Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024
 Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?
 

Recomandare camera

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 21.04.2009
Bun!

Sa va zic povestea asa pe scurt, si ce doresc.

Am un retardat de vecin, comunist,obosit, retardat, prost etc, care are ceva cu mine, ciuda, nu stiu, nu inteleg, care ma hartuieste prin a imi ataca masina, mai exact, imi sparge rotile de la masina.

asta-iarna, a fost mai grav, incat mi-a taiat, efectiv, taiat, toate 4 roti de la masina , s-a mai gandit sa mai bage , o zgarietura dintr-un capat in altu'  a masinii, si sa probabil sa arate si mai fain, mi-a rupt si o oglinda, s-a gandit ca e prea putin, mi-a mai taiat inca 4 cauciuri la alta masina (masina lu' taica-miu) toate 4 le-a spart,intepat, (toate in aceeasi noapte) asta a fost prima.

Acuma 3 zile, a inceput din nou, dar de data asta mai modest asa, mi-a intepat foarte fin roata din spate, iar acuma, azi-dimineata, mi-a intepat si roata din fata.

Inafara de faptu' sa-i bag injuri si toate cele nu am ce sa-i fac ca nu am vreo dovada fizica, sau ceva sa arat, dar stiu ca el este, ca am probleme de mult cu el, (e ungur, asa ca ce pot sa mai zici(no racism).


Initial m-am gandit sa-mi cumpar o camera sa o pun in fata blocului, dar nu tot timpu' prin parcare acolo, asa ca nu are rost sa dau atatia bani si sa o pun acolo,  asa ca m-am gandit, daca va rog frumos sa-mi recomandati o camera ceva, mai mica sau nu stiu, m-am gandit sa pun 2 camere mici in masina, una intr-un colt, si cealalta in celalalt colt, incat sa prind fizic odata persoana, si atunci stiu ca pot sa-i rup picioarele linistit.

Aveti idee ce camere exista de genu?

Multumesc!

Edited by Calypsso, 30 August 2015 - 00:52.


#2
2bani

2bani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 19.08.2015
Cu politia  ai incercat?

#3
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 21.04.2009

View Post2bani, on 30 august 2015 - 00:58, said:

Cu politia  ai incercat?


Am depus plangere, dar o sa se rezolve, de vreo 8 luni, se rezolva. Politia e degeaba.

#4
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,831
  • Înscris: 07.06.2014
un exemplu

#5
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View PostCalypsso, on 30 august 2015 - 00:59, said:

Am depus plangere, dar o sa se rezolve, de vreo 8 luni, se rezolva. Politia e degeaba.
Pui 2 camere -> individul le vede ->se prinde ca e inregistrat -> iti sparge geamul si te lasa si fara camere. Ce afacere ai facut?

View PostDany_Darke, on 30 august 2015 - 01:09, said:

Un caca maca :). IRul se reflecta din geamul masinii; ai incercat sa faci, vreodata, poze din masina, cu blitul, pe timp de noapte?

#6
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,831
  • Înscris: 07.06.2014
inca nu am vazut ca o camera cu IR, pe timp de noapte sa faca poze cu blitz.

#7
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Si care ar fi diferenta? Amandoua emit o lumina, una in spectrul vizibil (pentru oameni), cealalta in spectrul vizibil pentru senzor. Efectele si problemele sunt fix aceleasi.

#8
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,831
  • Înscris: 07.06.2014
nu chiar, IR nu are aceeasi lungime de unda cu lumina vizibila, asa ca nu se loveste de aceleasi obstacole. sa nu o dam optica si alte chestii ca omul intreba altceva aici.

#9
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.08.2005
Fa-ti dom'le un garaj.

#10
Baobao

Baobao

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 24.08.2015
Probele video de acest tip nu cred ca sunt considerate dovezi in instanta.

#11
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostCalypsso, on 30 august 2015 - 00:51, said:

Bun!

Sa va zic povestea asa pe scurt, si ce doresc.

Am un retardat de vecin, comunist,obosit, retardat, prost etc, care are ceva cu mine,
Sa aiba doar cu tine ceva inseamna un singur lucru , ai facut ceva si l-a deranjat tare mult .

Eu zic sa discuti cu el la modul serios si sa-l intrebi ce are  pentru a repara prejudiciul produs  iar daca nu te intelegi cu el  fa un efort deosebit si surprinde-l in fapta si mergi iar la el si cerei despagubiri amiabile dar fara exagerare ca sa nu puna la inima si sa escaladezi conflictul , daca intelege si rezolvati treaba  e bine , daca nu cu probele mergi si denunta-l .

#12
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Dar tu ești absolut sigur că acel vecin este cel care îți face acele chestii?Este posibil ca nu vecinul tău să fie cel care îți face acele rele.Ai putea fi sigur doar dacă voi doi ați locui într-o curte comună.

Nu-ți rămâne de facut decât să faci de planton câteva nopți,și când l-ai prins pe făptaș,îi donezi ceva.
Sau camerele,dar le pui ascuns(să nu fie la vedere),însă chiar dacă nu le poți folosi în instanță,măcar știi sigur cine îți face rău.
După ce ai aflat sigur cine îți face rău,"iei măsuri".

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate