Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Meizu M2 Note

- - - - -
  • Please log in to reply
201 replies to this topic

#37
io_kent

io_kent

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.10.2015
Tine bateria destul de mult,mai ales ca are un octa core,eu l-am comandat de aici http://www.geekbuying.com/item/Meizu-Metal-5-5inch-FHD-2-5D-4G-Smartphone-64bit-Helio-X10-Octa-Core-2GB-16GB-Flyme-5-OS-mTouch-2-1-5-0MP-13-0MP---Gold-356512.html la un pret acceptabil :)

Este un telefon puternic,si chiar nu ma asteptam sa tina bateria asa de mult mai ales ca are un display de 5.5"

#38
FumiJ

FumiJ

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 06.10.2015
Am vazut Geekbuying are servicii mai bune aici.

#39
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Cu merita sa il iau? Cu sistem de china cu update ota sau international fara update?ms..pot recomanda vickmall ca shop...preturi bune..cadouri..etc

P giztop e 219..si vine direct acasa...merita oare diferenta de 50-60 usd? Carcasa metalica pe bune? Pricesorul de pe redmi note 2? Sa vedem ce scoruri va scoate in teste...

#40
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Unde e 199$ in eu? Oare?

#41
sonyfly

sonyfly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 05.08.2014
Am si eu o rugaminte la cei care cunosc. Ce aplicatie trebuie sa folosesc pt a vedea ce benzi de frecvente sunt disponibile pt fiecare din simuri?

#42
niuoras

niuoras

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 23.06.2012

View Postsonyfly, on 22 noiembrie 2015 - 12:18, said:

Am si eu o rugaminte la cei care cunosc. Ce aplicatie trebuie sa folosesc pt a vedea ce benzi de frecvente sunt disponibile pt fiecare din simuri?

MTK Engineering Mode

#43
sonyfly

sonyfly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 05.08.2014
Multumesc,am gasit Ai cumva vreo idee de ce telefonul meu,un UMI EMAX,care desi e compatibil 4G nu imi indica acest lucru ci doar 3G?
Am reusit la un moment dat pe orange sa imi apara 4G,dar pt scurt timp. E nevoie sa setez ceva anume din aplicatia indicata de tine? Precizez ca pe orange am cartela compatibila 4G.

#44
neovoro

neovoro

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.05.2015
Buna seara. Am intrat in posesia unui Meizu M2 (mini). Daca mai are cineva il rog sa-mi spuna cum se conecteaza la PC (wind 8.1) intrucat eu nu am reusit. Se pare ca nu am drivere necesare iar pe net, cu toate cautarile, nu am reusit sa gasesc. Multumesc.

#45
iufiuf

iufiuf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 19.05.2008
salut, am si eu o intrebare.
l am luat pe m2 note sambata de la f 64, si fara aplicatii instalate, fara simuri,
ramul este undeva la 1.5 used, 387 free.
este normal?
trebuie sa dezinstalez vreo chinezarie de pe el?
multumesc anticipat!

#46
OvidiuDunhill

OvidiuDunhill

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 04.03.2013

View Postiufiuf, on 23 noiembrie 2015 - 09:31, said:

salut, am si eu o intrebare.
l am luat pe m2 note sambata de la f 64, si fara aplicatii instalate, fara simuri,
ramul este undeva la 1.5 used, 387 free.
este normal?
trebuie sa dezinstalez vreo chinezarie de pe el?
multumesc anticipat!
eu am intre 700-900 mb  liberi de ram

Edited by OvidiuDunhill, 24 November 2015 - 23:07.


#47
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001

View Postneovoro, on 22 noiembrie 2015 - 20:36, said:

Buna seara. Am intrat in posesia unui Meizu M2 (mini). Daca mai are cineva il rog sa-mi spuna cum se conecteaza la PC (wind 8.1) intrucat eu nu am reusit. Se pare ca nu am drivere necesare iar pe net, cu toate cautarile, nu am reusit sa gasesc. Multumesc.

Cat ai dat pe el? Este interesant? ma bate si pe mine gandul sa imi iau unul, fiindca M2 Note mi se pare prea mare. Cat tine bateria?

Legat de driver incearca metoda de aici http://forum.meizu.c...27&goto=newpost

#48
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008
Salut, maine sau poimaine imi vine si mie telefonul Meizu M2 Note Grey de la emag, luat cu 776,44 lei. Sunt curios cu ce soft va veni, unul de la ei de la tehnic mi-a zis ca e varianta chinezeasca, desi in review-uri doar o persoana zicea ca a primit varianta chinezeasca. Daca se va confirma, ii voi face retur imediat si il iau din altex la 800 de lei, acolo am butonat unul si e varianta internationala. Oricum o sa-mi dau seama dupa cutie, daca va fi cea cu caractere chinezesti e clar varianta chinezeasca, daca e cutia cu scris in engleza, e cea internationala. Oricum s-au jucat si se joaca astia de la emag cu preturile la M2 Note de m-au omorat, eu am dat comanda pe 23.11, toate cele 3 culori erau la 776 de ron. La ora 00.00, nu mai era in stoc grey dar avea schimbat pretul la 849, blue si white 869. Azi vad ca white e 749, grey 869 si blue 899. Dracu ii mai intelege. Legat de instalarea variantei internationale pe cea chinezeasca, nu mi se pare asa de usor pentru un newbie ca mine, plus ca apoi nu mai poti face update ota ci doar manual prin aceeasi metoda, mie unul mi se pare complicat. Mai ales ca pe piata la noi exista varianta internationala. Va salut si sper sa am bafta si sa vina cea internationala si sper sa imi placa telefonul.

#49
bebea15

bebea15

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 26.11.2015
Va salut pe toti, detin un meizu m2 note de o luna de zile
Versiune android 5.1
Flyme OS 4.5.2U
De o saptamana a iceput sa faca numai figuri se blocheza de foarte multe ori ,daca vreau sa inchid o plicatie deseori cnd deschid bara de notificari sau de jos ecrnul se fce negru si trebuie dat restart ,imi vine sa il sparg de nervi ,ce sa fac ,pls help???

#50
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008
Salut, a venit azi telefonul de la emag, varianta internationala. Exista vreo modalitate sa inchizi aplicatiile recente, un shortcut ceva? Am incercat swipe de jos in sus nimic, am dat dublu-click pe butonul de home,nimic. Trebuie setat ceva ca sa mearga sau altceva? Mersi

#51
OvidiuDunhill

OvidiuDunhill

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 04.03.2013

View Postbebea15, on 26 noiembrie 2015 - 15:12, said:

Va salut pe toti, detin un meizu m2 note de o luna de zile
Versiune android 5.1
Flyme OS 4.5.2U
De o saptamana a iceput sa faca numai figuri se blocheza de foarte multe ori ,daca vreau sa inchid o plicatie deseori cnd deschid bara de notificari sau de jos ecrnul se fce negru si trebuie dat restart ,imi vine sa il sparg de nervi ,ce sa fac ,pls help???

Probabil ca ai instalat ceva care nu-i prieste...incearca sa dezinstalezi ultimele aplicatii sau faci un restore to factory settings.
Si mie mi s-a mai blocat, dar nu e ceva cronic inca, asa ca pun asta pe seama unei aplicatii, pana la urma Androidul nu e perfect :(

View Postrazvan1983, on 26 noiembrie 2015 - 20:03, said:

Salut, a venit azi telefonul de la emag, varianta internationala. Exista vreo modalitate sa inchizi aplicatiile recente, un shortcut ceva? Am incercat swipe de jos in sus nimic, am dat dublu-click pe butonul de home,nimic. Trebuie setat ceva ca sa mearga sau altceva? Mersi

swipe de jos(de la marginea inferioara) in sus ca sa vezi aplicatiile deschise si aflate in memorie si apoi swipe in jos pe aceasta lista ca sa le inchizi pe toate (sau swipe in sus ca sa inchizi una cate una)

#52
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008
Eu zic ca am tot dat de jos de la marginea inferioara dar nimic. O sa mai incerc, who knows. Mersi

Edit: Da, merge, nu ma duceam de jos de tot. Mersi

Edited by razvan1983, 26 November 2015 - 20:19.


#53
OvidiuDunhill

OvidiuDunhill

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 04.03.2013

View Postrazvan1983, on 26 noiembrie 2015 - 20:13, said:

Eu zic ca am tot dat de jos de la marginea inferioara dar nimic. O sa mai incerc, who knows. Mersi

Edit: Da, merge, nu ma duceam de jos de tot. Mersi
Enjoy! Posted Image
mie chiar imi place functia asta ...chiar si butonul unic, cu doua functii : i love it. dupa o luna mi se pare cel mai firesc lucru si nu-s la primul telefon cu Android , adica eram invatat cu 3 butoane de pe vremea lu' Android 2.1...
consider ca e foarte reusita interfata Flyme

Edited by OvidiuDunhill, 26 November 2015 - 20:24.


#54
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008
Pana acum imi place (de cateva ore), e deja la incarcat, in 20 de min s-a incarcat 25% dar il mai las oricum, macar vreo 4-5 ore. Stii cumva de unde as putea lua o husa de silicon, gel, etc? Am tot cautat pe google si nimic la vreun magazin, doar 2 insi pe olx cu optiuni limitate (albastra si neagra).

Edited by razvan1983, 26 November 2015 - 20:30.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate