. Vor afla de asemenea cine, cum si ce productii s-au facut in acea vreme. Datorita acelor vremuri in care Atomic a fost practic fondator al industriei muzicale romanesti, exista astazi ceea ce exista... De multe ori ne-am intrebat si credem ca si voi va intrebati, unde ne-am fi aflat astazi daca ne rezumam doar la MTV, MCM, VH1, etc? Am fi avut oare atatia artisti de clasa care se impun atat de des in topurile internationale sau ne-am fi resemnat cum se intampla in atatea alte industrii romanesti sa-i apreciem pe cei de afara si atat?
Asteptam cu deosebit interes, parerile voastre si ce alte emisiuni v-ati dori sa vizionati pe noul Atomic TV! Va dorim o zi buna si vizionare placuta a programelor Atomic TV HD si in curand Atomic Gold!

#70
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Atomic TV HD?? Nici măcar SD nu există.
De unde e acel text?

#71
Aly25

Aly25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 28.04.2014
nu mai revine nimic,exact praf in ochii prostilor,asa se laudau si cei de la Tele 7 abc,ca revin,nu revine nici un drac,absolut nici unul

#72
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016

View PostAly25, on 15 aprilie 2016 - 17:03, said:

nu mai revine nimic,exact praf in ochii prostilor,asa se laudau si cei de la Tele 7 abc,ca revin,nu revine nici un drac,absolut nici unul

Ai zis si tu ceva inteligent si corect de cand activezi pe sectiunea asta.. deci se poate.

”Principalul nostru scop este sa realizam cele mai atractive programe pt tineret care este foarte activ online. Cand ne vom atinge acest scop ne vom gandi daca merita sa intram si pe reteaua de cablu care destul de curand se va perima.”

Deci se pare ca o sa fie un post doar online. Nici vorba de ceva pe cablu. Se poate inchide topicul.

Edited by queron, 15 April 2016 - 18:09.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate