Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Revine Atomic TV?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
145 replies to this topic

#73
Rango

Rango

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 09.02.2012

View PostKalman2007, on 15 aprilie 2016 - 17:01, said:

Atomic TV HD?? Nici măcar SD nu există.
De unde e acel text?
De pe FB.

#74
Aly25

Aly25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 28.04.2014
raspuns primit de la Atomic TV:Atomic TV O sa ne ai din nou Paul Alin. O zi buna!

#75
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Te minte Nicu ala de te face muci.

#76
Aly25

Aly25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 28.04.2014
oricum daca revine,este binevenit,cu el am crescut din 1997-2001,pe antena de camera,apoi 2 ani a fost si pe cablu,deci am trait 6 ani cu Atomic TV oricum il vizionez pe tableta.

Edited by Aly25, 16 April 2016 - 17:54.


#77
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Ce bine că am urmărit alte posturi în anii 90 :D Am văzut ce piese erau pe Atomic chiar din start dar era cu mult sub alte posturi muzicale. Dacă trebuia să urmăresc numai Atomic sigur nu eram la curent cu muzica bună și nouă. Mi-a plăcut desigur VIVA dar și MCM. Eu sper să nu revină Atomic, nu mai are nici un rost, chiar avem destule posturi muzicale plus se lansează încă 2 tematice. De fapt Atomic revine în fiecare an ca și Tele 7 ABC sau alte măgării.

#78
costywinner

costywinner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 04.08.2011
Atomic gold cred ca va avea succes ...

#79
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Cred ca djl se va uita numai acolo. Poate si neaceasca. In rest...

#80
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,392
  • Înscris: 04.08.2010
Si eu sunt unul dintre nostalgicii care s-ar bucura pentru un post Atomic Gold, fie el şi online. Posted Image Pentru mine nu trece o zi fără să ascult cel puţin o piesă de la N&D, Animal X, 3 Sud Est, A.S.I.A., Genius, B.U.G. Mafia, Class, Trinity, Bere Gratis, Gaz pe foc, Impact, Voltaj, N5, Tonic, Blondy sau alte trupe în vogă de la începutul anilor 2000. Îmi aduc aminte de copilărie şi de muzica pe care mă chinuiam s-o întorc cu creionul pentru a o asculta pe "repeat". Posted Image

Edited by Cipry7, 18 April 2016 - 08:34.


#81
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 24.05.2014

View PostCipry7, on 18 aprilie 2016 - 08:27, said:

Si eu sunt unul dintre nostalgicii care s-ar bucura pentru un post Atomic Gold, fie el şi online. Posted Image Pentru mine nu trece o zi fără să ascult cel puţin o piesă de la N&D, Animal X, 3 Sud Est, A.S.I.A., Genius, B.U.G. Mafia, Class, Trinity, Bere Gratis, Gaz pe foc, Impact, Voltaj, N5, Tonic, Blondy sau alte trupe în vogă de la începutul anilor 2000. Îmi aduc aminte de copilărie şi de muzica pe care mă chinuiam s-o întorc cu creionul pentru a o asculta pe "repeat". Posted Image
Frumoase amintiri...Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KJxTi9Ftf8Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by mediasettv, 18 April 2016 - 10:46.


#82
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 08.02.2006
Vad ca se aduce in comparatie Tele 7 Abc si Atomic TV.

Cand a fost anuntata revenirea Tele 7 abc? Eu imi aduc aminte doar un singur anunt realizat de Cristian Ambrozie detinator al firmei Tele7abc Media Network Grup. Anuntul a fost realizat in 2012 si in acesta se spunea ca nenea Ambrozie a gasit marca Tele 7 ABC libera si a inregistrat marca.
Deci nu avea nici o legatura cu fostul Tele 7 si in plus in perioada 2012-2014 a avut 0 angajati si cifra de afaceri de 0 lei.  Mai are cineva dubii ca a fost un anunt serios, cu sansa de reusita? Pe 1 Aprilie 2016 au schimbat imaginea de pe pagina de facebook si noul nume este simplu ABC HD :D

Acum sa ne ocupam de marca TELE 7 ABC. Daca cautati la osim singura marca TELE 7 ABC  activa este inregistrata de SC VIDEOMARKET SRL acordata in 2008. Cu alte cuvinte nenea Cristian Ambrozie nu avea cum sa inregistreze marca Tele 7 Abc deoarece aceasta era inregistrata in 2012 de catre SC VIDEOMARKET SRL (posibil sa fi incercat sa o inregistreze si SC VIDEOMARKET SRL sa se fi opus pentru ca detineau ei deja marca )

Minunata firma VIDEOMARKET SRL detine Activ EFEM (Radio Tananana) si SOC SENZATIONAL DA CLICK AICI :D este detinuta in proportie de 90% de Marcel Avram, adica omul care era unul din detinatorii Tele 7 abc la lansare.   Cu alte cuvinte Tele 7 abc inca este la Marcel Avram si din cate stiu eu Marcel Avram sau cineva de la VIDEOMARKET SRL nu a facut un anunt ca intentioneaza sa relanseze postul.  Marca expira anul acesta :D daca este cineva interesat si daca nu o prelungeste Marcel Avram :)

Daca ma chinuiam un pic mai dadeam si 3 emailuri pentru mai multe detalii. Desigur, cei care anuntau mega relansarea Tele 7 Abc nu s-au obosit sa dea un serch cand un nenea s a trezit sa anunte ca lanseaza Tele 7 abc HD

Sper ca nu imi scapa ceva cu Tele 7 abc

Diferenta intre Tele 7 abc si Atomic TV este faptul ca la ATOMIC TV cel care detine marca este Nic Serbu si a si emis acest post sub conducerea sa, adica mai poti baga in seama declaratiile lui

#83
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Deja se abereaza super mult, recomand inchiderea acestui topic...

#84
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 08.02.2006
Vad ca ai o dorinta sa fie inchis topicul :D Doua postari si mereu recomandarea sa se inchida. Te incurca cu ceva? Este la categoria zvonuri :) Se discuta :)

#85
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,392
  • Înscris: 04.08.2010
queron , poţi să ne spui cu ce te deranjează acest topic? Ai impresia că se aberează? Eşti liber să-l eviţi... Topic-ul se închide doar atunci când consideră moderatorii că subiectul este epuizat şi nu se mai poate întâmpla nimic, dar deocamdată nu e nimic sigur şi exact de aceea se află la categoria de zvonuri.

Edited by Cipry7, 18 April 2016 - 20:29.


#86
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Chiar e epuizat subiectul, inclusiv cel cu Antenele HD. E un zvon ce nu s-a concretizat nici acum si e degeaba. Zvonurile sunt temporale, de scurta durata, nu poti spune ca ai auzit azi ca apare Atomic si apare abia peste 10 ani. Ala nu e zvon, e noroc.

Si eu pot face o pagina pe care sa pun poze cu Atomic. si niste poze cu servere sau cu niste oameni care baga fibra in canale si sa spun ca revine Atomic.

In plus pana si ei au spus ca o sa fie doar online. : ”Principalul nostru scop este sa realizam cele mai atractive programe pt tineret care este foarte activ online. Cand ne vom atinge acest scop ne vom gandi daca merita sa intram si pe reteaua de cablu care destul de curand se va perima.”

Edited by queron, 18 April 2016 - 20:45.


#87
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 08.02.2006
@queron:  Doar ca tu nu esti Nic Serbu adica
  • nu ai marca Atomic TV
  • nu ai un amarat de SRL pe care functioneaza deja postul TV
  • nu ai avut in trecut Atomic TV retransmis de UPC si alte companii de cablu
  • nu ai calitatea minima necesara pentru a face declaratii despre revenirea Atomic TV
De la retragerea licentei de emisie a Atomic TV eu nu am auzit nici o stire despre revenirea/relansarea postului TV (de asta am postat si despre Tele 7 abc despre care unele persoane spun ca si a anuntat revenirea de 100 de ori, cand in realitate s-a intamplat o singura data si declaratia a fost facuta de cineva care nu avea marca Tele 7 abc)

Si poate sa revina doar online. Nu vad unde ar fi problema Posted Image Daca emite online cu toate avizele legale......... de ce ar fi o revenire falsa?

PS: Poti strange postarile necesare pentru a avea o semnatura cu link postand si in alta parte. Spor Posted Image

Edited by sorinqk, 18 April 2016 - 20:57.


#88
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,392
  • Înscris: 04.08.2010

View Postqueron, on 18 aprilie 2016 - 20:44, said:

Chiar e epuizat subiectul, inclusiv cel cu Antenele HD. E un zvon ce nu s-a concretizat nici acum si e degeaba. Zvonurile sunt temporale, de scurta durata, nu poti spune ca ai auzit azi ca apare Atomic si apare abia peste 10 ani. Ala nu e zvon, e noroc.
După logica asta, ar trebui să se închidă cel puţin 3 sferturi din topic-urile de pe aria asta. Posted Image

Edited by Cipry7, 18 April 2016 - 20:54.


#89
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006

View PostCipry7, on 18 aprilie 2016 - 08:27, said:

Si eu sunt unul dintre nostalgicii care s-ar bucura pentru un post Atomic Gold, fie el şi online. Posted Image Pentru mine nu trece o zi fără să ascult cel puţin o piesă de la N&D, Animal X, 3 Sud Est, A.S.I.A., Genius, B.U.G. Mafia, Class, Trinity, Bere Gratis, Gaz pe foc, Impact, Voltaj, N5, Tonic, Blondy sau alte trupe în vogă de la începutul anilor 2000. Îmi aduc aminte de copilărie şi de muzica pe care mă chinuiam s-o întorc cu creionul pentru a o asculta pe "repeat". Posted Image
Cipry, banuiesc ca suntem cam de aceeasi varsta si iti pun foarte serios urmatoarea intrebare: daca ar aparea acest post pe cablu, cam cat timp pe zi te-ai uita? Cei de 35-40 de ani ca noi de regula sunt persoane cu o viata activa, cu serviciu, eventual si copii, si nu prea au timp de TV. Sau daca se uita. prefera un film sau un meci de fotbal. Da, mai sunt si dintrew aceea care au timp berechet, dar ei au si putere de cumparare mai mica si implicit sunt mai putin atractivi pentru clientii de publicitate..

Si eu mai am ceva nostalgii cu formatii din acea perioada (desi majoritatea muzicii de atunci mi se parea o porcarie, la fel ca si cea de azi), dar nu cred c-as sta prea mult sa ma uit la clipuri romanesti din 2000. Poate o data de curiozitate, dar in niciun caz n-as trece postul la facorite.

#90
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,392
  • Înscris: 04.08.2010
Hmm... Nu suntem chiar de aceeaşi vârstă, eu sunt mai mic cu 13 ani decât tine. Am serviciu, am master în desfăşurare, copii nu (încă... Posted Image ) şi recunosc că n-am timp de TV decât în weekend, atunci când aproape în permanenţă stau pe H!T Music (care însă a început să mă enerveze prin publicitatea excesivă). Personal, ascult muzică pe drumul spre serviciu, la birou şi acasă, seara. Dacă ar fi să cumulez timpul pe care îl petrec ascultând muzică, cred că aş trece lejer de 5-6 ore pe zi, iar în proporţie de 90% ascult muzică veche, printre care şi cea românească.

Deci mă încadrez în categoria descrisă de tine mai sus. Chiar şi aşa, m-ar bucura mult un post cu muzica românească a anilor 2000 la TV (deşi sunt absolut convins că va avea o audienţă care va tinde spre 0), dar nu mi-ar displăcea nici dacă ar fi doar online. Foarte probabil că doar un post Atomic cu muzica din ziua de azi s-ar merita (pentru ei) să fie la TV, dacă ar fi să privim strict din punctul de vedere al posibilelor audienţe deoarece ca mine recunosc că sunt foarte puţini.

Spre exemplu, H!T Music care este un post foarte bun, cu muzică pe gustul meu, are audienţă 0% (2.000 de persoane în luna martie 2016), sub TV Neptun sau TV H, deci ar trebui să ne dăm seama că un post Atomic Gold ar fi chiar mai jos de atât, deşi la mine clar l-aş trece la favorite. Posted Image Însă nu e după mine sau după alte câteva sute de persoane, ci este după cum doreşte majoritatea, iar dacă majoritatea doreşte "pâine şi circ", voilà! Aşa au luat naştere şi emisiunile tabloid...

Edited by Cipry7, 19 April 2016 - 08:29.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate