Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

parere stick de internet DIGI?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
cata008

cata008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 08.06.2007
A observat careva o schimbare in stabilitatea conexiunii de internet de pe stickuri? de cand au aparut ofertele astea la internet mobil nelimitat mi se pare ca nu mai e aceeasi calitatea stickurile de interneet chiar si a internetului mobil si aici ma refer la stabilitate. Inainte sa apara ofertele astea de internet nelimitat mobil puteam sa joc linistit jocuri online de pe stick,conexiunea era stabila si nu pica asa des,acu daca incerc sa joc ceva apar spyke-uri si conexiunea pica destul de des. Intrebarea mea e daca a mai observat cineva acest lucru.

#2
robertfulda

robertfulda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 14.02.2007
Merge la fel în Deva și zonele adiacente.

#3
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008
Părere? Pentru jocuri e o prostie să te joci pe conexiuni mobile.

#4
cata008

cata008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 08.06.2007
Prostie? M-am jucat linistit 1-2 ani cand am avut nevoie de el,si a mers perfect si consumul de date e mic asa ca nu a fost o ''prostie''.

Edited by cata008, 27 August 2015 - 21:07.


#5
robertfulda

robertfulda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 14.02.2007

 KyKyKyKy, on 27 august 2015 - 20:56, said:

Părere? Pentru jocuri e o prostie să te joci pe conexiuni mobile.
Depinde ce jocuri. Diablo 3 clar n-o să meargă, dar un Travian, acolo...

#6
Kobra2602

Kobra2602

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 09.11.2006
merg si world of tanks, world of warships si armored warfare, au pingul undeva intre 90 si 130..

#7
internetmax

internetmax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 10.02.2015

 cata008, on 27 august 2015 - 21:06, said:

Prostie? M-am jucat linistit 1-2 ani cand am avut nevoie de el,si a mers perfect si consumul de date e mic asa ca nu a fost o ''prostie''.

Orice acțiune întreprinzi, dacă scoate în evidență problemele RCS este catalogată de „unii utilizatori dezinteresați” ca „prostie”. Așa este pe această arie, nu-ți fă probleme.

Da, într-adevăr merge mult mai prost, dar nu neapărat din cauza numărului mare de clienți.Posted Image

#8
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Eu joc pe hotspot facut cu telefonul CS 1.6 si DotA 2. Digi optim 2.

#9
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Ai încercat și cu alt modem?

Eu am schimbat mi-fi-ul (foloseam unul de la Huawei) cu un altul de la Xiaomi (care știe inclusiv 4G TDD LTE 2600 MHz banda 38), iar diferența e vizibilă. Aștept 4G-ul! Device-ul a costat 100 de dolari acum 2 luni, comanda am dat-o pe aliexpress.

De asemenea, contează și ora la care încerci și zona. Eu folosesc mai mult în zona Băneasa și acolo e ok. Acum câteva zile am fost la un client în Berceni și acolo mergea mai greu ce-i drept. Am preferat să fac tethering pe laptop de pe iPhone (Vodafone 4G).

Deci, în ordinea asta: testează în alte zone, dacă ai problema peste tot, schimbă device-ul!

#10
cata008

cata008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 08.06.2007
Am incercat cu 2 stickuri huawei si ZTE + tethering de pe telefon tot DIGI optim 3. Pe telefon merge la fel,daca ma joc ceva jocuri de astea slabute mai pica conexiunea la internet pentru cateva secunde si revine.ideea e ca sunt spykeuri care inainte nu erau deci ceva s-a schimbat,si nu cred ca e semnalul de vina pentru ca stau in oras.

#11
omegaa

omegaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 19.04.2011
Confirm problema. acum 2 ani jucam bine mersi SAMP pe stickul de la rds cu ping 100 (foarte ok), acum in exact acelasi loc e imposibil pentru ca pica conexiunea.

#12
vivaldi15

vivaldi15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 19.02.2014
Si la mine pe stick merge foarte prost internetul, dar cand bag cartela de digi complet, merge foarte bine. Luna trecuta, a mers bine pe stick si am facut mult trafic, cred ca am depasit limita de 10 Gb si mi-au redus viteza. Dar e aiurea ca viteza a ramas redusa chiar daca acum e vorba de o luna noua si traficul ar fi trebuit sa se reseteze. Dar nu e asa, din testele facute de mine, vad ca pe cartela de la stick download-ul merge cu 12-14 kb/s. Viteza asta corespunde cu limita de viteza impusa de rds: 128 kbps. Pe cartela digi complet dl-ul trece de 500 kb/s. Ambele cartele au fost testate in acelasi modem. Am semnal bun, desi sunt la tara acum, modemul e conectat la o antena directionala. Prin urmare, tipul de cartela folosit conteaza, si nu semnalul(in cazul meu). Si se pare ca noile abonamente digi au prioritate.

Legat de jocuri, eu am folosit stick-ul rds pt a ma juca pe pokerstars. A mers fara probleme in timp ce ma jucam SNG-uri la 14 mese.

O sa-l contactez si pe Digi_Helper sa vedem ce zice.

Edited by vivaldi15, 05 October 2015 - 08:04.


#13
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014
@vivaldi15 - Am raspuns mesajului privat. Te rog sa il citesti.

#14
vivaldi15

vivaldi15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 19.02.2014
Se pare ca am gresit cand credeam ca traficul se reseteaza la inceput de luna. Din ce a spus Digi_Helper, pt cartele care au telefonie + date, traficul se reseteaza in fiecare 10 a lunii. Si pt cartelele care sunt doar pt date, se reseteaza in ziua 25 a lunii.

#15
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014
Datele ce ti le-am comunicat nu sunt universal valabile.
Sunt valabile doar in cazul acestor 2 sim-uri.

Data de resetare a traficului poate sa difere de la un abonat la altul.

#16
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,919
  • Înscris: 13.05.2013
Eu trebuie sa ma multumesc cu stickul de la Digi,imprumutat de la mama fiindca la noi pe strada nu vin cu cablu pt doua case.(str.Titan,Brasov).

Daca totul merge ok,o sa portez 2 nr la digi in complet 5 unde mai primesc 5+5 GB net. Problema este ca o sa fie pe microSIM pe care nu stiu cum o sa le bag in stickul meu.

Edited by farockhcm, 16 November 2015 - 23:51.


#17
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
Cartelele SIM ce le primesti la abonamentele Complet sunt 3 in 1. SIM, Micro-SIM si Nano-SIM. Asa ca nu e bai.

#18
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013

 catalinman, on 16 noiembrie 2015 - 23:52, said:

Cartelele SIM ce le primesti la abonamentele Complet sunt 3 in 1. SIM, Micro-SIM si Nano-SIM. Asa ca nu e bai.
Si la optim de ce nu se dau asa?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate