Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Oferte de portare in reteaua Orange

* * * - - 8 votes
  • Please log in to reply
4104 replies to this topic

#2827
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,113
  • Înscris: 29.06.2005
Nu cred ca sunt prea interesati de portari. Am 3 saptamani de cand astept o oferta de portare si..... nimic. Asta cu tot cu interventie de la helper.

#2828
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 26.02.2010
Cele cu telefon sunt mai interesante.

#2829
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Ai vreuna ?
Nu ma intereseaza telefon neaparat insa vreau sa scap si de ultimul digi din casa !
As vrea macar 2000 de nationale si 50-60 de giga .
Nu mai dau si ei 20% reducere ca in vremurile bune ?

#2830
dejavu

dejavu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 26.08.2006
Bună ziua,

O oferta de portare din Vodafone către Orange cu telefon inclus, se poate?

Multumesc

#2831
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
Și eu sunt interesat de o oferta de portare din VDF în Orange cu achizitie de telefon.... Cum procedam sa aflam conditiile/reducerile/avantajele??? Mulțumesc anticipat.

#2832
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,113
  • Înscris: 29.06.2005
Scrii un mesaj privat la Orange_Helper. El o sa "inainteze cererea le colegi" si o sa-ti promita un raspuns in 8 zile lucratoare. Dupa vreo luna o sa-ti amintesti ca ai vrut sa te portezi in Orange si nu te-a bagat nimeni in seama.

Mult succes.

#2833
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
@florinel pe mine m-au contactat a 2a zi dupa ce i-am scris helperului si stiu destui de pe forum care si-au rezolvat portarea prin el...

#2834
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011
Salut,

Oferta noastra de portare o gasesti aici: https://www.orange.r...oferta-portare/
Te putem ajuta cu inregistrarea unei cereri catre departamentul Vanzari, urmand a te contacta pentru mai multe detalii. Daca esti de accord, asteptam intr-un mesaj privat, un numar de contact, o adresa de email, localitatea din care esti si sa ne spui daca doresti activarea pe persoana fizica sau juridical.

O zi buna,
Orange Helper

#2835
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
@Orange_Helper care e rationamentul pentru care oferta de portare de pe site e mai proasta decat cea standard la abonamente noi?

Adica la portare sunt exact abonamentele din oferta standard cu subventie la telefon, doar ca nu se specifica nimic de subventie.
Si mai proasta ca oferta de abonamente standard sim-only.

Adica nu e nici o oferta dedicata portarilor pe pagina aia.

Edited by MembruAnonim, 26 May 2020 - 09:44.


#2836
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 26.02.2010
S-au prins și ei, că clienții aleargă doar după subvenție la telefon, acu pe secetă asta...., fac economii. O să-i usture un pic, problema cu Netflix de pe abonamente, cred ca sunt multe cazuri, cele relatate pana acu sunt doar câteva.

#2837
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Nu neaparat dupa aparatura. Daca nu se intampla nimic, sotia o sa porteze numarul in Voda intrucat la servici nu are semnal la interior (Vodafone e singurul, restul nu). In parcare, la testele de viteza nu scoteam mai mult de 30-40 Mbps in parcare. Depozitul se afla langa autostrada, (km 20-25, ceva de genul) si semnalul 4G ajunge (minim 3 liniute). I-am luat un Nova5T si pleaca pentru servicii. Acasa e ok (pentru apel WiFi), dar la servici nu are parolele de WiFi si nu prea prinde semnal in mijlocul depozitului.

In alta ordine de idei, pe site redirectioneaza sectiunea de portare catre abonamentele standard.

@slai: pana acum un an-doi, atat orange, cat si vodafone, ofereau la portare 2xbeneficiile din abonament + 3x valoarea abonamentului reducere suplimentara la aparatura. Daca, la un abonament de 11E, primeai 5GB si telefonul X la 40E, la portare primeai 2x5GB si telefonul X la (40-3x11)=7E.

Cred ca se incepe sa se ofere mai mult pe servicii, decat pe pret. Eu, unul, ma uit sa vad ce folosesc in aceeasi bani, nu neaparat sa platesc mai putin pentru ce am.

PS: vad ca incep sa vanda oferte regionale. Cred ca asta o sa fie trendul urmatoarea perioada (pe motiv de pandemie).

#2838
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011
Salut,

Daca doresti sa beneficiezi de o oferta personalizata, putem inregistra o cerere catre departamentul Vanzari, urmand a te contacta pentru prezentarea unei oferte. Daca esti de acord, te asteptam cu datele tale, printr-un mesaj privat.

O zi buna,
Orange Helper

#2839
Undercover89

Undercover89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 16.12.2019
La departamentul vânzări îți oferă 10% reducere la abonamente, adică o nimica toată, am făcut eu un Orange ME 8 la 7,2 euro

#2840
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,357
  • Înscris: 03.04.2004

View Postaris86, on 26 mai 2020 - 09:44, said:

S-au prins și ei, că clienții aleargă doar după subvenție la telefon, acu pe secetă asta...., fac economii. O să-i usture un pic, problema cu Netflix de pe abonamente, cred ca sunt multe cazuri, cele relatate pana acu sunt doar câteva.

Care e faza cu Netflix pe abonamente?

#2841
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 26.02.2010
https://comunitate.o...dulos-my-orange

#2842
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,357
  • Înscris: 03.04.2004
Urat.. ce sa mai zic..

#2843
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 26.02.2010
Maine mi se emite și mie factura, sunt tare curios.

#2844
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

View PostOrange_helper, on 26 mai 2020 - 10:16, said:

Salut,

Daca doresti sa beneficiezi de o oferta personalizata, putem inregistra o cerere catre departamentul Vanzari, urmand a te contacta pentru prezentarea unei oferte. Daca esti de acord, te asteptam cu datele tale, printr-un mesaj privat.

O zi buna,
Orange Helper

Daca raspunsul se refera la mine, tine mai mult de tehnicul Orange, intrucat:
  • un stalp/o antena mai aproape (si mai puternica) de depozitele eMag/FM Logistics/Van Moer de langa A1 (km20-30 cu aproximatie) din Dragomiresti si Ciorogarla ar fi ideala sa poata ajunge semnalul si in hale
  • serviciile oferite la fidelizare (foarte bune ca preturi, din punctul meu de vedere) nu ma ajuta deoarece ori folositi infrastructura Telekom (zona Piata Amzei) si lipsa unor canale vizionabile (in speta Discovery si National Geographi), ori nu ati ajuns inca (Piata Pucheni*)
*Aveti servicii la Str Pucheni nr 2 (conform configuratorului) colt cu Calea Rahovei, iar spre celalalt capat (spre intersectia cu Sos Salaj/Piata Pucheni/Confort Urban) nu ati ajuns. Intr-adevar, de la lipsa semnal in fata usii (la interior, si pe holul blocului pana la intrarea/iesirea din bloc), la 3G acceptabil pentru voce (interior) in 2 ani e un mic pas, dar mai trebuie un pic. Sunt unul dintre clientii care nu se uita doar la fotbal (stiu, m-am mai plans, la Digi Sport, din 4 canale, pe 2 sunt meciuri sau emisiuni despre fotbal simultan, iar pe celelalte doua ori stiri (probabil tot cu fotbal) ori altceva).

Dar, daca tot suntem pe topicul de portare, aveti ceva oferte pentru pachetele integrate (mobil+servicii fixe) mai bune decat cele standard (de pe site)? Oferta propusa de colegii tai cand am preluat un abonament a fost buna, dar ati avut ceva lipsuri (ori canale, ori nu erati prezenti).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate