Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

Inferno (2016)

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007

[ http://www.movienewz.com/img/films/inferno_movie_poster.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



   Inferno este a treia ecranizare după romanele lui Dan Brown după Codul lui Da Vinci și Îngeri și Demoni.Inferno mută centrul atenției din Paris sau Roma în alte două orașe-cheie ale artei, Florența și Veneția. Interesant este și faptul că Dan Brown, cunoscut și pentru câteva SF-uri sau thrillere tehnologice, întoarce privirea de la trecut și privește în viitor, abordând o temă ce ar putea ridica întrebări dificile conducătorilor marilor națiuni ale lumii.
Iată sinopsisul filmului: Profesorul Robert Langdon (Tom Hanks) este din nou atras într-un mister aproape imposibil de dezlegat și într-o cursă contracronometru pentru salvarea întregii lumi. Sub semnul uneia dintre cele mai misterioase și longevive capodopere ale literaturii, Infernul lui Dante Alighieri, aventurile la Florența ale reputatului profesor au ca scop oprirea unui act terorist ce va afecta soarta fiecărei persoane de pe glob. Descoperiri futuriste ale științei, picturi nemuritoare și explorarea unora dintre cele mai celebre clădiri ale frumosului oraș italian punctează goana lui Langdon spre un deznodământ care ar putea schimba omenirea o dată pentru totdeauna.

Regia: Ron Howard

    Cu: Tom Hanks, Felicity Jones, Ben Foster
    Gen film:Crimă/Mister


    Premiera in Romania
    14.10.2016



#2
EvilDivine

EvilDivine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 04.04.2012
Film slab, ce mai, premiera în România..
Act terorist zici? Sunt sătul de d-astea.. Tocmai am văzut un film, ştii cam ce era la baza acţiunii? Un act terorist.

#3
Sync2Mind

Sync2Mind

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 01.09.2015
Am auzit de filmul asta acum cateva zile cand din intamplare am vazut un reportaj la televizor si in care se spunea despre o actrita romanca ca ar juca in el, mai exact Ana Ularu, wich is nice.
Cum nici The Da Vinci Code, nici Angels & Demons nu m-au impresionat prea mult, nu am mari asteptari nici de la Inferno

#4
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014
ceva cu talibanii migratori ?

#5
aLexCM

aLexCM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 26.01.2014
Eu am citit cartea si mi-a placut. Sa vedem cum o sa fie filmul.

View PostOmulLLORT, on 06 septembrie 2015 - 13:28, said:

ceva cu talibanii migratori ?
Spoiler

Edited by aLexCM, 06 September 2015 - 13:40.


#6
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014
close enough

#7
aLexCM

aLexCM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 26.01.2014
Official Teaser Poster

[ https://i.imgur.com/ODmyRnP.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Poster 2

[ http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMjIwMjUyODExOV5BMl5BanBnXkFtZTgwMjE0NDM4ODE@._V1__SX1303_SY582_.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by aLexCM, 06 May 2016 - 17:43.


#8
aLexCM

aLexCM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 26.01.2014
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xbNBB1D37U8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,537
  • Înscris: 30.10.2003

View PostaLexCM, on 06 septembrie 2015 - 13:32, said:

Eu am citit cartea si mi-a placut. Sa vedem cum o sa fie filmul.
Nu o sa-ti placa sau o sa fii dezamagit.
Am citit prima primul roman din seria asta, si romanul a fost excelent scris. Filmul nu s-a ridicat la acelasi nivel. E de inteles. Nu poti sa ecranizezi toate ideile din roman.

#10
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/U6uW7Jb-PU4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
M-a dezamagit atat cinemacity, care, chiar daca e AP12 a lasat un grup de 6-8 copii la film, cat si finalul filmului.

#12
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Am fost sa-l vad acuma 2 sapt. Mare greseala. Mai bine stateam acasa sa dorm. Nu inteleg de ce s-a sinucis si nu s-a ocupat el de treaba. M-am uitat tot filmul asteptand, crezand ca o sa fie ceva wow. Si cand colo putea el sa elibereze virusul cand l-a pus acolo daca asta era intentia lui. Nu sa se sinucida. Asa ma enerveaza filmele astea de 2 lei pt copii de 5 ani

#13
IlNigroMatador

IlNigroMatador

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 16.11.2016
Eu inca nu inteleg de ce nu au ecranizat The Lost Symbol care era mult mai interesant.

#14
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 11.07.2016
Pai cica si "The lost symbol" e pe teava:
http://www.imdb.com/...ref_=fn_al_tt_1

#15
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Slab, extrem de slab. Pacat, cartea este mult mai reusita. Cum naiba au reusit sa dea cu bata in balta cand puteau avea un scenariu mult mai reusit, respectand cartea lui Brown?

#16
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Am vazut si eu filmul azi. Mediocru. O sa caut cartea. Sper sa fie mai reusita.

#17
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
pacat de actor ca imi place Tom Hanks da filmul e o mare labareala....gen scooby doo...adica ce ala nu putea sa elibereze virusul ala fara atatea puzzeluri si prostii?

#18
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
In carte. virusul fusese eliberat dinainte deja cand incepe povestea.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate