Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Extra-opțiuni cartela Telekom România.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
1829 replies to this topic

#1189
Commentator

Commentator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 16.06.2017

 silex2, on 14 august 2018 - 08:40, said:

Trebuie precizat inca odata ca la cartela ca sa ai 4G trebuie sa suni la 1234 pentru activare. De acest lucru mi-am dat si eu seama dupa 3 zile de utilizare fara 4G citind postarea de mai sus. Multumesc dan2014sv! Vanzatorii sunt varza si mint din reavointa sau nestiinta, iar suportul la 1234 e destul de "evaziv".

Era o cartela fara credit sau din aceea cu credit initial 5E?
Intreb pentru ca eu nu am avut niciodata astfel de probleme cu o cartela noua.

#1190
romeorada

romeorada

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 02.10.2006

 Commentator, on 26 iulie 2018 - 15:57, said:

Star 3 exista in continuare. Daca vrei sa fii sigur ca li se activeaza automat, fara sa fie nevoie sa trimita ei sms-uri, asigura-te ca au in cont 3E in ziua expirarii optiunii. Nu trebuie sa mai faci altceva.
In MyAccount, acel Star voce despre care spui tu, nu este echivalent Star 3.
Nu pot sa ma asigur ca am in cont 3 euro in ziua expirarii ca ar trebui sa incarc doar in acea zi, intrucat daca incarc cu 2 saptamani mai devreme intra in perioada de gratie dupa 2 saptamani si degeaba are minute ca nu le mai poate folosi. Niste nemernici!

#1191
Commentator

Commentator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 16.06.2017
Poti reincarca in 30 de zile de la expirare si li se activeaza automat ultima optiune. Nu sunt chiar asa nemernici :)

#1192
romeorada

romeorada

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 02.10.2006

 Commentator, on 21 august 2018 - 15:20, said:

Poti reincarca in 30 de zile de la expirare si li se activeaza automat ultima optiune. Nu sunt chiar asa nemernici Posted Image
Extraoptiunea Star 3 este valabila, in cazul meu, pana la data de 21.09.2018 si tot atunci expira creditul. Daca eu reincarc cu 3 euro maine 23.08.2018 ghici ce se va intampla? Se prelungeste valabilitatea creditului cu 30 de zile de la data reincarcarii (adica pana la data de 23.09.2018), iar extraoptiunea se va reinoi cu data de 22.09.2018, deci eu ma pot folosi de extraoptiune timp de doar 2 zile, in loc de 30 de zile, intrucat intru in perioada de gratie. Logic ar fi ca daca incarc maine sa se adauge 30 de zile, iar creditul ar trebui sa fie valabil pana la data de 21.10.2018 (asa cum era la Cosmote)?. Telekom se bucura la niste amarati ca intra in perioada de gratie si mai ciupesc niste bani de la ei, insa nu s-au gandit ca foarte multi cartelari Telekom s-au portat din aceasta cauza (cunosc 5 persoane care s-au portat de pe cartela Telekom pe cartela Vodafone din acest motiv).
Daca sunt sau nu nemernici dupa aceste explicatii trageti singuri concluziile.

Edited by romeorada, 22 August 2018 - 08:11.


#1193
Commentator

Commentator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 16.06.2017
Eu iti spuneam ca daca iti expira optiunea pe 21.09, tu poti in 30 de zile (dupa aceasta data) sa reincarci cu 3E si optiunea se va reactiva automat.

#1194
romeorada

romeorada

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 02.10.2006

 Commentator, on 22 august 2018 - 08:35, said:

Eu iti spuneam ca daca iti expira optiunea pe 21.09, tu poti in 30 de zile (dupa aceasta data) sa reincarci cu 3E si optiunea se va reactiva automat.
Nici macar asta nu se mai intampla. Extraoptiunea a expirat pe 20.08.2018 la ora 23:59. Ieri (21.08.2018) la ora 8:18 dimineata am reincarcat si am asteptat pana la ora 21:50, dar degeaba  (nu s-a reactivat). Am sunat la 1234 si operatorul a zis ca a activat-o, sa verific in 5-10 minute. Astazi (22.08.2018) la ora 7:20 inca nu se reactivase. Noroc cu baietii care au scris pe acest forum; trimis SMS fara text la 402 s-a reactivat aproape instant (din myaccount am incercat ieri toata ziua si nu am reusit-primeam mesajul stupid "Serviciul este indisponibil momentan. Te rugăm să încerci mai târziu").

#1195
lost2209

lost2209

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 24.04.2008
Dupa ce am avut 5 ab la telekom si le-am inchis pe toate din cauza ca eram nemultumit de servicii am zis sa le mai acord o sansa pe prepay constrans de epuizarea traficului de net la portocalii. Daca totul mergea bine cu netul nelimitat eram dispus la portarea mai multor numere. Cumpar o cartela cu numar, imi spune tipa ca sa inchid datele cand bag cartela, ajung acasa , cand sa activez optiunea nema credit. Aveam 4,85E. Aveam datele oprite. Aflu de la relatii ca daca am iphone, se trimite automat un sms de 15 eurocenti prin Anglia si ca e doar vina celor de la “iphone”. Chiar asa s-a exprimat gagica. Cica sa reincarc. Ei nu dau pe de-a moca. Aia de la Vodafone dadeau (telefonic) chiar si 5E daca le spuneai ca ai uitat sa activezi optiunea sau ca ai avut datele ON. Bun. Nu stau eu in 15 eurocenti. Dau sa incarc 1 euro pe site la ei dar nu se poate. Minim 3 Euro. Bai oameni buni. Eu am nevoie de un 1 euro. Si uite asa au scapat de 5 potentiale abonamente.

Edited by lost2209, 07 September 2018 - 20:58.


#1196
lost2209

lost2209

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 24.04.2008
Nu exista pe nicaieri incarcare de 1E? La Germanos cica minim 3E. Eu vreau sa completez pana la 5E datorita celor de la Apple cau mi-au mancat 0,15E. La Vodafone se poate iar la Telekom nu. Sau vor sa faca target pe incarcari mari?

#1197
pblx

pblx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 12.09.2018

 lost2209, on 13 septembrie 2018 - 13:38, said:

Nu exista pe nicaieri incarcare de 1E? La Germanos cica minim 3E. Eu vreau sa completez pana la 5E datorita celor de la Apple cau mi-au mancat 0,15E. La Vodafone se poate iar la Telekom nu. Sau vor sa faca target pe incarcari mari?
Si mori pt 3 euro?😂🤣Target mare vănează Telekom!de 3 euro!😂🤣

#1198
lost2209

lost2209

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 24.04.2008
Pai la Arsis Vodafone asa era “procedura”. Minim 5E. Daca suna unu la Relatii Clienti imediat bagam de cat vroia clientul. In aplicatie aveam de la 1E pana la 200E. Sub 5 coboram numa la reclamatii. Politica de la varf.

Edited by lost2209, 13 September 2018 - 20:18.


#1199
catamunt

catamunt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 20.03.2007
De pe online poți încărca cu 1 euro în orice rețea (am folosit și eu) https://www.incarcaieftin.ro De aici am încărcat eu, dar cred că mai sunt și alte siteuri.

Edited by catamunt, 13 September 2018 - 21:30.


#1200
andrusk

andrusk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 10.01.2007
O cartele Telekom a fost  incarcata in luna mai 2018 cu 5 euro si a fost activat  planul tarifar de roaming.Apoi nu a mai incarcat-o si pe ea au mai ramas niste bani nefolositi. Acum este in perioada de gratie.In acest moment cartele nu  poate fi folosita deloc,daca suni la nr ei,spune ca este blocata pentru apelurile de sosire.Nici cost control nu se poate suna,e ca si cum cartele nu ar exista.Normal,in perioada de gratie nu ar trebui sa se poata forma  numarul gratuit ptr cost control?
Cei de la reclamatii  spun ca nu,ca ptr a accesa chiar numerele gratuite trebuie reincarcata,ceea ce mie mi se pare o aberatie.
Pareri?

Edited by andrusk, 18 September 2018 - 14:43.


#1201
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010

 andrusk, on 18 septembrie 2018 - 14:37, said:

O cartele Telekom a fost  incarcata in luna mai 2018 cu 5 euro si a fost activat  planul tarifar de roaming.Apoi nu a mai incarcat-o si pe ea au mai ramas niste bani nefolositi. Acum este in perioada de gratie.In acest moment cartele nu  poate fi folosita deloc,daca suni la nr ei,spune ca este blocata pentru apelurile de sosire.Nici cost control nu se poate suna,e ca si cum cartele nu ar exista.Normal,in perioada de gratie nu ar trebui sa se poata forma  numarul gratuit ptr cost control?
Cei de la reclamatii  spun ca nu,ca ptr a accesa chiar numerele gratuite trebuie reincarcata,ceea ce mie mi se pare o aberatie.
Pareri?

Dezactivează planul de roaming , așa am pățit SI eu pe o cartela , am activat planul de roaming gratuit si nu mai primeam apeluri si sms-uri.

#1202
andrusk

andrusk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 10.01.2007
Pai nu am cum sa il dezactivez fiindca nu pot forma niciun numar.La relatii cu clientii (online) au spus ca asa este normal,adica in perioada de gratie nu pot da/primi niciun telefon.
Eu cred ca s niste habarnisti,se pare ca s-a magnetizat cartele si de aia e moarta.Dar ei o tin una si buna ca trebuie sa reincarc pentru a putea folosi cartele.De la mine nu vor mai vedea niciun leu si regret ca le-am cumparat servicii de 5 euro.

#1203
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Iar povestea aia cu "magnetizat cartela", nu exista asa ceva.

#1204
andrusk

andrusk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 10.01.2007
Asa a spus un angajat de la un magazin Telekom unde am intrebat prima data,deci nu am inventat eu si nici nu prea credeam.Cert este ca acea cartele este moarta.Daca sun imi spune "numarul format este blocat pentru apelurile de sosire"
Am  o cartele  Vodafone care este in perioada de gratie  si pot suna  la numerele gratuite si pot fi sunat.Am intrebat aici in speranta ca ma lamureste cineva.

#1205
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,843
  • Înscris: 26.02.2010
Nr tău este dezactivat cumva?

#1206
andrusk

andrusk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 10.01.2007
Nu. Eu am incarcat in 29 mai cu 5 euro ptr roaming Turcia.Dupa ce m-am intors ,adica dupa 10 zile,nu am mai folosit telefonul acela+cartela pana acum.Deci aceasta cartela este in perioada de gratie.Mai departe....am scris mai sus.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate