Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...
 Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...
 Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Ce abonamente aveți?
 

Huawei Nexus 6P

* * * * * 6 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
5473 răspunsuri în acest subiect

#5257
catalin.t

catalin.t

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 901
  • Înscris: 23.02.2005
Mă așteptam să fie mai slabă în comparație cu Nexus, dar decentă per total. In schimb, din ce am văzut prin poze...

#5258
MihaiB1980

MihaiB1980

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 110
  • Înscris: 04.06.2014
al meu face o chestie: e setat sa sune si nu suna deloc. Il restartez si apoi suna normal. problema de soft?

#5259
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.595
  • Înscris: 15.04.2009
asa as zice...

#5260
MihaiB1980

MihaiB1980

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 110
  • Înscris: 04.06.2014
pai si solutia: factory reset? telefonul este stock

#5261
catalin.t

catalin.t

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 901
  • Înscris: 23.02.2005
O sa apelez la cei mai experimentati ca mine :)

Avand in vedere ca pana la toamna raman pe stock si ca Google o mai sfecleste din cand in cand cu viata bateriei, cum e si cazul acestei luni, de exemplu, ce kernel ma sfatuiti sa folosesc pt a avea o viata mai buna a bateriei?

Deci, custom kernel pe Android stock.

Multumesc

#5262
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.595
  • Înscris: 15.04.2009
Sorry, am renunțat de ceva vreme la 6P. Nu mai pot vorbi din experiența așa că nu te mai încurc. Cred că cel mai bine este sa testezi și să alegi. Cred că pe XDA găsești ceva idei..

#5263
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.088
  • Înscris: 07.01.2006
Ocazional am folosit FrancoKernel, dar cel mai mult am stat pe ElementalX. Ambii dezvoltatori se ocupa si scot update-uri cand este cazul. Oricat am jonglat cu setarile prin Ex Kernel Manager, n-am castigat extraordinar de mult la autonomie. Dar sa zic ca a fost si ceva placebo, parca "tinea" un pic mai bine fata de stock. :)

Daca pe 6P n-am prea avut succes cu kernel-ul custom, la 3T chiar s-a simtit (tot cu ElementalX). De la 3-4 ore ecran folosit pe stock, am sarit la 5-6 ore pe kernel cu setarile buchisite de mine. Poate tine si de procesor... :habarnam:

@catalin.t Spor la sapat pe XDA! De acolo m-am inspirat si am furat anumite setari si profile.

#5264
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.323
  • Înscris: 18.12.2012
De scos ceva mai mult la SOT cu siguranta poti scoate cu un kernel custom numai sa merite pretul, adica pierderea de performanta.
M-am jucat mult cu elementalX pe N6 Motorola si se simtea la baterie dar se simtea si la performanta.
In perioada aceea eram disperat cu niste benchmark-uri si il overclock-am in maxim pt teste iar apoi il subclock-am pt autonomie.
Rezultatul era acelasi pe care l-a mentionat si @Lesbianu, dupa o saptamana, doua era rupt in gura, nu mai mergea deloc.

#5265
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.088
  • Înscris: 07.01.2006
Ideea este sa gasesti un echilibru fara sa afectezi foarte tare performanta. Dureaza pana gasesti "punctul potrivit". Depinde foarte mult de modul de utilizare al fiecaruia, nu exista o reteta universala. Nici nu mai stiu de cate ori m-am lasat pagubas! :lol:

Daca tai ca animalu' o sa faci economie, dar nu te mai bucuri de telefon.

#5266
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.595
  • Înscris: 15.04.2009
Exact. In ce mă privește am cam renunțat la idee de când nu ammai putut să mă joc cum voiam cu OC, respectiv UV. Plus că acum pe Pixel am autonomie clar mai buna că pe Nexus-uri. Oricum, personal pot sa spun că prefer sa car un acumulator cu mine decât să "incetinesc" telefonul.

#5267
catalin.t

catalin.t

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 901
  • Înscris: 23.02.2005
Parcă ai XL-ul, nu? Ce Sot ai?

#5268
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.323
  • Înscris: 18.12.2012
Cam 4 - 5 ore au P 2XL-urile pe dp1 de P. Pe Oreo ajungi si la 6 ore.

#5269
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.595
  • Înscris: 15.04.2009
Da. Am 2 XL-ul. Nu m-am mai uitat în mod deosebit la SOT dar autonomia mea se duce spre 5 ore - 5 ore și un pic SOT, in funcție de utilizare. Daca reduc strălucirea ecranului mai creste un pic - cu DP1 de P, pentru că pe 8.1 aveam 6-7 ore. Ideea e că mă ține sigur toată ziua așa că nu mai dau atenție SOT-ului.

View Postcatalin.t, on 22 aprilie 2018 - 09:54, said:

Parcă ai XL-ul, nu? Ce Sot ai?


#5270
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.963
  • Înscris: 24.01.2010
Dacă e interesat careva, îmi "mărit" Nexus 6P. Detalii pe privat. Fac discount dacă îl cumpără careva de pe forum.

#5271
dr_junior1980

dr_junior1980

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.312
  • Înscris: 10.04.2007
Eu l-am vandut acum o saptamana la super pret ... 500 lei ... Bine difuzorul de sus era pe duca.

#5272
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.874
  • Înscris: 27.04.2008
Astia de la yahoo, sunt de groaza: eroare  - certificat revocat, incercat de pe 3 browsere.
Certificatul ar trebui sa fie valid, dar IE, Edge si Chrome zic ca nu. Eu cred ca i-a hackuit careva.
Culmea culmilor, de ne telefon merge. Si nu orice telefon, este Huawei Nexus 6P, ca sa fim on-topic, nu?

Fișiere atașate

  • Fișier atașat  y1.JPG   63,56K   31 download-uri
  • Fișier atașat  y2.JPG   28,88K   32 download-uri
  • Fișier atașat  y3.JPG   47,92K   31 download-uri


#5273
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.088
  • Înscris: 07.01.2006
Incearca si cu alt browser, primesti aceeasi eroare? Din mail.yahoo.com vad ca face redirect la: https://login.yahoo.com/ , incearca direct link-ul asta.
Verifica ora/data la PC, sa nu "fi fugit" cumva...  :habarnam:

Sau... O fi fost ceva temporar. In momentul asta imi deschide pagina cu orice browser (IE, Edge, Firefox, Chrome).

#5274
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.874
  • Înscris: 27.04.2008
Merge acum. Dar aseara eram in email, m-a dat afara si la urmatoarea incercare, a aparut chestia cu certificatul.
Am verificat timpul si am incercat de pe IE, Edge si Chrome.
Probabil au intrat in priza si au rezolvat...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate