Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

recomandare soft

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
ady4x4

ady4x4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 30.01.2009
Buna tuturor.Voi face in curand o excursie pe la "vecini" Italia,Franta,Spania ,Germania etc si as dori o recomandare privind softul pe care sa il folosesc :Google Maps,Here Drive,Igo Primo,ma intereseaza rutari cat mai bune.Multumesc mult

#2
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013
Waze

#3
BARUluMARIA

BARUluMARIA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 03.08.2015
am facut drumul asta de fo' 8 ori ! ... de fiecare data cu "harta-n fata" ! ... Posted Image

Edited by BARUluMARIA, 13 September 2015 - 00:06.


#4
alex_bv2001

alex_bv2001

    Hell of a member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 15.12.2013
HERE Maps.

#5
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,075
  • Înscris: 19.12.2012
Here maps daca nu vrei sa depinzi de net, toate celelalte aplicatii au nevoie de conexiune la net. HERE are harti ce le descarci in telefon apoi poti sa uiti de net, retea mobila sau alte semnale, tot ce mai ai nevoie e baterie incarcata si semnal de gps, practic telefonul functioneaza exact ca un gps stand alone.
Google maps cat e el de renumit, fara net nu faci nimic cu el..si nu toti au net nelimitat pe tel sau semnal peste tot pe unde merg.

#6
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Waze daca nu vrei sa decartezi si pentru camerele de viteza.

Plus trafic in timp real cum nicio alta aplicatie nu poate.

View PostBARUluMARIA, on 13 septembrie 2015 - 00:04, said:

am facut drumul asta de fo' 8 ori ! ... de fiecare data cu "harta-n fata" ! ... Posted Image

Toti navigam cu harta in fata. Adica gps-urile functioneaza pe baza de harti.

Edited by Groot, 13 September 2015 - 03:16.


#7
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,075
  • Înscris: 19.12.2012

View PostGroot, on 13 septembrie 2015 - 03:14, said:

Waze daca nu vrei sa decartezi si pentru camerele de viteza.

Plus trafic in timp real cum nicio alta aplicatie nu poate.

hai serios...aplicatia aia poate e actualizata pe bulevardele principalke ca in rest...vai mama ei... Da oricum..nu strica sa o ai la colectie insa eu m am lamurit de ea.

Edited by A10, 13 September 2015 - 03:21.


#8
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
In ce sens este atualizata pe bulevardele principale? Da un exemplu de cum te-a incurcat waze.

Tu stii principiul de functionare waze? Adica ai intelegerea modului de updatare a traficului si traseelor?  Stii cine actualizeaza informatiile despre trafic?

Edited by Groot, 13 September 2015 - 03:54.


#9
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,138
  • Înscris: 22.05.2003
Waze are limitarile sale, adica nu poti face cu el trasee mari. A fost gandit pentru trasee in cadrul aceleiasi tari.

Eu imi fac traseul mare pe Google Maps, apoi merg cu Waze pe intervale mai mici.

Intotdeauna am HERE maps ca alternativa, cu hartile deja descarcate.

#10
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Limitarea este de 1000 de mile (1600 km). Eu consider ca nu are nimeni de ce sa conduca mai mult dintr-o bucata. Adica deja iti pui viata in pericol.

Navigatia mea de rezerva este cea a masinii.

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Here Drive.

#12
ady4x4

ady4x4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 30.01.2009
Multumesc mult pt feedback, o sa merg pe here drive ,insa, ca back up probabil o sa tin si un igo pe aproape.Multumesc

#13
ady4x4

ady4x4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 30.01.2009
Daca tot v-am rugat sa imi recomandati un soft GPS, poate imi recomanda cineva si un soft ok de dashcamera ,pe android sau winphone.Multumesc mult.

#14
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,541
  • Înscris: 21.12.2006
Daily Roads Voyager sau Sygic cu Blackbox activat, sa le combini pe amandoua. Nu incerca sa rulezi pe acelasi telefon 2 softuri dedicate (pentru navigatie si filmat) ca se va incalzi foarte tare.

Edited by nei-k, 13 September 2015 - 15:35.


#15
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 22.04.2014
În ordinea aceasta:

Waze, TomTom, și pe la final HERE ...
1. Daca ai net, Waze este ok (chiar foarte ok)
2. Daca nu ai net, TomTom, harti offline, sunt foarte bune
3. HERE asa...de dragul testului. Nu de alta, dar parca providerii de mai sus sunt mai rapizi la actualizari de autostrazi.

#16
shadow_x3x

shadow_x3x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 09.02.2007
Igo Primo e de departe cel mai bun si mai complex soft de navigatie offline. Iar pt harti iti recomand here in detrimentul lui tomtom. Igo este foarte intuitiv, ai reprezentari grafice la iesirile de pe autostrazi (incadrarea in benzi), la tuneluri, poti gasi f usor POI in apropiere la un click distanta. In plus fata de Here maps permite adaugarea de puncte intermediare si stabilirea unei rute exact asa cum vrei. Eu asta l-am folosit de fiecare data cand am iesit din tara. Pentru Romania folosesc waze...e bun, insa la rutare mai e de lucru. Un alt soft f bun offline e OsmAND dar eu il folosesc indeosebi la rutarea pietonala. La cea auto inca nu e f bine pus la punct.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate